Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дії загонів забезпечення руху



В сучасних умовах в ході наступу просування військ може бути пов'язано із значними труднощами, оскільки за рахунок можливостей противника застосовувати засоби дистанційного мінування на шляхах руху може зустрітися значно більше мінно-вибухових загороджень, а також завалів і масових руйнувань, ніж це було раніше. Крім того, війська можуть зустріти ділянки місцевості, що заражені радіоактивними і отруйними речовинами (у випадку застосування ЗМУ).

Для прокладання, відновлення шляхів руху та безпосереднього забезпечення руху військ в ході наступу, при переслідуванні противника, або під час здійснення маршу і при відході створюються загони забезпечення руху (ЗЗР).

ЗЗР є елементом похідного порядку і виконує завдання у всіх випадках, коли війська рухаються в похідних колонах або передбойових порядках. ЗЗР у короткий термін має виконувати завдання, які виникають під час руху колон на заданому маршруті.

Загони забезпечення руху здатні виконувати наступні завдання:

- ведуть інженерну і радіаційну розвідку шляхів руху;

- поширюють, розчищають і влаштовують проходи в завалах, в мінних полях й інших загородженнях противника па шляхах руху військ;

- відшукують і прокладають обходи заражених ділянок місцевості, а при неможливості обходу - проробляють проходи в них;

- влаштовують переходи через траншеї, рви, ескарпи, а також через струмки, заболочені ділянки місцевості й інші природні перешкоди;

- відновлюють та ремонтують дороги, мости, звільняють шляхи руху від пошкодженої техніки і дезактивують ділянки доріг, заражених радіоактивними речовинами понад допустимих норм;

- влаштовують об'їзди труднопрохідних ділянок і прокладають шляхи руху по цілині;

- позначають шляхи руху покажчиками, в необхідних випадках виділяють провідників і організовують регулювання руху.

Загони забезпечення руху створюються відповідно до числа шляхів руху, який визначається рішенням загальновійськового командира залежно від побудови бойового порядку, наявності доріг, прохідності місцевості поза доріг та наявності підрозділів інженерних військ.

Для виконання завдань ЗЗР має бути маневреним, компактним, оснащуватись високопродуктивною інженерною технікою, що здатна виконувати завдання в будь-яких умовах. Склад ЗЗР визначається рішенням командира або начальником інженерної служби частини (з'єднання) у залежності від обстановки, завдань, що вирішуються, характеру місцевості, стану існуючих доріг, характеру та обсягів руйнувань та інженерних загороджень, пори року, стану погоди, наявності сил і засобів.

Склад і оснащення загонів забезпечення руху залежать від завдань, що виконуються частиною (з'єднанням), і наміченого темпу просування, стану існуючих доріг, характеру місцевості, щільності загороджень противника, пори року і погодних умов, які визначають характер і об'єм робіт щодо підготовки доріг і прокладанню колонних шляхів.

Бригадні шляхи, що готуються в ході наступу, обладнуються для змішаного одностороннього руху з роз'їздами через 1,5-2 км. Проїзна частина позначається покажчиками і знаками, значні нерівності зрізуються одним - двома заходами бульдозера або автогрейдера, слабкі місця підсилюються дорожніми покриттями, вода на низьких місцях відводиться. Проходи в загородженнях розчищаються до ширини 8-10 м, переходи через перешкоди влаштовуються тимчасового типу, широко використовуються броди. Темп прокладання шляху повинен відповідати темпу просування військ або декілька перевищувати його.

Як показує досвід військ, у складі загону забезпечення руху, що прокладає бригадний шлях, необхідно мати мінімально один інженерно-дорожній (інженерно-саперний) взвод, що забезпечений відповідними засобами, і шляхопрокладач БАТ-М (БАТ-2), продуктивність якого по «простружці шляху» (взимку — розчищенню від снігу) — 5-7 км за годину.

Корпусні шляхи обладнуються для двостороннього руху. Проїзна частина позначається дорожніми знаками, слабкі місця підсилюються дорожніми покриттями. На низьких місцях та у виїмках відводиться вода. Проходи в загородженнях розчищаються до ширини 15-20 м і захищаються. Мости влаштовуються (підсилюються) під навантаження 60 т. Для руху гусеничних машин, як правило, обладнується колонний шлях, що проходить паралельно шляху для колісного транспорту.

У складі загону забезпечення руху, що прокладає корпусний шлях, необхідно мати не менше однієї інженерно-дорожньої роти.

До складу загонів забезпечення руху крім інженерних (інженерно-саперних, інженерно дорожніх) підрозділів можуть залучатися також механізовані (танкові) підрозділи для прикриття від нападу противника і підрозділи військ РХБ захисту для ведення радіаційної розвідки, відшукування обходів заражених ділянок місцевості і дезактивації (дегазації) заражених ділянок доріг.

В ході робіт загони забезпечення руху звичайно діють групами: одна група веде розвідку і розгородження шляху; одна — дві групи здійснюють дорожньо-мостові роботи; одна група прикриває особовий склад груп, що виконують інженерні завдання від раптового нападу противника.

Командиром ЗЗР, як правило, призначається командир інженерного підрозділу. До складу ЗЗР має залучатися штатна техніка, але крім штатних засобів інженерного озброєння підрозділів до складу ЗЗР можуть бути придані танки з мінними тралами і навісним бульдозерним обладнанням: інженерні електростанції, мостоукладачі, тягачі. Підрозділи ЗЗР оснащуються також зарядами ВР, ланками УЗ, покажчиками для позначення шляху, автотранспортом і засобами зв'язку. Машини та агрегати ЗЗР оснащуються світломаскувальними пристроями (СМУ), а особовий склад, насамперед механіки-водії приладами нічного бачення. Потрібна кількість засобів визначається розрахунком, уточнюється командиром частини (з'єднання), від якого виділяються ЗЗР.

Для перепуску військ через значні за довжиною важко прохідні ділянки шляху (переходи через водні перешкоди із заболоченими заплавами, об'їзди на місцевості зі слабкими ґрунтами, круті підйоми і спуски, великі зони руйнувань й ін.) можуть виділятися спеціальні підрозділи інженерних військ зі складу загальновійськових об'єднань.

ЗЗР з'єднань і частин у зазначених випадках виконують завдання у взаємодії з виділеними підрозділами інженерних військ.

На марші, під час висування військ на велику відстань, ЗЗР головних з'єднань (частин) діють звичайно попереду головних сил на відстані 2-3 год. руху. ЗЗР з'єднань у цьому випадку можуть висуватися за 6-8 год. до початку руху головних сил і виконувати завдання стосовно підготовки шляху спільно зі спеціально виділеними підрозділами.

У передбаченні зустрічі з противником ЗЗР частин і з'єднань висуваються за похідною охороною. З цією метою у ЗЗР можуть виділятися механізовані й танкові підрозділи.

При висуванні для наступу з ходу ЗЗР з'єднань (частин) рухаються за розвідувальними дозорами.

При переслідуванні ЗЗР з'єднань (частин) діють за підрозділами першого ешелону, а їхній інженерно розвідувальний дозор виконує своє завдання у взаємодії із загальновійськовою розвідкою.

При проведенні контратаки (контрудару) в оборонному бої (операції) також створюються ЗЗР для забезпечення виходу частин (з'єднань) на рубежі розгортання.

При відході ЗЗР рухаються за похідною охороною маючи інженерні розвідувальні дозори, що діють за загальновійськовими розвідувальними дозорами.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 1109 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...