Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

БІЛЕТ № 14 12



1. Організація рекламно-інформаційної діяльності по збуту товарів. Поняття, суть і задачі реклами. Соціально-психологічні основи реклами. Реклама, як метод управління людьми.

Реклама – це інформація про товари чи фірму, що розповсюджується з метою отримання зиску.

Завдання реклами: створити позитивний імідж фірмі, збільшити прибуток, збільшити кількість покупців, інформування покупців про товар і його ціни, демонстрація товарного знаку.

На процес поведінки людини в рекламному середовищі впливають зовнішні і внутрішні чинники. Зовнішні чинники – все, що відбувається навколо нас (люди, що знаходяться поруч, погодні умови). Внутрішні чинники - все, що відбувається всередині нас (стан здоров'я, наші погляди, переконання, минулий досвід).

Розрізнюють економічну ефективність реклами і ефективність психологічного впливу реклами на людей (залучення уваги до реклами). Причому економічна ефективність реклами залежить від її психологічного виливу.

Реклама стимулює мотивацію покупців. Мотив – причина, яка спонукає покупця до дії. Мотиви бувають двох типів раціональні (мотив економії, якості товару, здоров'я тощо) та емоційні (мотив радості, переваги над іншими, прагнення до індивідуальності).

2. Надайте загальну характеристику державної цінової політики. Поясніть механізм регулювання цін.

3. Суть процесів у торгівлі. Операції виконувані в торгівлі. Норми та правила торгівельного обслуговування. Розвиток комерційної роботи на сучасному етапі.

4. Теоретичні основи комерційного товарознавства. Термінологія.

Товарознавство – це наука про основні характеристики товарів, що визначають їх споживчу вартість. Товар – це продукт праці, який володіє здатністю задовольняти конкретні потреби людини і розподіляється в суспільстві шляхом купівлі-продажу. Асортимент товарів – це сукупність їх видів, різновидів і сортів, об'єднаних за певною ознакою.

Вартість товару характеризується витратами суспільно необхідної праці на його проектування, виробництво і розподіл. Споживча вартість товару – це благо для людей. Щоб стати споживчою вартістю товар має володіти корисністю. Корисність товару – це його здатність задовольняти певні потреби людини.

Гранична корисність – це додаткова корисність яку одержує споживач при купівлі однієї додаткової одиниці конкретного товару. Падіння граничної корисності товару по мірі придбання споживачем додаткових одиниць цього товару називається законозбутною граничною корисністю.

Завдання товарознавства: визначення основних властивостей, які становлять споживчу вартість товару; класифікація і кодування товарів; вивчення асортименту і властивостей товару; вивчення сфери використання товарів та їх взаємозамінності; визнання основних напрямів досягнень і перспектив науково-технічного прогресу у сфері виробництва; вивчення умов і правил пакування, маркування, та кодування; інформативне забезпечення руху товарів від виробника до споживача при маркетингових дослідженнях ринку.

5. Облік доходів і фінансових результатів.

Дохід – це збільшення активу або зменшення зобов’язань підприємства, що сприяє зростанню власного капіталу.

Дохід від реалізації продукції визначається у разі наявності наступних умов:

- покупцеві передані ризики і вигоди, пов’язані з правом власності на продукцію;

- підприємство не здійснює подальшого управління та контроль за реалізованою продукцією;

- сума доходу може бути достовірно визначена.

Доходи підприємства відображаються в обліку на таких рахунках: 701-“Дохід від реалізації готової продукції”; 702-“Дохід від реалізації товарів”; 702-“Дохід від реалізації робіт і послуг”; 710-“Інший операційний дохід”; 720-“Дохід від участі в капіталі”; 730-“Інші фінансові доходи”; 740-“Інші доходи”; 750-“Надзвичайні доходи”.

Облік фінансових результатів ведеться на рахунку 790 “Фінансові результати”.

