Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Протипожежне обладнання



Протипожежне обладнання машини складається з:

- автоматичної системи ППО

- ручного вогнегасника ОУ-2

Автоматична система призначена для гасіння пожежі у відділенні силової установки, а ручний вогнегасник - для гасіння в машині невеликих вогнищ пожежі.

Гасіння пожежі автоматичною системою ППО здійснюється за допомогою вогнегасного составу фреон 114В2, пари якого, припиняючи доступ повітря до вогнища пожежі, гасять його.

Система ППО приводиться в дію як - автоматично, так і ручним включенням.

При автоматичній роботі система забезпечує:

- сигналізацію про пожежу;

- зупинку двигунів і затримку подачі вогнегасного составу (при працюючих двигунах) на час, необхідний для зупинки двигунів;

- гасіння пожежі подачею вогнегасного составу до вогнища пожежі.

При ручному включенні система також забезпечує зупинку двигунів, затримку подачі вогнегасного составу й гасіння пожежі.

Необхідно пам'ятати, що пари фреону мають токсичність, тому у випадку проникнення його пари у десантне відділення машини водій і десант, наскільки можливо, затримують подих, надягають протигази, включають нагнітач через фільтр і продовжують виконувати поставлене завдання.

Система ППО складається:

- із двох балонів, наповнених вогнегасною сумішшю;

- з однієї магістралі трубопроводів із чотирма штуцерами-розпилювачами, спрямованими на спаї термодатчиков;

- з релейної коробки, розташованої на ніші четвертого правого колеса у відділенні силової установки, і

- чотирьох термодатчиків, що реагують на різку зміну температури;

- із кнопок аварійного включення ППО, контрольних ламп, розташованих на щитку приладів водія;

- з допоміжного обладнання (механізму зупинки двигунів (МОД), механізму затримки сигналу на випуск вогнегасної суміші й механізму аварійного закриття кришок повітропритоков і повітропритоків).

Дволітрові балони заповнені составом «3,5», що є вогнегасною сумішшю, що складається із бромистого етила (1,07 ±0,05 кг) і обезводненої вуглекислоти (0,46±0,02 кг), для прискорення витікання якого в балон додається повітря, стиснутий до тиску 85 ±5 кгс/см2 при температурі 20° С.

Кріпляться балони хомутами до моторної перегородки ліворуч по ходу машини з боку десантного відділення. Від балонів до термодатчикам прокладені трубопроводи, що закінчуються штуцерами-розпилювачами. Трубопроводи з'єднані з балонами за допомогою двох зворотних клапанів. Клапани перешкоджають перетіканню вогнегасного составу з одного балона в іншій (відпрацьований).





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 330 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...