Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дайте характеристику фосфатним добривам, а також поясніть технологічну сутність процесів виробництва фосфатних добрив



Фосфатним добрива -Складні і змішані фосфорні добрива містять не один, а два або і всі три необхідних для живлення рослин елементи, тобто азот, фосфор і калій. Найважливішими з них є так звані амофоси і азофоска.

До амофосів належать дигідрофосфат амонію NH4H2PO4 і гідрофосфат амонію (NH4)2HPO4. Амофоси одержують нейтралізацією розчину фосфатної кислоти розчином амоніаку з наступним упарюванням і кристалізацією солі. Амофоси являють собою дуже цінне складне добриво, яке містить азот і фосфор.

Азофоска — це суміш гідрофосфату амонію (NH4)2HPO4 і нітрату калію KNO3 її одержують кристалізацією з розчину суміші двох солей. Залежно від співвідношення вихідних речовин одержують різні сорти азофоски, які відрізняються між собою процентним вмістом азоту, фосфору і калію.

Сировиною для виробництва фосфорних добрив, фосфорної кислоти і елементарного фосфору служать природні фосфатні руди: апатити і фосфорити. Основним фосфоровмісних компонентом в них є подвійні солі трикальций - фосфату складу3Ca3 (PO4) 2 CaX,де Х = F, OH, Cl. Відповідно до цього розрізняють фторапатити (Х = F) і гідроксилапатиту (Х = OH).Апатити являють собою породи вулканічного походження, мають крупнозернисту структуру і, крім фтор (гідроксил) апатиту, містять нефосфатние мінерали, основним з яких є нефелін складуNa2O (K2O) Al2O3 2SiO2.Тому для виробництва фосфорних добрив використовується продукт попереднього збагачення апатитових руд - апатитовий концентрат, що містить до 40 % P2O5, вихід якого становить близько 20 % від маси апатитового -нефелінових руди.Фосфорити - руди осадового походження, високодисперсних і містять фосфор у вигляді фторапатита і апатітоподобних мінералів змінного складу. Вміст фосфору в фосфоритах коливається від 11 до 30% P2O5.Методи переробки фосфатного сировини істотно залежать від складу руди і можуть бути механічними і хімічними. Механічною обробкою (подрібненням) отримують найпростіші фосфорні добрива - фосфоритне борошно та металургійні шлаки. Завданням хімічної переробки природних фосфатів у фосфорні добрива є перетворення нерозчинного трикальційфосфату (ТКФ) в такі сполуки фосфору, які легко засвоюються рослинами і є висококонцентрованими, тобто містять можливо більше P2O5 в засвоюваній формі при мінімальній кількості баласту і шкідливих домішок.Хімічна переробка природних фосфатів може бути здійснена трьома методами: хімічним розкладанням, відновленням вуглецем і термічною обробкою. Найбільш поширений метод переробки фосфатного сировини - його розкладання сірчаної, фосфорної або азотної кислотами, що використовується в промислових масштабах для виробництва фосфорних добрив, фосфорної кислоти, фосфору і комплексних добрив на основі сполук фосфору





Дата публикования: 2015-01-25; Прочитано: 482 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...