Синтетичний і аналітичний облік доходів підприємств є єдиним джерелом інформації для складання Звіту про фінансові результати від господарсько-фінансової діяльності підприємства.

6. Виконайте арифметичними діями перевірку контрольної цифри штрихового коду для впевненого „зчитування” коду сканером: 4902580320744. Визначте кожну складову групу цифр штрихового коду, що складається з 13 цифр.

1) скласти цифри, що стоять на парних позиціях: 9+2+8+3+0+4=26

2) суму одержану в пункті 1 помножити на 3: 26*3=78

3) скласти цифри, що стоять на непарних позиціях: 4+0+5+0+2+7=18

4) скласти суми одержані в пункті 2 і 3: 78+18=96

5) визначити контрольне число, як різницю між одержаною сумою і найближчим до нього числом, кратним 10, в більшу сторону: 100-96=4

7. Розрахуйте наступні види франко -цін:

1. франко – склад продавця

2. франко - вагон станція призначення.

3. франко - вагон станція відправлення

4. франко - станція відправлення

Вихідні данні: оптова ціна виробника - 50 грн. витрати по доставці товару до станції відправлення - 20 грн. витрати по завантаженню товару - 10 грн. витрати по перевезенню до станції призначення - 15 грн.

франко - склад продавця = 50 грн.

франко - вагон станція призначення = 50 + 20 + 10 + 15 = 95 грн.

франко - вагон станція відправлення = 50 + 20 + 10 = 80 грн.

франко - станція відправлення = 50 + 20 = 70 грн.

8. Визначити ступінь виконання плану за асортиментом випущеної продукції за даними табл.1:

Таблиця 1

Вид продукції За планом Факт Фактично в межах плану
“А”      
“Б”      
“В”      
“Г”      
“Д”      
Разом      

% виконання плану = Фактично в межах плану / За планом * 100%

% виконання плану = 200 / 200 * 100 = 100%

% виконання плану = 130 / 150 * 100 = 86,7%

% виконання плану = 550 / 550 * 100 = 100%

% виконання плану = 200 / 300 * 100 = 66,7%

% виконання плану = 400 / 400 * 100 = 100%

9.

9.1 Система маркетингових комунікацій це:

+1.сукупність маркетингових засобів, певна структура яких забезпечує досягнення поставленої мети та вирішення маркетингових завдань;

2.комплекс, що включає виробництво, реалізацію і споживання товарів;

3.система, яка орієнтована на ринок, на споживача, на вивчення його вимог та інтересів;

4.єдиний комплекс, що об'єднує учасників, канали і прийоми комунікацій.

9.2 Пасив балансу не включає статтю:

+1. Дебіторська заборгованість

2. Довгостроковий позиковий капітал.

3. Акціонерний (статутний) капітал

4. Накопичений прибуток.

10.

10.1 Принцип обачності полягає втому, що:

1. операції повинні обліковуватися відповідно до їх сутності, а не лише з юридичної форми;

2. фінансова звітність повинна містити всю інформацію про фактичні та потенційні наслідки операцій та подій, які можуть вплинути на рішення, що приймаються на їх основі;

+3. методи оцінки, які застосовуються в бухгалтерському обліку, повинні запобігати заниженню оцінки зобов'язань та витрат і завищенню оцінки активів та доходів підприємства.

10.2 Проводячи систематичний і глибокий аналіз комерційної діяльності можна:

1. Знаходити оптимальні шляхи вирішення комерційних проблем торгового підприємства.

2. Швидко, якісно і професійно оцінювати результативність комерційної роботи підприємства.

3. Точно і своєчасно знаходити і враховувати чинники, що впливають па прибуток.

+4. Знаходити оптимальні шляхи вирішення комерційних проблем торгового підприємства; швидко, якісно і професійно оцінювати результативність комерційної роботи підприємства; точно і своєчасно знаходити і враховувати чинники, що впливають па прибуток.





Дата публикования: 2015-02-18; Прочитано: 301 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...