Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальні методичні вказівки. Вступ. . Загальні методичні



ЗМІСТ

Вступ..........................................................................  
Загальні методичні вказівки....................................  
1 Лекція №1 Діалектика технічних систем газонафтопостачання…………………………………………………………..  
2 Лекція №2 Принципи побудови математичних моделей в нафтогазовій механіці.......................................................  
2.1. Основні поняття…………………………….  
2.2. Закон збереження маси…………………….  
3 Лекція №3 Чисельний розв’язок алгебраїчних і трансцендентних рівнянь, чисельне інтегрування…...........................  
4 Лекція №4 Рівняння стану і закони переносу...........................  
5 Лекція №5 Аналіз розмірностей і метод аналогій при побудові математичних моделей…………………………….  
6 Лекція №6 Моделі і області допустимих режимів трубопровідних систем……............................................................  
6.1 Загальні положення про моделі трубопровідних систем……………………………………………….  
6.2. Адаптивні моделі елементів трубопровідної системи……………………………………………….  
6.3. Методи побудови регресійних моделей……………………………………..………………….  
7 Лекція №7 Моделювання гідравлічних мереж.........................  
8 Лекція №8 Побудова математичних моделей компресорних і насосних станцій…...........................................................  
Перелік рекомендованих джерел...........................  

ВСТУП

Технологічні процеси і природні явища протікають згідно об’єктивно існуючим законам природи, які в загальному випадку виражають доволі прості енергетичні чи матеріальні співвідношення. Однак при переході від цих співвідношень до незалежних змінних можуть бути безпосередньо виміряні, отримуються складні диференційні чи інтегральні рівняння, що включають велику кількість змінних. У більшості випадків розв’язок цих рівнянь ускладнено. Цей факт вимагає від дослідника емпіричного підходу до вивчення ряду рівнянь.

Велика кількість незалежних змінних, від яких залежить протікання процесу, потребує від дослідника великого об’єму роботи. Для полегшення і скорочення числа дослідів і розрахунків використовуються методики, які дозволяють об’єднати ряд параметрів в комплекси, які характеризують хід процесу. Перехід від параметрів до комплексів дозволяє значно скоротити об’єм експериментів і узагальнити дані, які отримані на моделі, на натуру.

У даному конспекті лекцій викладені деякі методи математичного моделювання процесів трубопровідного транспорту нафти, нафтопродуктів і газу.

Моделювання – одна з основних категорій теорії пізнання. На ідеї моделювання, по суті, базується будь-який метод наукових досліджень. Основні види моделювання – фізичне і математичне. Фізичне моделювання – моделювання, при якому модель і об’єкт, що моделюється, мають одну і ту ж фізичну природу. Математичне моделювання – моделювання, при якому модель являє собою систему математичних співвідношень, що описують певні технологічні, економічні чи інші процеси. В основу методу покладено ідентичність форми рівнянь і однозначність співвідношень між змінними в рівняннях оригіналу і моделі, тобто, їх аналогії. Математичні моделі досліджуються, як правило, із допомогою аналогових обчислювальних машин та цифрових обчислювальних машин, тому, прийнято казати про аналогове та дискретне математичне моделювання.

Вивчення явищ оточуючого нас світу здійснюється з допомогою моделей. Кожна модель представляє собою визначену схематизацію явища, що враховує не всю повноту факторів, властивих цьому явищу, а лише деяку їх частину, що характеризує явище з того чи іншого боку, що цікавить дослідника.

Під терміном математична модель розуміється система математичних рівнянь, у рамках яких можна вивчати клас тих чи інших явищ, отримуючи відповіді про параметри процесів, що відбуваються, без того щоб ставити натурні і, тим більше, промислові досліди.

Наводяться деякі фізичні закони, що визначають динаміку руху рідин і газів у трубах, показується, як ці закони трансформуються в математичні рівняння, що складають суть тої чи іншої математичної моделі, як в рамках кожної моделі формулюються задачі для аналізу конкретної ситуації, викладаються методи їх рішень.


ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Теми та термін проведення лекційних занять подано в таблиці.

Таблиця - Теми лекційних занять та обсяг в годинах





Дата публикования: 2015-03-26; Прочитано: 182 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...