Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні прийоми та їх використання у навчальному процесі



Методичний прийом – частина метода, за допомогою якого сам метод реалізується на практиці.

Взаємозв’язок методів та методичних прийомів та класифікація методичних прийомів наочно представлені у таблиці.

Словесні:

- логічні (постановка проблеми, порівняння, визначення, виявлення спільних та відмінних ознак, узагальнення, висновки.

- організаційні (складання плану, відповіді по плану, організація учнів на слухання.

- технічні (записи у зошити, заповнення схем та таблиць, знаходження відповідей у книзі).

Наочні:

- організаційні ( демонстрування об’єктів зі столу вчителя, спостереження за планом, демонстрація об’єктів з обходом класу, з роздачею об’єктів на руки.

- технічні (установка демонстраційних об’єктів для порівняння, прикріплення малюнків та схем на дошці).

Практичні:

- організаційні (визначення завдань: фронтальних, індивідуальних, групових. Розділ роботи на операції самостійно або за вказівкою вчителя, показ вчителю результатів роботи та ін.).

- технічні (запис плану або інструкції; ознайомлення із змістом плану, підбір об’єктів, розділ роботи на окремі операції, фіксація проведеної роботи).

Логічні прийоми тісно пов’язані з методами та спрямовані на розвиток розумової діяльності учнів. Загальними ознаками для них є постановка проблеми, виділення головного, визначення основних природознавчих понять. При цьому особливе місце в засвоєнні знань займають прийоми порівняння, зіставлення, визначення та узагальнення.

У вивченні природознавства особливу роль відіграють організаційні прийоми. Враховуючи вікові особливості дітей, необхідність стимулювати їх мислення та пізнавальну активність, вчителю необхідно вміти організувати школярів на уважне слухання, продумати план та ін.

Технічні прийоми застосовуються для найкращої підготовки практичних робіт, дослідів, спостережень.

Всі методичні прийоми у навчальному процесі відіграють організуючу роль, тому застосовувати їх треба цілеспрямовано і з конкретними пізнавальними завданнями.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 4690 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...