Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
3.1 Розрахунок техніко-економічних показників проекту
Вартість системи водовідведення визначаємо за укрупненнями кошторисними нормами (УКН). Вартість мережі прив’язана до одного погонного метра довжини в закінченій формі будівництва. Об’єкт системи водовідведення обслуговують 5 чоловік обслуговуючого персоналу. Річний фонд заробітної плати становитиме: Сз.пл.=5·12·2470=148200 грн.,
де 2470 – місячна ставка 1 робітника, в грн.
Вартість будівництва мережі водовідводу
Таблиця 3.1
Норма-тив | Назва елементів мережі | Одиниці виміру | Кількість одиниць виміру | Розцінка грн. | Загальна вартість |
1. УКН 2. | Вулична мережа водо-відводу з двошарових пластикових труб із структурованою стінкою: Ø160 Каналізаційний колектор: Ø200 Ø250 Ø300 | м м м м | 87,40 94,50 101,60 110,45 | 346,279 106,785 |
𝚺См=495474 грн.
Вартість споруд на мережі водовідводу приймаємо в залежності від вартості мережі:
· КОС (очисна станція) – 20% від 𝚺См = 0,20·495474 = 99095 грн.
· Насосні станції – 15% від 𝚺См = 0,15·495474=74321 грн.
· Всі інші споруди на мережі – 30% від 𝚺См = 0,30·495474 = 148642 грн.
Вартість будівництва споруд; 𝚺Сспор = 322098 грн.
Загальна вартість будівництва об’єкта:
С = 𝚺См + 𝚺Сспор =495474 + 322098 = 817532 грн.
Амортизаційні відрахування приймаємо – 5,1% від С
СА = 0,051 · С = 0,051· 817532 = 41694 грн.
Загальна кількість електроенергії, що витрачається на об’єкті за рік:
Е = 2,72 · , кВт.г;
Де 2,72 – витрата питомої електроенергії в кВт.г.,що витрачається на піднімання 1000м³ води на висоту 1,0 м при к.к.д. рівному 1,0;
Q- витрта стічної води за рік в тис. м³;
Q= = 0,365· Qдоб.макс = 0,365 · 1774 = 647,51 тис.м³/рік;
H=10…15 м – середня висота піднімання СВ;
n=0.81 – к.к.д. електродвигуна;
n=0.62 – к.к.д. навалу насоса.
E= 2,72 = 12893кВт.г.
Вартість електроенергії за рік:
Се = Е· С1кВт.г. = 1,73 · 647,51 = 1120,19 тис.грн.
С1кВт.г. = 1,73 грн. – для підприємств комунального господарства;
Відрахування на соц..страхування на заробітну плату -5,1% Сзпл.:
Сс.стр=0,051 · Сзпл. = 0,051 · 148200 = 7558 грн.
Витрата хлорного вапна за рік:
Gхл.в. = 0,0005 · 365 · Qдоб.макс. = 1,875 · 1774 = 3238 кг/рік
Вартість 1 кг. Хлорного вапна (по діючій речовині) приймаємо – 80 грн., тоді вартість хлорного вапна за рік становитиме:
Схл.в. = 18 · Gхл.в. = 18 · 3238 = 58284 грн.
Інші виробничі витрати приймаємо: 5% від суми (Сзпл. +СЕ + Схл.в.):
С ін. =0,05(Сзпл. +СЕ + Схл.в.) = 0,005 (148200+1120+58284)=0,05·207604= 10380 грн.
Відрахування на поточний ремонт мережі і споруд приймаємо 3% від С:
Сп.р = 0,03 · С = 0,03 · 817532 = 24526 грн.
Сумарні щорічні експлуатаційні затрати по об’єкту водовідведення:
𝚺ЕЕкспл. = Сс.стр. + Сін. + СЕ + Схл.в + Сп.р = 148200 + 10380 + 7558 + 24526 + 1120 + 58284 = 250068 грн.
Собівартість транспортування і очищення 1м. стічної води:
S1v³ = = = 3,33 грн.
Де - річний об’єм стічної води, що проходить через КОС;
Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 298 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!