Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Види корпоративних прав



Як немає єдиного визначення корпоративних прав в юридичній літературі, так і немає єдиного підходу щодо їх класифікації.

Поширеним є поділ корпоративних прав на майнові та управлінські (ор­ганізаційні). Перші регламентують майнові відносини, другі стосуються питань участі у прийнятті рішень та формування органів управління товариства. Близьким до нього є поділ корпоративних прав на майнові та немайнові.

Комплекс корпоративних прав складний і має такі їх види: основні (притаманні учасникові будь-якої господарської організації), спеціальні (наявність яких пов’язується з участю в суб’єкті господарювання певної організаційно-правової форми або в господарській організації з певним видом виключної діяльності та закріплюється спеціальними законами), локальні (передбачаються установчими документами конкретної господарської організації).

За безумовністю існування корпоративних прав у особи їх поділяють на: безумовні, які реалізують незалежно від певних умов, та умовні, які можуть бути реалізовані лише за наявності певних умов.

Окремій класифікації підлягають корпоративні права акціонерів:

-за критерієм можливості впливу акціонера на прийняття рішень на засіданнях загальних зборів акціонерного товариства на: права як одиничного акціонера, права як члена більшості акціонерів, права як члена меншості акціонерів.

-за джерелом їх встановлення: законодавчі та статутні.

Підприємницькі товариства можуть діяти у двох організаційно-правових формах: господарських товариств та виробничих кооперативів. З огляду на те, що здійснення корпоративних прав у різних видах господарських товариств має певні особливості, серед них можна виокремити корпоративні права щодо господарських товариств — об’єднань майна (капіталів), до яких належать акціонерні товариства, а також товариства з обмеженою та з додатковою відповідальністю, і корпоративні права щодо господарських товариств — об’єднань осіб (діяльності), якими визнаються повні та командитні товариства.

Також е три організаційно-правові форми юридичних осіб, у яких можуть виникати корпоративні відносини: приватні підприємства, фермерські господарства та підприємства споживчої кооперації.

- поділ корпоративних прав за сферою їх існування (видом організаційно-правової форми юридичної особи). За цим критерієм вони поділяються на:

1) корпоративні права учасників господарських товариств — об’єднань майна (капіталів);

2) корпоративні права учасників господарських товариств — об’єднань осіб (діяльності);

3) корпоративні права членів виробничих кооперативів;

4) корпоративні права учасників приватних підприємств;

5) корпоративні права членів фермерських господарств;

6) корпоративні права учасників підприємств споживчої кооперації.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 6169 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...