Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Cклад та структура витрат та структура витрат на виробництво і реалізацію продукції



В процесі своєї виробничо-господарської діяльності підприємства здійснюють широке коло різноманітних витрат, зв’язаних із виробництвом і збутом продукції, розвитком і удосконаленням технології виробництва, задоволенням потреб колективу тощо.

Витрати підприємства характеризують у грошовій, матеріальній і нематеріальній формах вартісну оцінку господарської, фінансової та соціальної діяльності. Визначення витрат має два аспекти – фінансовий і податковий. З точки зору фінансової діяльності до них належать усі реально проведені витрати. А з позиції оподаткування прибутку проводиться певні регламентування у встановленні валових доходів і валових витрат з метою визначення об’єкта оподаткування. Мета такого регламентування полягає у розмежуванні проведених витрат між валовими витратами (собівартістю) і прибутком, адже так чи інакше усі отримані доходи будуть витрачені. Якщо не обмежувати віднесення витрат на валові витрати, то прибуток, як облікова величина, взагалі зникає.

Тому в Законі України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.2002р. № 283/97-ВР дається слідуєте визначення валових витрат в статті 5: валові витрати виробництва та обігу (валові витрати) – сума будь-яких витрат у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які виготовляються (придбаються) для їх подальшого використання у їх подальшої діяльності.

Згідно цього Закону до складу валових витрат включаються слідуючи шість груп витрат: прямі витрати; витрати подвійного призначення; витрати на утримання та експлуатацію таких об’єктів інфраструктури, що перебувають на балансі підприємства; витрати, пов’язані з виплатою або нарахування процентів за борговими зобов’язаннями; витрати на оплату праці працівників, що перебувають у трудових відносинах з підприємством; витрати сум внесків на соціальні заходи, до яких відносять збори на обов’язкове державне пенсійне страхування, добровільні внески до пенсійного рахунку працівників, додаткове пенсійне забезпечення (пенсійний план) тощо.

Згідно наказу Державного комітету промислової політики Кабінету Міністрів України від 02.02.2001р. № 47 класифікація витрат виробництва і обігу проводиться за слідуючи ми ознаками: за місцем виникнення витрат; за видом продукції; за видом витрат (за економічними елементами і за статтями калькулювання); за способом перенесення витрат на вартість продукції; за мірою впливу обсягу виробництва на витрати; за календарними періодами і швидкістю окупності; за єдністю складу витрат; за відношенням до собівартості пропозиції; за доцільністю витрат.

Витрати підприємства також розглядаються за такими ознаками: за напрямами фінансування (витрати на виробництво і реалізацію продукції, відтворення основних засобів, операційні заходи, соціальні цілі), за джерелами фінансування, за характером списання (на собівартість, на прибуток).





Дата публикования: 2015-04-08; Прочитано: 458 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...