Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ПИТАННЯ 9. Особливості початкового етапу розслідування зґвалтувань і проведення окремих слідчих дій



Типовими версіями, які висувають на початковому етапі розслідування, можуть бути:

- зґвалтування вчинене особою, на яку вказує потерпіла (потерпілий);

- зґвалтування вчинене невідомим злочинцем;,*

- наявне зґвалтування, проте потерпіла особа помилково або навмисно називає ім'я іншої людини;

- зґвалтування не було, потерпіла особа зводить наклеп на конкретну або невідому особу;

- зґвалтування не було, а був добровільний статевий акт;

- не було ні зґвалтування, ні статевого акту.

Під час попередньої перевірки отримують пояснення від потерпілої особи і можливих свідків, призначають)"! судово-медичне освідування, а за можливості й освідування підозрюваної особи.

Під час огляду місця події необхідно встановити: яким був насправді характер і перебіг подій; чи мають підтвердження свідчення про насильницький статевий акт; чи є на місці події сліди і речові докази зґвалтування; які сліди вказують на особу злочинця; чи не має ознак використання безпорадного стану потерпілої особи тощо.

Під час допиту обвинуваченого необхідно встановити: де, коли, за яких обставин познайомилися чи зустрілися з потерпілою особою; якими були їх стосунки; яким чином, із застосуванням якого насильства було здійснено зґвалтування; якими були дії обвинуваченого після вчинення злочину. В разі зґвалтування групою осіб необхідно з'ясувати, в чому полягала роль кожного з учасників, що слугувало мотивом і метою зґвалтування, чи є в потерпілої особи підстави для наклепу про причетність до зґвалтування.

У ході розслідування зґвалтування призначають експертизи, які дають змогу встановити механізм утворення слідів, причетність конкретної особи до злочину. Такими експертизами можуть бути: судово-медична експертиза потерпілої особи та підозрюваного (обвинуваченого); судово-медична експертиза речових доказів зі слідами біологічного походження; су-дово-психіатрична, а також комплексна психолого-психіатрич-на експертиза потерпілої особи та обвинуваченого.

Іншими слідчими діями можуть бути: огляд одягу й білизни потерпілої особи і підозрюваного; обшук та виїмка; відтворення обстановки і обставин події з метою перевірки показань на місці; очна ставка, пред'явлення особи для впізнання.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 239 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...