Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Зміст курсової роботи



Структурні елементи курсової роботи повинні містити певні обов’язкові положення.

Зокрема, у вступі обґрунтовується актуальність та необхідність аналітичної роботи на підприємстві, результати діяльності якого вивчаються, дається його коротка характеристика (назва, організаційно-правова форма, вид економічної діяльності), визначається мета та завдання курсової роботи, методи, що були застосовані під час аналітичного дослідження результатів господарської діяльності підприємства.

У першому розділі „Характеристика підприємства та його ринкового середовища” коротко характеризується об’єкт дослідження – підприємство (організація, установа), при цьому вказуються основні його реквізити (найменування, місцезнаходження, час створення, форма власності), належність до певної галузі або виду економічної діяльності, основні напрями виробничо-господарської діяльності. Наводяться та аналізуються основні техніко-економічні показники діяльності підприємства (таблиця 1), а також коротко характеризуються ринкові можливості підприємства. Таку характеристику краще здійснювати на засадах SWOT-аналізу, але вона може також бути здійснена в довільній формі. При цьому важливо проаналізувати напрямки та засоби реалізації маркетингової політики підприємства, дати орієнтовну оцінку ємності ринку та частки на ньому досліджуваного підприємства, динаміки попиту на продукцію (послуги, роботи), подальших конкурентних можливостей підприємства.

При заповненні таблиці 2 студенти можуть скористатись інформацією, що міститься у формах №1, 2, 1-ПВ, штатним розписом. Показники 2, 4, 7, 8, 10 – розрахункові. Методика розрахунку наведена у темах 5, 8 та 11 дистанційного курсу. Для визначення валової доданої вартості (2-й показник у таблиці) можна скористатись наближеним методом: від чистого доходу від реалізації продукції (форма № 2, рядок 2000) відняти матеріальні затрати (рядок 2500 форми №2) або точніше – за інформацією з Декларації про податок на додану вартість.

Таблиця 1

Основні економічні показники діяльності підприємства

№ п/п Назва показника Одиниці виміру Роки (квартали)
     
  Обсяг реалізованої продукції, Q тис.грн.      
  Валова додана вартість тис.грн.      
  Середньоспискова чисельність штатних працівників, - в т.ч. робітників,   ос.   ос.      
  Продуктивність праці - працівника, - робітника,   тис.грн.   тис.грн.      
  Середня вартість основних засобів   тис.грн.      
  Середній вартість оборотних коштів   тис.грн.      
  Собівартість реалізованої продукції тис.грн.      
  Витрати на одну гривню реалізованої продукції   грн.      
  Чистий прибуток тис.грн.      
  Рентабельність продукції %      

Другий розділ „Аналіз господарської діяльності підприємства” має розгорнуту структуру і є найскладнішим етапом виконання курсової роботи. Основна увага в ньому приділяється управлінському аналізу діяльності підприємства, особливо аналізу праці на підприємстві, що зумовлено специфікою спеціальності. В аналітичних дослідженнях ресурсів підприємства та результатів його господарської діяльності варто керуватись методичними рекомендаціями, наведеними нижче (див п.3.2.3.).

Третій розділ „Пропозиції щодо покращення господарської діяльності підприємства” ґрунтується на попередньо здійснених розрахунках ефективності використання ресурсів підприємства, резервів покращення господарської діяльності підприємства, повинен містити конкретні пропозиції щодо використання виявлених резервів з обґрунтуванням ефекту від впровадження пропонованих заходів.

У висновках аналізується досягнення мети виконання курсової роботи, навдяться результати здійсненого дослідження ефективності господарської діяльності підприємства. Особливе значення при цьому надається конкретизації резервів покращення ефективності підприємницької діяльності з уточненням ефекту від їх використання, а також можливості практичного втілення наведених пропозицій.





Дата публикования: 2015-04-09; Прочитано: 449 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...