Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вступна частина (3-5 хв.)



ВСТУП

1. Мета й завдання семінарських занять з дисципліни Менеджмент

Мета семінарських занять є:

• повторення і закріплення знань;

• контроль знань;

• педагогічне спілкування, безпосередній контакт зі студентами, взаєморозуміння та творча співпраця «викладач – студент»;

• узагальнення і оцінювання знань студентів.

Розподіл годин та занять за темами курсу " Менеджмент "

№ з/п Назва теми, курсу За­га­ль­ний об­сяг го­дин Кількість годин семінарських
   
       
  Лідерство    
  Всього:    

2. Види семінарських занять та методика їх проведення

Семінарські заняття проводяться з академічною групою, з метою обговорення ключових тем дисципліни або обговорення найбільш складних для засвоєння та розуміння питання. Завершуються заняття узагальненням викладача та оцінюванням участі студентів у ньому, яке враховується при встановленні підсумкової оцінки з навчальної дисципліни.

У вивченні дисципліни «Основи менеджменту» застосовуються такі види семінарських занять:

- семінар – вирішення проблемних завдань (семінар-нарада).

Ефективність семінару значною мірою залежить від того, як організована підготовка до його проведення. Підготовку роз»яснення завдань семінару.

Основою підготовки викладача до заняття є методичні рекомендації для студентів щодо підготовки та проведення семінарських занять. У них, як правило, окрім винесених на розгляд тем і запитань повинні бути проблемні завдання, запропонований перелік рефератів та виступів, пропозиції щодо організації дискусії. В кожній темі, враховуючи її особливості, використано диференційований підхід до вибору форм і конкретних рекомендацій. Методичні рекомендації, щодо проведення семінарських занять розроблені на підставі робочої програми з урахуванням мети, цілей та завдань вивчення дисципліни при підготовці фахівців даної спеціальності.

У них визначаються:

- цілі та завдання семінару;

- розгорнутий план його проведення;

- перелік питань для обговорення і дискусії;

- перелік літератури для використання під час підготовки та проведення семінару.

Семінар являє собою таку форму дифе­ренційованого навчання, яка зберігає всі скла­дові заняття, створює умови для підвищення творчої активності студентів.

Тому студентам напе­ред запропоновано форму, план, тему, мету і зав­дання (загальні, групові, індивідуальні) семіна­ру, сформульовано основні та додаткові питання з тем, розподілено завдання між студентами з урахуванням їх індивідуальних можливостей, підібрано і рекомендовано літературу. Також проводяться групові і індивідуальні кон­сультації.

При підготовці до заняття викладачами розробляються: учбово-методична карта заняття, методичні рекомендації щодо проведення семінарського заняття, роздатковий матеріал.

Методика проведення семінару передбачає відповідну структуру заняття:

1 етап – Підготовчий етап

2 етап – Основний етап

3 етап – Підсумковий етап - 2 -

І. Підготовчий етап.

Організаційний момент (3 -5 хв.) передбачає:

• взаємне привітання викладача і студентів;

• нагадування основних вимог, правил на занятті;

Вступна частина (3-5 хв.)

Викладач нагадує студентам ціль, мету і завдання; вводить їх у тему: попереджує про форми роботи на семінарі; визначає час на проведення окремих видів роботи. Тобто, налаштовує студентів на роботу, надає заняттю конструктивно-прагматичного характеру, зацікавлює аудиторію.

Основні проблеми розглядаються і відпрацьовуються на основному етапі заняття.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 311 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...