Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поясніть порядок проведення й особливості організації роботи учнів із використанням методів «Займи позицію», «Ажурна пилка»



Займи позицію

Цей метод корисний при проведен­ні дискусії по спірній темі. У якості проблем використову­ються дві протилежні думки, які не мають правильної відповіді.

Мета: це корисна вступна вправа для демонстрації різних думок з дос­ліджуваної теми — дає учням змогу висловити власну точку зору й напри­кінці уроку оцінити засвоєння теми.

Порядок проведення:

1. Розмістіть плакати в протилеж­них кінцях кімнати. На одному з них написано «згодний (згодна)», на іншо­му — «не згодний (не згодна)». (Варіанти: на плакатах можуть бути викладені полярні позиції з проблем: наприклад, «пробувати наркотики забороняється» і «пробувати наркотики дозволяється всім»).

2. Вивісьте правила проведення вправи й обговоріть їх (викладено нижче).

3. Попросіть учасників стати біля відповідного плакату залежно від їх­ньої думки з обговорюваної проблеми.

4. Довільно виберіть кілька учасни­ків і попросіть їх обгрунтувати свою позицію.

5. Після викладу різних точок зору запитайте, чи не змінив хто-небудь з учасників своєї думки і чи не хоче пе­рейти до іншого плакату. Вони повинні обґрунтувати причини свого переходу.

6. Попросіть учасників назвати найбільш переконливу причину протилежної сторони.

Правила проведення вправи:

1. Говорити по черзі. Не переби­вати.

2. Одночасно говорить тільки одна особа.

3. Не сперечайтеся одне з одним. Наводьте нові причини або ідеї.

4. Перейти від одного плаката до ін­шого можна будь-коли. Будьте готові вказати на причини зміни своєї позиції.

5. Вислухайте причини та ідеї ін­ших. Якщо вас запитають, будьте гото­ві відповісти, які інші причини або ідеї вам найбільш сподобалися.

Ажурна пилка

Мета: метод використовується для того, щоб створити на уроці ситуацію, що дозволяє учням працювати разом, щоб опанувати велику кількість ін­формації за короткий проміжок часу. Цей метод ефективний і може заміни­ти лекції у випадках, коли початкова інформація повинна бути донесена до учнів перед проведенням основного (базисного) уроку. Він заохочує учнів допомагати одне одному вчитися нав­чаючи. Порядок проведення:

1. Щоб підготувати учнів до уроку з великим обсягом інформації, підбе­ріть матеріал, необхідний для уроку, і підготуйте індивідуальний інформа­ційний пакет для учнів (матеріали під­ручника, додаткові матеріали — виріз­ки з газет, статті тощо).

2. Підготуйте таблички з кольоро­вими позначками, щоб учні змогли визначити завдання для їхньої групи. Кожен учень входитиме у дві групи — «домашню» й «експертну». Легше спо­чатку розділити на «домашні» групи (1,2,3 і т.д.), а потім — на «експертні», використовуючи кольорові позначки, які є в кожного учня. У кожній групі всі повинні мати різні кольорові поз­начки. Наприклад: 3 «домашні» групи (1,2,3) із 4-ма учнями в кожній. У пер­шій групі мають бути учасники: пер­ший — з червоною, другий — із синь­ою, третій — з жовтою, четвертий — із зеленою позначками.

3. Розпишіть учнів по «домашніх» групах від 3 до 5 осіб залежно від кіль­кості учнів і плану розподілу по інших групах. Кожен учень має бути поін­формований про те, хто входить до його «домашньої» групи, тому що її члени збиратимуться згодом. Учні та­кож повинні визначитися з місцем зустрічі після того як вони стануть ек­спертами.

4. Запропонуйте учням розподіли­тися по своїх «кольорових» групах, де вони стануть експертами з окремої теми. Наприклад, зберіть усіх «черво­них» біля дошки, а всіх «синіх» — у хо­лі. В кожній групі має бути представ­ник із кожної «домашньої» групи. Наприклад, у червоній групі повинні бути три учні.

5. Роздайте пакети з інформацією кожній групі. Група повинна прочита­ти й обговорити свій матеріал і стати експертом з цього питання за визначе­ний час (для цього може знадобитися цілий урок, якщо матеріали складні або обсягові). Учні отримують завдан­ня: а) розпишіть ролі: головуючий, тайм-кіпер та особа, яка задає питан­ня; б) прочитайте й обговоріть пакет ваших матеріалів; в) запитайте один одного, щоб переконатися, що кожен розуміє матеріал; г) прийміть рішення щодо важливих моментів, яких ви навчите свою «домашню» групу.

6. Запропонуйте учням повернути­ся «додому». Кожен повинен поділи­тися інформацією з членами своєї «до­машньої» групи. Наприклад, усі учасники під номером 1 повинні зус­трітися перед класом. У «домашніх» групах має бути по одній особі з ек­спертних груп. Учні намагаються до­нести інформацію якісно і в повному обсязі членам своєї домашньої групи за визначений вчителем час.

7. Коли всі учні засвоять надану ін­формацію, можна проводити заплано­ваний урок. Правила проведення:

1) оберіть тему;

2) надайте початкову інформацію;

3) створіть домашні групи;

4) створіть експертні групи;

5) скличте ще раз домашні групи.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 480 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...