Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Як визначено стратегію бізнесу?



Яке поточний стан інформаційних технологій?

Як має виглядати їхнє майбутнє?

Які методології та продукти повинні використовуватися?

Яка технологічна архітектура повинна бути побудована?

Яким вимогам повинна відповідати кваліфікація персоналу?

– Наскільки коректні наявні ініціативи?
Відповідний документ призначений для керівництва підприємства і відображає наступні чинники:

– роль інформаційних технологій у вирішенні проблем розвитку бізнесу;

– склад основних напрямів розвитку інформаційних технологій і сформований портфель інвестиційних проектів, згрупованих за пріоритетами реалізації;

– поетапний план впровадження, використання і розвитку інформаційних технологій на 3-5 років;

– оцінку вартості розвитку інформаційних технологій в прив'язці до портфеля інвестиційних проектів і етапам плану;

Пропозиції щодо організації централізованого управління впровадженням, використанням і розвитком інформаційних технологій.

Наведемо схему документа, що містить стратегію розвитку інформаційних технологій і включає її основні компоненти. Мета і призначення стратегії. Розділ ідентифікує основну мету створення документа, його роль в організації робіт з розвитку і використання інформаційних технологій, кваліфікує основні категорії користувачів і їх завдання по розвитку інформатизації.

Роль інформаційних технологій в діяльності підприємства. У розділі визначається роль інформаційних технологій у розвитку бізнесу та організації управління, формулюються завдання інформаційних технологій, що підтримують рішення бізнес-проблем.

Коротка характеристика стану інформатизації. У розділі аналізуються результати аудиту існуючих інформаційних систем, здійснюється їх діагностика на предмет відповідності бізнес-процесам, виявляються функціональні прогалини і недоліки. Дається короткий опис технологічної архітектури і використовуваних програмно-технічних засобів, кваліфікуються користувачі й оцінюється ступінь їхньої задоволеності. Оцінюється рівень кваліфікації персоналу (співробітників ІТ-служби та користувачів) в області інформаційних технологій. Наводяться економічні параметри поточного стану інформатизації.

Аналіз наявних ініціатив та проблемних областей. У розділі проводиться аналіз існуючих планів розвитку і пропонованих проектів в аспекті їх відповідності інформаційним потребам, стратегії розвитку бізнесу та організації управління. На підставі прогалин у покритті інформаційними системами найбільш істотних бізнес-процесів оцінюється ступінь відповідності існуючої системи управління розвитком та використанням інформаційних технологій основним вимогам розвитку бізнесу.

Оцінка готовності до змін. У розділі дається аналіз готовності керівництва підприємства і структурних підрозділів до впровадження нових або модифікації існуючих інформаційних систем і пов'язаних з цим організаційних змін, оцінюється необхідність реорганізації системи управління та бізнес-процесів, наявні для проведення перерахованих робіт ресурси.

Основні напрями розвитку інформатизації. У розділі визначається загальна картина майбутнього стану інформаційних технологій підприємства, здійснюється ідентифікація і деталізація основних напрямків розвитку інформатизації з урахуванням необхідності їх узгодження з корпоративною стратегією, вказується пріоритетність напрямків з точки зору загальної стратегії розвитку бізнесу та організації управління.

Портфель інвестиційних проектів з розвитку інформатизації. Формується перелік конкретних проектів за основними напрямками розвитку інформатизації, здійснюється вибір основних системних рішень по їх реалізації. Формується поетапний план розвитку інформатизації на необхідний період.

Очікувані результати. Формується перелік очікуваних результатів від реалізації портфеля вибраних проектів, прогнозується оцінка їх впливу на основні показники діяльності підприємства.

Оцінка необхідних ресурсів. У розділі дається оцінка термінів і вартості реалізації обраних проектів в залежності від організації їх розробки і впровадження (внутрішніми силами, із залученням зовнішніх виконавців, шляхом вибору генерального системного інтегратора в якості стратегічного партнера і т. п.).

Вимоги до організації робіт з розвитку інформатизації. Пропонується організаційна модель розвитку інформаційних технологій, що включає ролі і функції керівництва підприємства, його структурних підрозділів, що залучаються в процес розвитку інформатизації. Визначаються основні принципи управління процесом розвитку та контролю за відповідністю отриманих результатів очікуваним.

Стратегія перехідного періоду. У розділі наводиться аналіз ризиків, пов'язаних з реалізацією проектів. Визначаються основні методи прийняття керуючих рішень, а також основні віхи перехідного періоду.

З позицій корпоративної філософії створення стратегії дозволяє забезпечити:

– розуміння того, що інформаційні технології повинні сприяти вдосконаленню управлінського процесу, а не консервувати існуючі на підприємстві неефективні схеми управління;

– усвідомлення факту, що розвиток інформаційних технологій вимагає постійної уваги з боку вищого керівництва;

– створення культури управління з використанням інформаційних технологій;

– подолання психологічних бар’єрів персоналу, вироблення нової мотивації праці, необхідної настрою на зміни, розуміння і підтримки відбувається;

– виховання власної групи фахівців, здатної кваліфіковано вирішувати організаційні, технічні та інші питання реформування підприємства і проведення автоматизації.

На сьогоднішній день існують на підприємстві інформаційні технології здатні допомогти у вирішенні таких завдань:

r досягнення цілей організації;

r управління ризиками;





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 445 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...