Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні вказівки з програмування



Ваги типу LP дають можливість запрограмувати велику кількість інформації.

Перемикач даних, які можна ввести у пам'ять вагів, наведено у табл. 4.З. Ці дані можна поділити на декілька груп:

1 - змінні дані про характеристики кожного окремого товару роздруковуються на чеках і містять цифрову інформацію - номер товару, код виду товару, номер повідомлення, ціна, строк зберігання, і текстову - найменування товару;

2 - дані прямого виклику з пам'яті за допомогою 54 розташованих на функціональній клавіатурі клавіш ціни (це різновид змінних даних);

3 - текстові повідомлення, які викликаються за номером товару і друкуються на чеках; вони можуть містити перелік інгредієнтів продукту, спосіб приготування та інші відомості про товар, що продається;

4 - постійні дані - це інформація однакова на всіх чеках, а саме: заголовок і магазин, інформація надрукована відповідно зверху і внизу чека, а також постійні цифрові дані - поточні дата і час, номер відділу-ram.;

Таблиця 4.4

Позначення на дисплеї Дані, що програмуються Тип даних
Текст Цифра
<PLU> Змінні дані    
<PLUno> НОМЕР ТОВАРУ   +
<iCodE> КОД ВИДУ ТОВАРУ   +
<nAniE> НАЙМЕНУВАННЯ ТОВАРУ +  
<MSGno> НОМЕР ПОВІДОМЛЕННЯ   +
<PriCE> ЦІНА   +
<LiFE> СРОК ЗБЕРІГАННЯ   +
<tArE> ТАРА   +
<GcodE> ГРУПОВИЙ КОД   +
<PrSEt> КЛАВІШІ ЦІН + +
<MSG> ПОВІДОМЛЕННЯ +  
Постійні дані
<HEAd> ЗАГОЛОВОК +  
<ShoP> МАГАЗИН +  
<Set> Постійні цифрові дані    
<dAtE> ПОТОЧНА ДАТА   +

Закінчення табл. 4.4

<timE> ПОТОЧНИЙ ЧАС   +
<dPtno> НОМЕР ВІДДІЛУ   +
<LabEL> ФОРМАТ ЕТИКЕТКИ   +
<AdJSt> ЗСУВ ДРУКУ   +
<PmodE> ОСОБЛИВОСТІ ДРУКУ   +
<AutoP> ПОРІГ СПРАЦЮВАННЯ ПРИНТЕРА   +

Групи даних у табл. 4.4 пронумеровані відповідно до послі­довності переходу від однієї групи даних до іншої при програмуванні за допомогою клавіш зі стрілками вверх | або вниз[.

До групи постійних цифрових даних входять сім параметрів. Номер параметра - це код, який використовується при його програмуванні. Повний номер параметра постійних цифрових даних позначається двома цифрами, наприклад 6-3 або 6-7.

У колонці "Позначення" наведено найменування даних, які висвічуються при їх програмуванні на індикаторі "ВАГА ".

Програмування всіх даних відбувається послідовно. Конкретні дії при програмуванні за допомогою клавіш на одній з клавіатур функціональної клавіатури (ФК), цифрової клавіатури (ЦК) або алфавітно-цифрової клавіатури (АЦК) зазначені у відповідних трьох колонках "Що натискувати" таблиць.

Перед початком програмування перемикачі режимів ПГМ/ОБШ/ОТЧ і ОСТ/РУЧ/АВТ потрібно встановити у положення, яке виділене в назві перемикача над таблицею подвійним підкресленням.

Програмування цифрових даних. Для введення цифрових даних (програмування <PLU>, <PrSEt> або <Set>) використовується клавіатура ЦК, а також клавіші ПЕЧ і клавіші зі стрілками вверх і вниз. У таблицях вони позначені великими літерами в колонках ЦК і вартість. У колонці ЦК справа від них у дужках наведені їх граничні значення, більше за які вводить не дозволяється.

Кожний наступний крок програмування починається із введення назви даних, що програмуються за допомогою стрілок на ФК або клавіші ПЕЧ, яка одночасно записує в пам'ять вагів дані попе­реднього кроку. На індикаторі ВЕС повинно з'явитися умовне позначення даних, які програмуються.

Після наступного натискання ПЕЧ покажчик індикатора ваги трансформується (для деяких даних він є таким же), а на індикаторі "ЦІНА" з'явиться <Enter> для введення даних або їх коду. Код вводи-

ться за допомогою ЦК послідовним натисканням клавіші ПЕЧ. Перед введенням параметра, який програмується на індикаторі "ВАРТІСТЬ" з'являється цифра 0, якщо параметр вводиться перший раз, а якщо програмування повторне, то замість 0 з'явиться запрограмована перед цим цифра.

Слід зазначити, якщо на дисплеї з'являється напис <Enter>, стрілки вверх f і вниз не можуть.використовуватися для переходу до програмування інших даних доти, доки не буде завершене поточне програмування.

