Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Збірка шпиндельного вузла токарно-гвинторізного верстату



До збірки шпинделя токарно-гвинторізного верстату (див. рис. 60) приступають, впевнившись після відповідних перевірок, що всі деталі шпинделя справні чи відремонтовані. Необхідно також перевірити правильність посадки зубчастих коліс на шпинделі та стан шийок шпинделя під підшипниками. У шпинделі встановлюють шпонку 20.

Спочатку збирають задню опору шпинделя. Встановлюють стакан 18 у корпусі передньої бабки та закріплюють гвинтом 17, а потім встановлюють радіально-опорний підшипник 16. Підшипник розміщують так, щоб тонший торець його зовнішнього кільця був направлений у бік ущільнення 15. Потім встановлюють проміжне кільце 10 та підшипник 9, у якого тонкий торець зовнішнього кільця повинен бути повернутий у протилежний від ущільнення бік. Потім підшипник закріплюють гайкою 19 та стопорним гвинтом 8.

Для зручності збірки шпинделя 2 переводять у вертикальне положення і встановлюють на ньому роликопідшипник 3 та кільце 5, потім нагвинчують гайку 6 до легкого дотикання з кільцем 5. Потім вводять шпиндель у корпус передньої бабки через отвір передньої стінки; надягають на шпиндель зубчасті колеса 21 та 22. Після чого заводять кінець шпинделя і задню опору і вводять передню опору у отвір корпусу бабки. При встановленні шпинделя за допомогою спеціальної втулки переміщують кільце 4 так, щоб воно розміщувалося на рівні внутрішнього кільця підшипника.

Завершивши встановлення збір очної одиниці (шпиндельного вузла), монтують зубчасте колесо 21 на шпинделі та загвинчують стопор 7.

Щоб попередити можливість само відгвинчування, вводять у канавку зубчастого колеса та шлиць стопору спеціальне пружинне кільце. Завершують збірку кріпленням фланцю 1.

Встановлення на кінці шпинделя ущільнення 15, кільця 11 та 12, нагвинчують ключем гайку 13, поки шпиндель не стане на своє місце, що визначається по зусиллю затягування та по обертанню шпинделя.

Спочатку спостерігається осьове переміщення шпинделя при його рівномірному обертанні, надалі осьове переміщення шпинделя припиняється і його обертання становиться тугим.

Після цього приступають до регулювання опор шпинделя, яке починають із задньої опори. Трохи відігнувши гайку 13, перевіряють шпиндель для того, щоб внутрішні кільця шарикопідшипків зайняли нормальне положення (шпиндель легко тоді починає обертатися), потім загвинчують стопорний гвинт 14.

Передню опору регулюють закручуванням гайки 6. При цьому внутрішнє кільце підшипника 3 починає насуватися на конічну шийку шпинделя і усе більше розширюється (збільшується діаметр), завдяки чому зменшуються радіальні заряди. Гайку б не можна затягувати занадто сильно, тому що внутрішнє кільце може роздатися настільки, що відбудеться защемлення роликів. Регулювання виконують обережно, перевіряючи легкість обертання шпинделя динамометром.





Дата публикования: 2015-02-17; Прочитано: 242 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...