Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ТЕМА 26. Речові права на чуже майно у цивільному праві



Орієнтовний план

РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика речових прав на чуже майно та їх захист.

РОЗДІЛ 2. Характеристика основних речових прав на чуже майно:

2.1. Право володіння чужим майном.

2.2. Право користування чужим майном (сервітут).

2.3. Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис).

2.4. Право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій).

РОЗДІЛ 3. Формування інституту речових прав на чуже майно у цивільному праві: проблеми та перспективи.

Розкриваючи перший розділ теми, необхідно зупинитися на понятті речових прав, звернути увагу на новели Цивільного кодексу стосовно речових прав на чуже майно, а також зазначити способи захисту даних прав.

У другому розділі теми слід зупинитися на тому, що право володіння належить до різновидів прав на чуже майно, визначити його поняття, підстави виникнення та припинення та способи захисту. Необхідно визначити поняття права користування чужим майном, що носить назву „сервітут”. Слід зазначити різновиди сервітутів, а саме – особистий і земельний. Також до особистих сервітутів відносять узус (право користування чужою річчю без права отримання прибутку), узуфрукт (право користування чужою річчю з правом отримання прибутку), та хабітаціо (право користування чужим жилим приміщенням). Слід визначити поняття емфітевзису – права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Важливим у даному питанні є цільове призначення використання земельної ділянки, що відрізняє його від сервітутного права на земельну ділянку. Ще одним видом прав на чужі речі є суперфіцій – право користування чужою земельною ділянкою під забудову. Дане право істотно відрізняється від іншим специфікою функціонального призначення земельної ділянки, що передається у користування – майбутня забудова.

У третьому розділі необхідно розкрити історію формування речових прав на чуже майно, починаючи ще від часів Римської імперії, проблеми та перспективи такого розвитку, доцільність використання речових прав на чуже майно у цивільному законодавстві України.

Рекомендовані джерела: 1; 17; 38; 193; 196; 212; 225; 266; 307; 362; 387; 430; 437; 464; 481; 519; 531; 545.





Дата публикования: 2015-04-06; Прочитано: 329 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...