Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Кам'яні і бетонні мости



8.6.1. Основними дефектами бетонних і кам'яних мостів є: - розладнання елементів водовідводу та дренажу за стоянами;

- руйнування гідроізоляції склепіння і задніх граней стоянів;

- тріщини, як правило, - поздовжні, у кам'яній кладці і бетоні склепінь, рідше - в щокових стінках;

- вивітрювання швів кладки, корозія (каменю і бетону), особливо в місцях перемінного рівня води і льодоходу, раковини і відколи.

При нерівномірних осіданнях опор в п'яткових і ключових перерізах з'являються великі поперечні тріщини, які свідчать про зміну розрахункової схеми (перетворення склепіння в дво- або тришарнірне) із суттєвим зменшенням несучої здатності споруди.

8.6.2. У однопрольотних аркових мостах проникаюча через проїзну частину атмосферна вода повинна без перешкод відводитися до дренажу за задніми гранями стоянів по гідроізоляції, що покладена на склепінні і задніх стояках. При двох- або трьохаркових прольотах відведення води здійснюється також через водовідвідні трубки, закладені в ключах склепінь.

Ознаками поганого водовідводу і незадовільного стану гідроізоляції є мокрі плями і потьоки (з вилуженням вапна або солей бетону) на поверхні зовнішніх граней склепіння і опор.

Водовідвідні трубки треба періодично прочищати. Щоб запобігти забрудненню поверхні кладки, водовідвідним трубкам надають відповіднии напрямок, подовжують їх за межі склепіння на 15-20 см.

8.6.3. Утримання кам'яних і бетонних мостів, крім звичайних робіт, полягає в спостереженні за їх станом; установленні маяків із алебастру (гіпсу) на тріщини, фіксуванні кінців тріщин незмивною фарбою з внесенням необхідних записів в мостову книгу.

При наявності великої кількості дрібних тріщин або вивітрювання на великій площі рекомендується нанести суцільну штукатурку, яка дозволяє краще стежити за стабілізацією або "диханням" тріщини.

8.6.4. При ремонті кам'яних і бетонних аркових мостів в першу чергу треба вживати заходи по скиданню поверхневих вод, щоб не допустити попадання води у середину кладки і захистити її поверхню від дії атмосферних опадів.

8.6.5. При поганому водовідводі і незадовільній гідроізоляції треба розкрити, де потрібно, покриття проїзної частини, і заповнити надсклепінні пазухи та відремонтувати гідроізоляцію, надаючи їй необхідний ухил.

8.6.6. Якщо дренаж за задніми гранями стоянів замулений і погано працює, треба зробити його переукладання і очищення або влаштувати дренаж заново з попереднім частковим розкриттям земляного полотна в місці сполучення підходів з мостом.

8.6.7. Вивітрені і зруйновані шви кам'яної кладки треба очистити від сміття, пилу і зволоженого бруду на глибину до 5-6 см, промити струменем води і потім розшити заново цементним розчином, накладаючи шов увігнутого профілю.

8.6.8. Облицювання кладки може мати тріщини у швах і у цілому камені, викришування швів, відставання і випинання облицьувального каменю. У цих випадках в процесі поточного ремонту треба замінити окремі камені облицювання, розчистити кладку, розшити шви.

8.6.9. Пошкодження поверхневого характеру (раковини, дрібні тріщини, відколи, випадіння окремих каменів кладки, вивітрювання швів, корозія) повинні негайно усуватися службою експлуатації, глибокі тріщини і порожнини в кладці треба заповнювати цементним розчином під тиском через пробурені в кладці отвори.

8.6.10. Поява тріщин у зворотних стінках стоянів кам'яних аркових мостів може бути спричинена поганим відводом води або наявністю в просторі між зворотними стінками грунтів, які здимаються. У першому випадку перевіряють роботу дренажу за стояном, коли проводять ремонтні роботи, в другому - грунт, який здимається, замінюють іншим. Тріщини герметизують.

8.6.11. У бетонних аркових мостах звичайні дефекти масиву склепіння і опор (раковини, відколи, тріщини, корозія бетону і інше) усувають за зазначеними вище правилами ремонту прольотних будов і опор залізобетонних мостів.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 490 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...