Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Правове регулювання стосунків між видавцями, авторами, поліграфістами, реалізаторами



Договір – добровільна угода між двома або кількома сторонами щодо прав та обов’язків кожного з них на період виконання певного обсягу роботи. У видавничій практиці існують такі види договорів:

- Видавничі договори (договір з автором на створення та використання твору, договір про ліцензію на переклад і видання твору іноземного автора, договір про ліцензію на репринтне видання мовою оригіналу, договір про ліцензію на спільне видання, договір на позаштатне редагування, договір на виготовлення художнього оформлення)

- Виробничі договори (договір з поліграфічним підприємством на випуск поліграфічної продукції, договір на випуск твору, що видається коштом автора або спонсора, договір на реалізацію видавничої продукції).

Усі договори мають такі спільні пункти:

1. Преамбула

2. Предмет договору

3. Права та обов’язки сторін

4. Порядок розрахунків

5. Відповідальність сторін

6. Обставини непереборної дії

7. Термін дії договору

8. Умови дострокового припинення договору

9. Спори за договором

10. Юридичні адреси сторін

11. Підписи сторін

Кілька принципових зауваг до деяких видів договорів.

1. У договорі з поліграфічним підприємством на випуск поліграфічної продукції обов’язково вказують точні вихідні характеристики майбутнього видання. До них належать: назва видання, мова, наклад, формат, обсяг, тип оформлення, способи зшивання чи склеювання зошитів.

2. У договорі на випуск твору, що видається коштом автора або спонсора видавцеві не варто починати роботу з авторським оригіналом, доки не з’ясуються остаточно засади фінансування.

3. У договорі на реалізацію видавничої продукції обов’язковими є такі пункти: вартість продукції, яку видавець передає для реалізації продавцю; порядок відвантаження; порядок розрахунків.

Список рекомендованої літератури

1.Партико З.В. Загальне редагування: нормативні основи. – Львів: Афіша, 2006. – 416с.

2.Мильчин А.Э. Методика редактирования текста. – М.: Логос, 2005. – 524с.

3.Тимошик М. Книга для автора, редактора, видавця: Практичний посібник. – К.: НВЦ НКМ,2006. – 559с.

4.Сикорский Н.М. Теория и практика редактирования. – М.: Высшая школа, 1980. – 328с.

5.Капелюшний А.О. Редагування в засобах масової інформації. – Львів: ПАІС,2005. – 304с.





Дата публикования: 2015-09-17; Прочитано: 780 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...