Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проведення біологічної проби”



Послідовність Зміст Примітка
Місце виконання Підготувати необхідне Попередня підготовка до виконання навику Алгоритм виконання маніпуляції   Заповнити медичну документацію Маніпуляційний кабінетабо палата для перливання крові     1. Система для перливання крові 2. Штатив для тривалих інфузій 3. Флакон з кров’ю донора 4. Етиловий спирт 5. Ватні кульки 6. Джгут венозний 7. Лоток 8. Годинник 9. Гумові рукавички – 2 пари 10. Окуляри 11. Фартук 12. Додатковий халат   1. Одягти халат, шапочку, маску, окуляри, фартух. 2. Помити руки під проточною водою з милом, витерти рушником. 3. Одягнути дві пари стерильних гумових рукавичок. 4. Заповнити систему для гемотрансфузії в маніпуляціному кабінеті   1. Виконати венепункцію і підключити систему для гемотрансфузії. 2. Струминно влити 15-20мл крові, перекрити систему, після чого протягом 5 хвилин спостерігати за хворим, якщо стан пацієнта залишається задовільним, можна продовжувати проведення проби. 3. Ще двічі повторити дії описані в пункті 2. 4. Якщо після трьох струминних вливань стан пацієнта залишається задовільним, можна ропочинати переливання крові з нормальною швидкістю, призначеною лікарем. 5. Продезінфікуйте гумові рукавички обладнання та посуд. 6. Записати результат проби в протокол переливання крові або в історію хвороби.     В кінці гемотрансфузії слід залишити у флаконі 10-15мл крові і 2 доби зберігати її на нижній полиці холодильника.     Нормативні документи, якими слід керуватись під час роботи з кров’ю: 1.Наказ № 120 від 25.05.2000р. «Про вдосконалення організації допомоги хворим на ВIЛ-інфекцію (СНIД)». 2. Iнструкція з профілактики внутрішньолікарня-ного та професійного зараження ВIЛ-інфекцією. 3. Наказ №408 від 16.12.1989р. «Про заходи щодо зниження захворюванності на вірусний гепатит у країні».   Увага! Суворо дотримуйтесь правил асептики.   · Дітям до 2 років струминно вливають 2мл; · До 5 років – 5мл; · До 10 років – 10мл.     Увага! Якщо під час проведення проби у хворого виникають біль в попереку, в потилиці, біль і дискомфорт за грудиною, остуда, занепокоєння, почервоніння обличчя, які свідчать про розвиток гемотрансфузійного шоку, слід негайно припинити переливання крові і, не виходячи з вени, розпочати протишокові заходи.  




Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 1975 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...