Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю



Питання

1. Класифікація дозиметричних приладів.

2. Принцип дії дозиметричних приладів.

3. Порядок використання приладів радіаційної, хімічної розвідки та контролю.

4. Практична робота з виявлення рівнів радіаційного забруднення за допомогою приладів ДП-5Б, ДП-5В.

5. Практична робота з виявлення рівнів радіаційного забруднення за допомогою побутових приладів «Юпітер», «Прип’ять», РКС5 - «Стора».

6. Практична робота по визначенню доз опромінення за допомогою приладів ІД-1, ІД-11.

7. Практична робота з визначення доз опромінення за допомогою приладів ДП-22В, ДП-24 (ДКП-50).

8. Устрій, призначення та порядок визначення зон хімічного забруднення приладом ВПХР (Військовий прилад хімічної розвідки).

Для виявлення та вимірювання радіоактивних випромінювань, радіоактивного забруднення різноманітних предметів, місцевості, продуктів харчування, фуражу, води застосовуються прилади радіаційної розвідки; для вимірювання поглинених доз опромінення – прилади дозиметричного контролю.

Наявність отруйних речовин (ОР) у повітрі, на місцевості, техніці та в інших середовищах визначається за допомогою приладів хімічної розвідки. Для виявлення сильнодіючих отруйних речовин використовуються прилади типу „СИРЕНА”.

За призначенням прилади радіаційної розвідки та дозиметричного контролю поділяються на групи: індикатори, рентгенометри, радіометри, дозиметри.

Індикатори – найпростіші прилади радіаційної розвідки. За допомогою цих приладів розв’язується завдання виявлення випромінювання та орієнтовного оцінювання потужності дози, головним чином бета- та гама-випромінювання. За допомогою індикаторів можна встановити: збільшується чи зменшується потужність дози. До цієї групи належить прилад ДП–64, а з побутових СИМ–01, СИМ–03 та ін.

Рентгенометри – призначені для визначення потужності дози рентгенівського або гама-випромінювання. Їх діапазон вимірювання від сотих часток рентгена до декількох сот рентгенів на годину. До цієї групи належать прилади ДП–5В, ІМД–1Р, ІМД–1С, ККТ–2, „Кактус” та ін. Із побутових приладів можна використовувати „Прип’ять”, Белла”, „Сосна”, „Синтекс”, РКСС–01 «Стора» тощо.

Радіометри (вимірювачі радіоактивності) – призначені для визначення ступеня радіоактивного забруднення поверхонь обладнання, техніки, одягу, взуття, об’ємів повітря, продуктів харчування, фуражу головним чином альфа- та бета-частинами. За допомогою радіометрів можливе вимірювання невеликих рівнів гамма-випромінювань. До них належать – установка ДП – 100, „Бета”, дозиметрадіометр «Терра».

Дозиметри – призначені для визначення сумарної дози опромінення, яку отримує особовий склад формувань за час перебування в районі дії, головним чином, гамма-випромінення. Комплекти індивідуальних дозиметрів: ДК–01, ДП–22В, ДП–24, Д–1, ІД–11, ІД–02 та ін.





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 1878 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...