Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Охорона праці жінок та молоді



Пільги й компенсації за важкі та шкідливі умови праці

Працівників, зайнятих на роботі з важкими та шкідливими умовами праці, безоплатно забезпечують лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінними харчовими продуктами, газованою солоною водою. Вони мають право на оплачувані перерви санаторно-оздоровчого призначення, скорочення тривалості робочого часу, додаткову оплачувану відпустку, пільгову пенсію, оплату праці в підвищеному розмірі та інші пільги й компенсації, що надають у порядку, визначеному законодавством.

Протягом дії укладеного з працівником трудового договору роботодавець повинен не пізніше ніж за два місяці письмово інформувати працівника про зміни виробничих умов та розмірів пільг і компенсацій із урахуванням тих, які надають йому додатково.

Охорона праці жінок та молоді

Заборонено направляти жінок на важку роботу зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземну роботу, крім тої, що не потребує фізичних зусиль або роботи із санітарного та побутового обслуговування. МОЗ України затверджені граничні норми підіймання й переміщення важких речей жінками – це вантажі вагою не більше ніж 10 кг – за умов чергування цієї роботи з іншою до двох разів на годину. Постійно підіймати й переміщувати протягом робочої зміни дозволяється вантаж не більше ніж 7 кг. Сумарна вага переміщуваного вантажу протягом кожної години робочої зміни, не повинна перевищувати з робочої поверхні – 350 кг, із підлоги – 175 кг. Жінок, які мають дітей віком до трьох років, не допускається залучати до роботи в нічний час, у вихідні дні та надурочних робіт, а також направляти у відрядження. Жінок, які мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів, не можна залучати до надурочної роботи або направляти у відрядження без їх згоди.

На підставі медичного висновку жінкам надають оплачувану відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 або 70 календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Щодо охорони праці молоді, то всіх осіб, молодших за вісімнадцять років, приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду, якому вони щорічно в обов'язковому порядку підлягають, і надалі до досягнення 21 року. Заборонено залучати неповнолітніх до важкої роботи зі шкідливими або небезпечними умовами, до нічної, надурочної та роботи у вихідні дні, а також до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 344 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...