Якщо при введені цифрових даних на індикаторі "ВАРТІСТЬ" з'явився напис <invALid>, це вказує на те, що введене число занадто велике, тобто перевищує максимум, зазначений в дужках у стовпчику ЦК таблиць, і тому потрібно повторити введення.

Після набору цифровими клавішами виправленого параметра його введення в пам'ять вагів здійснюється натисканням клавіші ПЕЧ (деякі дані, наприклад поточна дата або поточний час, запам'ято­вуються автоматично).

Продемонструємо, як користуватися таблицями програмування на конкретному прикладі. Необхідно ввести номер відділу <dPtno>. Цей параметр належить до групи 6 постійних цифрових даних (<Set>), код параметра дорівнює 3. Нехай ваги обслуговують відділ 10 магазину. У вихідний стан <Set> ваги переходять або після закінчення вводу будь-якого цифрового параметра в межах цієї самої групи даних, або за допомогою стрілки вверх | або вниз],.

Щоб запрограмувати номера відділу необхідно виконати п'ять наступних кроків, які відповідають 5 рядкам таблиці.

* натиснути клавішу ПЕЧ. На індикаторі "ЦІНА" з'являється запрошення ввести код параметра, який програмується;

* натиснути клавішу 3 - код параметра номер відділу;

* натиснути клавішу ПЕЧ, щоб ввести потрібний номер. На індикаторі "ЦІНА" з'явиться запрошення ввести новий номер відділу, а на індикаторі "ВАРТІСТЬ" - попереднє його значення, наприклад U=66;

* набрати 10 на ЦК, новий номер відділу, тобто Х=10;

» натиснути клавішу ПЕЧ. На дисплеї встановиться вихідний стан <Set> для програмування наступного параметра.

Програмування текстових даних. У таблицях програмування введення текстових даних за допомогою АПК позначається крапками (...). Після переходу вагів у вихідний стан для програмування

будь-яких текстових даних, тобто коли на індикаторі ВЕС з'являється відповідна назва, слід натиснути клавішу ПЕЧ.

Введемо, наприклад, у пам'ять заголовок. Натиснувши у вихід­ному стані (напис <PLU> на індикаторі ВЕС) тричі клавішу зі стрілкою вниз, на індикаторі ВЕС з'явиться напис <HEAd>. Введення починається натисненням клавіші ПЕЧ. На індикаторі ВЕС з'являється умовний напис <EHd>, а на індикаторі "ЦІНА" -десяткове число 01.01, де перші дві цифри вказують на те, що програмується 1-й рядок текстового повідомлення; а дві наступні -що програмується перший символ у рядку. В подальшому при введенні тексту дві останні цифри будуть збільшуватися, вказуючи на кількість введених символів.

Літери у текстовому повідомленні можуть бути як великі, так і маленькі. Перехід від одного виду літер до іншого здійснюється клавішею РЕГ на ФК. Якщо літери великі, над написом РЕГ на панелі індикатора "ЦІНА" увімкнеться покажчик дисплея - маленький світловий трикутник. При першому натисканні на клавішу РЕГ всі наступні літери будуть друкуватися також великими, доки не буде знову натиснута клавіша РЕГ.

Пробіл у тексті повідомлення робиться клавішею ПРОБ.

Після повного набору першого рядка повідомлення заголовок (28 символів) на індикаторах "ЦІНА і ВАРТІСТЬ" з'явиться напис <End oF LinE 1>/.

Перевірити набраний текст можна за допомогою індикатора "ВАРТІСТЬ". Якщо введений символ - цифра, то вона з'явиться справа від індикатора. При наступному введенні ця цифра посу­вається вліво і з'являється наступна. І так далі. Якщо ж ввести літеру або будь-який інший символ, то висвітлюється лише нижній (горизонтальний) сегмент молодшого розряду індикатора "ВАРТІСТЬ".

Оскільки індикатор "ВАРТІСТЬ" містить лише 7 розрядів, то на ньому висвітлюється лише частина введеного рядка (поточний символ і лівіше - шість попередніх). Пробіли в тексті на індикаторі відповідають порожнім розрядам.

Користуючись клавішами зі стрілками вліво і вправо на ФК, можна перевіряти рядок заголовка на індикаторі "ВАРТІСТЬ ".

На чеку заголовок роздруковується симетрично відносно до центру рядка. Тому, якщо запрограмований попередньо заголовок був коротким, початок рядка на індикаторі "ВАРТІСТЬ" може бути порожнім.

Якщо увійти в режим програмування заголовка, і, не набравши жодного символу, відразу вийти з нього (клавіша ПЕЧ), то в пам'яті збережеться попередньо записаний текст заголовка. Якщо ж набрати хоча б один символ і натиснути клавішу ПЕЧ, то попередній текст повністю втратиться, а в пам'ять запишеться новий заголовок.

Порядок введення інших текстових даних, здебільшого, такий самий, як і порядок введення заголовка.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 772 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...