Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фрагмент конспекту уроку по ознайомленню з циферблатом годинника



Тема. Ознайомлення з циферблатом годинника.

Обладнання: табель-календар, годинник, секундомір, моделі годинника для учнів, таблиця залежності між одиницями часу.

Підготовча робота.

Бесіда про рік, місяць, тиждень, пори року. Робота з табелем-календарем.

Ознайомлення.

Доба – це проміжок часу від сьогоднішнього уроку математики до завтрашнього уроку математики.

Доба; – де день і ніч. Добу інколи поділяють, також на 4 частини: ранок, день, вечір, ніч. Доба не має скорочення, записуємо 1 доба, 4 доби. Що; відбувається в природі вранці? (Сходить сонечко, розвиднюється, розквітають квіти, співають пташки). Чим займаються люди? (Прокидаються. вмиваються, роблять зарядку, снідають, йдуть на роботу, до школи). Аналогічно з’ясовуємо ознаки інших частин доби.

Година – це тривалість уроку і перерви, це приблизно чадемонстрування кінофільму, це час, за який можна, доїхати автомобілем з Коломиї до обласного центру. Коротко 1 год.

Хвилина – також одиниця часу, вона менша, ніж. 1 година. Добираємо текст, який читають 1 хв, або приклади, для вирішення яких потрібно приблизно 1 хвилину. Коротко 1 хв.

Секунда – найменша одиниця часу. За одну секунду ми промовляємо, число 22 або “раз і”, робимо два кроки. Секунду використовують при визначенні часу бігуна на короткій дистанції. Коротко записуємо 1 с (без крапки), дальше ознайомлюємо із залежністю між вивченими одиницями часу.

В 1 добі 24 години 1 год = 60 хв

В 1 годині 60 хвилин 1 хв = 60 с

В 1 хвилині 60 секунд

Вчитель ознайомлює із годинником – приладом, з допомогою якого визначають час у годинах, хвилинах, секундах. Годинники бувають двох видів: із стрілками (аналоговий) та із цифрами, що змінюються (цифровий).

 
 


Хоч вони виглядають по-різному, час показують однаково:. Можна провести бесіду з історії винайдення годинника, які годинники бувають. Діти розглядають циферблат годинника і визначають, що тут є шкала, 12 великих поділок і між ними по 5 малих (годинні й хвилинні поділки), Є три стрілки: найкоротша – годинна стрілка, найдовша – хвилинна, секундна стрілка – тоненька.

Для визначення часу в секундах інколи користуються секундоміром. Повідомляємо, що за 1 добу годинна стрілка.робить два оберти. Хвилинна стрілка робить один оберт за годину, секундна робить один оберт за хвилину. Пропонують вправи з використанням моделі годинника:

1) назвати час, який показує годинник;

2) показати на циферблаті годинника час, який називає вчитель.

Вправи на закріплення.

а) Діють різні форми читання показів годинника:

– 9 годин З0 хвилин. З0 хвилин на десяту, пів на десяту;

– 4 години 45 хвилин, 45 хвилин на п'яту, без 15 хвилин п’ять, без чверті п’ять.

б) За допомогою моделі годинника розв'язати задачі на визначення тривалості подій, початку або кінця її.

в) За календарем: скільки повних діб минуло від початку місяця до сьогодні? Що довше, 5 діб чи тиждень? 40 діб чи місяць?

Як йшлося вище, важливо не тільки навчити дітей пізнавати час за годинником, а й зброїти їх конкретними уявленнями про тривалість проміжків часу.

Виконуючи практичні вправи з моделями годинника, учні навчаються визначати час за годинником. З допомогою моделі годинника виконують завдання: читають по-різному час, який зображено на моделі; розміщують годинну і хвилинну стрілки за вказівками вчителя, розв'язують задачі на час.

Якщо користуватися 12 поділками годинника, то до показу малої стрілки слід назвати частину доби.

Наприклад: час читають так: перша година ночі, 5 година ранку, друга година дня, сьома година, вечора, 12 година ночі. Якщо користуватися 24 поділками, то від півночі до півдня називаємо годину, не вказуючи частини доби: перша година, друга година, одинадцята, дванадцята година, Від півдня до півночі до показів малої стрілки годинника додають 12 годин.

Наприклад: 5 година дня = 5 + 12 = 17 год.

І називають: тринадцята година, чотирнадцята, дванадцята, двадцять четверта година.

 
 


За допомогою цього малюнка можна дізнатися, наприклад, що 7 год вечора це 19 год, а 23 год – це і 1 год вечора.

24 годинним часом користуються на вокзалах, автостанціях, в аеропортах, у програмі телепередач.

Вправи на закріплення.

1) Поставте стрілки на 16 год, на 5 год ранку, на 21 годину і
т.п., назвіть, котру годину доби показує годинник?

2) Запишіть за 24 годинною лічбою часу:

5 год 40 хв ранку, 1 і год вечора, 5 год 1,5 хв дня,

3 год 45 хв ночі, 8 год вечора, 3 год10 хв дня.

З)Користуючись циферблатом годинника, випишіть рівні числа за зразком: 7 год вечора = 19 год

7 год.вечора 11 год вечора 4 год

4 год ранку 2 год ночі 23 год

0 год 2 год 19 год

5 год дня 17 год 24 год





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 435 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...