Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Практическая часть занятия. Завдання 1. Хворому при лікуванні був призначений гормон наднирників кортизон, одним з проявів дії якого є різка стимуляція процесів біосинтезу білка в



Завдання 1. Хворому при лікуванні був призначений гормон наднирників кортизон, одним з проявів дії якого є різка стимуляція процесів біосинтезу білка в клітинах. У зв'язку з цим відбуваються структурно-функціональні зміни.

1) які морфологічні зміни можливі з боку ядер клітин (показати на одній з електронних мікрофотографій.

2) з якими функціональними змінами в ядрі будуть пов'язані вказані вами структурні зміни?

3) які морфологічні зміни стануться в цитоплазмі кліток?

Завдання 2. Раніше деякі дослідники вважали, що гетерохроматин - це скупчення найбільш активних в даний момент генів (генів, з яких списується в даний момент інформація). Як можна, користуючись методом електронної мікроскопії, отримати докази неправдивості цього припущення?

Завдання 3. Культивували дві клітинні культури. Після внесення в обидві культури амінокислоти гліцину, міченої радіоактивною міткою, в клітинах цих культур в ділянці рибосом було виявлене скупчення радіоактивних міток, причому в одній з них накопичення міток було більш активним. Ядра клітин якої культури знаходяться в більш активному стані? Які особливості морфології цих ядер можна виявити при електронному микроскопіюванні?

Завдання 4. Скільки генів функціонує на ділянці молекули днк, що містить 10 тис. Пар нуклеотидів, якщо її конденсована частина укладена на 20 нуклеосомах?

Завдання 5. Визначити довжину кожного плеча хромосоми, якщо вся її довжина 0,6 мкм., а центромірний індекс 0,25.

1. Провести лабораторну роботу:

Завдання 1. “Лейкопласти і хлоропласти в клітинах епідермісу листа традесканції”.

Підготовлений лист традесканції обгортають навколо вказівного пальця лівої руки, так щоб нижня шкірка була зовні. Препарувальною голкою надривають шкірку над центральною жилкою і відділяють її. Зірваний шматочок кладуть зовнішньою стороною на предметне скло і накривають покривним. При малому збільшенні виявляють довгасті клітки у вигляді правильних шестикутників. Знаходять клітини з добре помітним ядром. При великому збільшенні звертають увагу на те, що клітини епідерми тонкостінні, щільно зімкнені між собою, клітинні ядра оточені дрібними безбарвними кулеподібними тельцями - лейкопластами. Цитоплазма клітин ледве помітна і має вигляд зернистої кульки і зернистих тяжів, що тягнуться від ядра до стінок клітини. Якщо шкірку зняти з інших ділянок, то серед довгастих кліток видні продихи.

Замалювати 2-3 клітки епідерми і зробити відповідні позначення:

1- Клітинна стінка,

2- Ядро,

3- Лейкопласти,

4- Тяжи цитоплазми,

5- Хлоропласти.

Завдання 2. Приготувати тимчасовий препарат (сінна паличка, синьо-зелені водорості). Вивчити препарати прокаріотичних клітин, відмітити різноманітність форм – паличковидні або круглі, а також розмір клітин. Звернути увагу на морфологічну особливість організації прокаріот – відсутність ядра. Замалювати при великому збільшенні.

Завдання 3. Вивчити будову еукаріотичних клітин в складі тканини при малому і великому збільшенні мікроскопу. Порівняйте будову тваринної клітини епітелію шкіри жаби і рослинної клітини – мікропрепарату луски цибулі. Відмітьте, що вони відріняються розмірами та формою, розташуванням і конфігурацією ядра, будовою оболонок.

Завдання 4. Приготувати тимчасовий препарат луски цибулини, пофарбувавши його розчином йоду. Розглянути препарат при малому збільшенні мікроскопу. На препараті видно групу втягнутих клітин, майже прямокутних. Великі округлі ядра в клітинах пофарбовані в жовто-коричневий колір. Переведіть об’єктив мікроскопу на збільшенні х40 і знайдіть двохконтурну оболонку клітини, зверніть увагу на її товщину. При уважному розгляданні цитоплазми видно зернисту її структуру. Овально-округлі ядра займають звичайно центральне положення клітини. В ядрі знаходиться 1-2 ядерця. Не пофарбовані пустоти в цитоплазмі клітини – це вакуолі. Замалюйте декілька клітин. На рисунку повинні бути позначені: 1) оболонка; 2) цитоплазма; 3) ядро; 4) вакуолі (якщо їх видно).





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 369 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...