Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дії у випадку виникнення пожежі



Як нам вже відомо, фактор часу на пожежі є визначальним. Тому дуже важливо своєчасно виявити пожежу. Виявлення пожежі здійснюється за допомогою технічних засобів (автоматичної пожежної сигналізації) персоналом та охороною об'єкта.

У разі виявлення пожежі або її ознак (запаху диму, полум'я або його відблисків) треба негайно повідомити про це телефоном пожежну охорону. При цьому необхідно назвати точну адресу об'єкта, кількість поверхів будівлі (висоту технологічної установки, споруди), місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.

Після виклику пожежної охорони треба задіяти об'єктову систему оповіщення про пожежу, плани ліквідації аварії та евакуації людей. Одночасно здійснюється збір по сигналу тривоги об'єктової пожежної команди (добровільної пожежної дружини). У разі ) необхідності викликаються інші рятувальні та оперативні служби < (газова, медична допомога, аварійна енергонагляду, міліція, прокуратура, служба безпеки тощо).

Порядок дій керівництва, робітників та службовців промислового підприємства викладений на схемі (рис.5.3).

Посадові особи, які прибувають на місце пожежі згідно плану ліквідації аварій, повинні:

- перевірити, чи викликана пожежна охорона, ще раз зв'язавшись безпосередньо з нею;

- негайно організувати рятування та евакуацію людей;

- видалити за межі небезпечної зони усіх працівників, які не задіяні на гасінні пожежі, забезпечити охорону місця події;

- терміново припинити роботи в будівлі, на виробничому устаткуванні (якщо це не викликає загрози виникнення додаткової аварійної ситуації), припинити подачу електричної енергії, горючих речовин, роботу вентиляційних систем тощо;

- забезпечити дотримання техніки безпеки особами, які беруть участь в гасінні пожежі;

- зустріти підрозділи пожежної охорони, передати їм необхідну інформацію, вказати найкоротший шлях під'їзду до осередку пожежі та місць розташування джерел водопостачання.

Після прибуття першого пожежного підрозділу усе керівництво гасінням пожежі переходить до його начальника. Адміністрація та технічний персонал підприємства зобов'язані консультувати керівника гасіння пожежі про конструктивні та технологічні особливості об'єкта, надавати всебічну допомогу, виконувати його вказівки.










Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 230 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...