Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Корисні копалини



Докембрійські товщі винятково багаті на родовища цінної мінеральної сировини. В них зосереджено до 70-80% всіх запасів руд заліза, титану, нікелю, золота, урану; 1/4 запасів марганцю, міді; 1/5 хрому, а також великі поклади свинцю, цинку, кобальту, платини, слюд, азбесту та інших корисних копалин.
Дуже широко поширені на всіх древніх платформах родовища залізних руд, приурочені до залізистих кварцитів архею та нижнього протерозою. Вони відомі в Росії (Курська магнітна аномалія, Ангаро-Пітське), в Україні (Кривий Ріг, Кременчук), в Швеції (Кірунавара), Бразилії, Канаді (півострів Лабрадор), ПАР (Трансвааль), Китаї, Індії
Нікелево-кобальтові родовища відомі в Росії (Нікель на Кольському півострові), в Канаді (Садбері, Кобальт, Томсон), Заїрі, Замбії, Марокко.
Поліметалічні руди (свинець, цинк) утворюють унікальні родовища в Канаді (Салліван і ін.), в Австралії (Брокен-Хілл).
Дуже велике олов'яне зруднення відоме в центральній Африці, де протягується через Заїр, Бурунді, Уганду, Танзанію.
Родовища докембрійського золота відомі в Росії (Алданська золотоносна провінція), Австралії, Індії. Проте основні запаси цього дорогоцінного металу зосереджені в протерозойських конгломератах родовища Вітватерсранд (ПАР), а також в родовищах Канади (райони озер Гурон та Великого Невільничого).
З осадовими відкладами та з магматичними породами докембрію пов'язані поклади уранових руд Канади, ПАР, Намібії, Австралії, Індії, України.
З неметалічних корисних копалин слід відмітити слюди: родовища Росії (Мамсько-Чуйський район, Слюдянка, Ковдор), Бразилії, Індії, США; алмази: Бразилія (штати Мінас-Жерайс, Парана), Індія; графіт: Україна (Завалівське), Південна Корея (Хванган), Індія, Мадагаскар.
Докембрійські товщі багаті також високоякісними будівельними матеріалами - гранітами, кварцитами, лабрадоритами, мармурами тощо.
В той же час в докембрії повністю відсутні поклади горючих корисних копалин (торф, вугілля, нафта і горючі гази), солей, фосфоритів, бокситів.





Дата публикования: 2015-02-03; Прочитано: 491 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...