Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Засоби захисту шкіри



Звичайні засоби захисту шкіри – це предмети одягу та взуття, що можуть бути у кожної людини. Найпростішим засобом захисту шкіри є робочий одяг (спецівка) – куртка і штани, комбінезони, халати з капюшонами, зшиті з брезенту, вогнезахисної чи прогумованої тканини або грубого сукна. Вони не тільки захищають шкіру від радіоактивних речовин і бактеріологічних засобів, а й не пропускають протягом деякого часу краплиннорідкі отруйні речовини. Одяг з брезенту захищає від отруйних речовин (взимку – до 1 год, влітку – до 30 хв).

Із предметів побутового одягу найпридатнішими для захисту шкіри є плащі й накидки з тканини прогумованої або вкритої хлорвініловою плівкою, зимові речі – пальта з грубого сукна або драпу, ватянки тощо. Від краплин-норідких ОР пальто із сукна або драпу разом з іншим одягом захищає: взимку – до 1 год, влітку – до 20 хв; ватянка – до 2 год. Для захисту ніг потрібні гумові чоботи, боти, калоші: вони не пропускають краплиннорідкі ОР до 3–6 год. На руки треба надягти гумові або шкіряні рукавиці.

Одяг слід застібнути на всі ґудзики, гачки або кнопки, комір підняти, поверх нього шию пов'язати шарфом чи хусткою; рукава обв'язати навколо зап'ястків тасьмами; штани випустити поверх чобіт (бот) і знизу зав'язати. Щоб посилити герметичність одягу, застосовують спеціальні клапани, що закривають розрізи піджаків або курток на грудях, пришивають клини у місцях розрізів на рукавах, штанах. Можна пошити капюшон з цупкої тканини або синтетичної плівки для захисту шиї й голови (рис. 13).

а – викройка нагрудника; б – капюшон; в – у капюшоні, масці й окулярах; г – герметизуючі клини, пришиті до розрізів куртки і штанів

Рисунок 13 - Герметизація повсякденного одягу

Звичайний одяг просочують спеціальним розчином, щоб не проникала пара й аерозолі отруйних речовин. Для цього треба: 250–300 г мильної стружки або подрібненого господарського мила розчинити у двох літрах нагрітої до 60–70°С води, долити 0,5 л олії і, підігріваючи, перемішувати протягом 5 хв. до утворення емульсії. Комплект одягу покласти у таз і залити гарячим розчином. Потім трохи викрутити і висушити. Підготовлений у такий спосіб одяг можна надягати на натільну білизну. Розчин не шкодить тканині, не подразнює шкіру.

Спеціальні засоби захисту шкіри за принципом захисної дії поділяють на ізолюючі й фільтрувальні.

Ізолюючі засоби захисту шкіри виготовляють з повітронепроникних матеріалів – спеціальної еластичної та морозостійкої прогумованої тканини. Вони можуть бути герметичними й негерметичними. Герметичні засоби захисту закривають усе тіло і захищають від пари і крапель ОР, негерметичні – тільки від крапель ОР. Крім того, вони захищають від РР та БЗ.

До ізолюючих засобів захисту шкіри належать: захисний комбінезон костюм, легкий захисний костюм Л–1 і загальновійськовий захисний комплект.

Захисний комбінезон складається зі зшитих в одне ціле куртки, штанів і капюшона. Захисний костюм відрізняється від комбінезона тим, що ці три частини виготовлені окремо (рис. 14). У комплект захисного комбінезона і костюма входять, крім того, підшоломник, гумові чоботи і гумові рукавиці. Захисні комбінезони і костюми випускають трьох розмірів:

1-й – для людей зростом до 165 см, 2-й – від 165 до 172 см; 3-й – више 172см.

а – захисний комбінезон; б – захисний костюм; в – підшоломник; г – гумові рукавиці; д – гумові чоботи

Рисунок 14 – Засоби захисту шкіри

а – штани з панчохами; б – підшоломник; в – сорочка з капюшоном;

г – двопальцеві рукавиці; д – сумка для зберігання костюма; е – одягнений Л-1

Рисунок 15 – Легкий захисний костюм Л–1

Легкий захисний костюм Л–1 (Рис.15) складається із сорочки з капюшоном, штанів, пошитих разом з панчохами, двопальцевих рукавиць і підшоломника. Його розміри аналогічні розмірам захисного комбінезона костюма. Л–1 використовується у розвідувальних підрозділах ЦО.

Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК) складається із захисного плаща з капюшоном, захисних панчох і рукавиць. Плащі випускаються п'яти розмірів: 1-й – для людей зростом до 165 см, 2-й – від 65 до 170 см, 3-й – від 171 до 175 см, 4-й – від 176 до 180 см, 5-й – вище 180 см. Підошва захисних панчох має гумову основу. Панчохи надівають поверх звичайного взуття і прикріплюють до ніг хлястиками і шпениками, а до поясного паска – тасьмою. ЗЗК можна носити як накидку та одягати у рукави як комбінезон (рис.16).

До фільтрувальних засобів захисту шкіри належить захисний фільтрувальний одяг (ЗФО58), що складається з комбінезона особливого покрою, онуч, чоловічої натільної білизни і підшоломника (рис. 17). Крім того, у комплекті є онучі для захисту шкіри на ногах від подразнення. ЗФО–58 застосовується у комплекті з протигазом, гумовими чобітьми і рукавицями.

а – у вигляді накидки; б – одягнений у рукави; в – у вигляді комбінезона

Рисунок 16 – Загальновійськовий захисний комплект (ЗЗК)

а – комбінезон: 1) – капюшон; 2) – шнурки для затягування капюшон

3) – головний клапан; 4) – нагрудний клапан; 5) – штрипки-підрукавники;

б – підшоломник; в – одягнений ЗФО–58

Рисунок 17 – Захисний фільтрувальний одяг (ЗФО–58)





Дата публикования: 2015-02-22; Прочитано: 2816 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...