Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Заміна контактного дроту



Заміну анкерної ділянки контактного дроту із заміною струн і дефектних затисків проводять при гранично допустимому зносі дроти.

Після проведення вимірів і підрахунку зносу контактного дроту (ΔSср) визначають заходи щодо відновлення його перетину. Наприклад, для контактного дроту МФ-100 при середньому арифметичному значенні висоти перетину контактного дроту hср =8,21 мм і менш або при ΔS = 30 мм2 і більш на анкерній ділянці виконують суцільну зміну контактного дроту. Можлива зміна контактного дроту і при меншому середньому зносі, якщо на 1км контактного дроту є більше 10 вставок і шунтів або спостерігається нерівномірний знос дроту по анкерній ділянці.

Зміна контактного дроту анкерними ділянками - складна і відповідальна робота, що вимагає зняття напруги і закриття шляху для руху поїздів, тому до неї ретельно готуються. Роботу проводять в два етапи: спочатку йде підготовка анкерної ділянки до заміни контактного дроту і тільки потім виконують його розкочування і заміну.

Підготовчі роботи. За добу до початку заміни складають і передають заявки енергодиспетчерові на виконання робіт по:

підготовці анкерної ділянки до розкочування під напругою із застосуванням ізолюючих знімних веж і видачею попереджень поїздам про роботу знімних веж, з вказівкою часу, місця і характеру робіт;

розкочуванню і заміні контактного дроту із зняттям напруги з контактної мережі, з використанням автомотриси (дрезини) з розкаточний платформою і знімних веж, перед встановленням «вікна» в русі поїздів, з вказівкою часу, місця і характеру робіт.

На розкаточну платформу встановлюють барабан з контактним дротом так, щоб дріт при розкочуванні йшов зверху вниз і його робоча поверхня була внизу. Кінець дроту закладають в кінцевий клиновий затиск КС-035, перевіряють якість всіх деталей, приготованих до заміни, проганяють різьблення на болтах всіх затисків, наносять на них мастило.

На місці уточнюють довжину анкерної ділянки, виявляють особливості його розташування (наявність кривих, штучних споруд і ін.), замінюють дефектні струнові, живлячі і фіксуючі затиски, струни і електричні з'єднувачі. На всіх затисках послаблюють контргайки і провертають болти. У петлі зчленування вертикальних струн завішують монтажні крюки, а на кривих - тимчасові усовики на основних стрижнях фіксаторів. Роботу виконують з двох знімних ізолюючих веж бригадою електромонтерів у складі 11 чоловік, не рахуючи сигналістів з двох знімних ізолюючих веж.

При виконанні робіт в місці секціонування включають за наказом енергодиспетчера секційний раз'єднувач, що шунтує суміжні секції. Ключ від приводу раз'єднувача повинен знаходитися у керівника робіт на весь період роботи. При дистанційному керуванні знімають запобіжники в ланцюгах управління моторним приводом, кришку приводу залишають відкритою. У всіх випадках встановлюють мідну шунтуючу перемичку між секціями контактної підвіски.

Між анкерною 9 і перехідною 10 опорами (мал. 6.2) на відстані 5-7 м від перехідної убік анкеровки із знімної ізолюючої вежі встановлюють натяжні затиски, з'єднавши їх струбциною і натяжною муфтою 3 і стягують їх до появи слабкого місця в контактному дроті на відрізку між ними. Потім на неізолюючому сполученні анкерних ділянок розрізають в цьому місці контактний дріт і закладають його кінець з боку анкеровки в кінцевий клиновий затиск (К-035). На ізолюючому сполученні - від'єднують кінець замінюваного дроту від ізолятора, звільняючи місце для підстиковки до ізолятора розкочуваного дроту.

Аналогічні операції по підготовці місця для підстиковки нового дроту виконують на іншому кінці анкерної ділянки.

Рисунок 6.2. Розкатка контактної мережі.

Заміну контактного дроту виконують в «вікно», тривалістю не менше години, із зняттям напруги, з робочого майданчика автомотриси (дрезини) і розкаточної платформи.

Після зняття напруги і заземлення 1 контактної підвіски автодрезину 5 з розкаточною платформою 7 зупиняють в прольоті між анкерною і перехідною опорою в місці підстиковки нового контактного дроту 4 до анкеровочной гілки 5 замінюваного дроту б. Під час розкочування розкаточноа платформа повинна знаходитися попереду автомотриси (див. мал. 6.2).

Кінець нового контактного дроту, закладений в кінцевому затиску 2, піднімають на робочий майданчик і подстиковивают через сполучну планку (деталь КС-082) з кінцевим клиновим затиском на кінці анкеровочной гілки в місці розрізу замінюваного дроту або приєднують до врізного ізолятора що відходить на анкеровку гілки контактного дроту ізолюючого сполучення. Додатково на стиковому з'єднанні із сполучною планкою встановлюють мідний шунт перетином не менше 95 мм2.

Розкочування дроту і укладання його в крюки здійснюють з робочого майданчика автомотриси (дрезини) з швидкістю не більше 10 км/ч.

Керівник робіт, що знаходиться на розкаточній платформі, протягом всього часу попереджає виконавців на робочому майданчику про наближення до фіксаторів, перетинаючих проводів і струмоведучих частин і підтримує постійний зв'язок по радіо з машиністом і електромонтерами.

В кінці анкерної ділянки автомотрису разом з розкаточною платформою зупиняють між анкерною і перехідною опорами, загальмовують барабан і за допомогою автомотриси проводять попередню витяжку нового дроту. Потім встановлюють натяжні затиски на новий контактний дріт і анкеровочную гілку замінюваного, стягують їх за допомогою поліспасту на 20 кн і поступово переводять тяжіння на новий контактний дріт до моменту початку підйому компенсаторних вантажів на анкерній опорі. Піднімають компенсаторні вантажі на 400-500 мм і фіксують їх, після чого відрізують новий контактний дріт, проводять його остаточну витяжку, вмонтовують на нім кінцевий затиск і приєднують до анкеровочной гілки. На стиковому з'єднанні із сполучною планкою встановлюють шунт з мідного дроту перетином 95 мм2.

Габарит і тимчасове положення нового дроту перевіряють з робочого майданчика автомотриси і із знімних веж. Новий контактний дріт має бути розташований вище замінюваного.

Остаточний монтаж і введення в роботу нового контактного дроту може проводитися в це ж «вікно» або відразу ж після «вікна» вже під напругою, або наступного дня. При роботі після «вікна» встановлюють підживлюючі перемички між новим дротом і поперечними електричними з'єднувачами в 4-5 місцях анкерної ділянки. При введенні в роботу нового і демонтажі старого дроту в це ж «вікно» ці перемички не ставлять.

Монтаж дроту починають від середньої анкеровки, заздалегідь переставивши її затиск на новий контактний дріт. Потім з двох знімних ізолюючих веж, переміщуваних від середньої анкеровки в обидві сторони, знімають струни з дроту, що демонтується, і встановлюють їх на новий.

Фіксуючі затиски на кривих ділянках шляху переставляють за допомогою поліспастів або блоків БР-300, при цьому гайки затисків повинні знаходитися з внутрішньої сторони зигзага, щоб зусилля зламу доводилося на основну щоку затиску. Після перестановки струн дріт, що демонтується, від'єднують в місцях підстиковок на початку і кінці анкерної ділянки, скидають на узбіччя і змотують в бухти.

Переміщаючи ізолюючі знімні вежі з обох боків до середньої анкеровке, проводять контрольний огляд нової підвіски і регулюють сполучення анкерних ділянок.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 418 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.012 с)...