Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Організація наукових досліджень



Для наукового і науково-технічного вирішення проблем охорони праці, забезпечення системного й комплексного підходу до організації нормотворчої діяльності, вдосконалення нормативної бази з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в Україні створено мережу базових (головних) організацій та установ — понад 600 з цієї важливої проблеми. Їх діяльність охоплює майже всі нині визначені напрями охорони праці, що потребують розвитку й удосконалення. Такі організації визначено в більшості галузей народного господарства згідно з рішенням міністерств, відомств, концернів, корпорацій та інших об’єднань підприємств, створених за галузевим принципом. Це — провідні науково-дослідні, проектно-конструкторські й інші організації, які спеціалізуються з питань безпеки, гігієни та виробничого середовища.

Для наукового забезпечення охорони праці створено Національ­ний науково-дослідний інститут охорони праці, який разом з інститутами Академії наук України та іншими науково-дослід­ними і проектно-конструкторськими установами, навчальними закладами здійснює фундаментальні і прикладні наукові дослід­ження з проблем охорони праці, ідентифікації професійної небезпечності.

На Національний науково-дослідний інститут охорони праці покладено виконання функції головної організації в Україні, яка координує роботу в даному напрямку, надає методичну допомогу фахівцям, організує підвищення їх кваліфікації, а також безпосередньо опрацьовує проект міжгалузевих і окремих галузевих нор­мативних актів про охорону праці.

Реалізуючи програми TACIS, експерти Європейського Союзу тісно співробітничають з Національним науково-дослідним інститутом охорони праці в межах проекту «Підтримка здоров’я та безпеки праці».

Контрольні запитання

1. Назвіть основні принципи державної політики в галузі охорони праці.

2. Які органи здійснюють державне управління охороною праці?

3. Які завдання, функції та права Держнаглядохоронпраці?

4. Які функції профспілок у галузі охорони праці?

5. Які органи здійснюють контроль за дотриманням законодавства з охорони праці?

6. Які основні фактори впливають на ситуацію з охорони праці, що склалася в народному господарстві?

7. Які функції Національної ради з питань безпечної життєдіяльності населення?

8. Що означає термін «пріоритет життя та здоров’я» стосовно результатів виробничої діяльності?

 


РОЗДІЛ 8





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 331 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...