Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Аналіз умов праці за показниками чинників виробничого середовища



Виробниче середовище — це середовище, де людина здійснює свою трудову діяльність (предмети праці, знаряддя праці, продукти праці, умови праці).

Визначають такі основні чинники виробничого середовища, що впливають на працездатність людини в процесі виробництва:

- фізичне зусилля (переміщення вантажів певної ваги в робочій зоні);

- нервове напруження (складність розрахунків, небезпека для життя і здоров’я людей під час виконання робіт, особлива точність виконання);

- робоча поза;

- монотонність;

- температура, вологість, теплове випромінювання в робочій зоні;

- забруднення повітря;

- виробничий шум;

- вібрація, обертання, поштовхи;

- освітленість у робочій зоні.

Всі ці чинники впливають на здоров’я і працездатність людини. Тому необхідна комплексна оцінка факторів виробничого середовища та характеру праці.

Виходячи з принципів Гігієнічної класифікації, умови праці розподіляються на:ОПТИМАЛЬНІ умови праці - такі умови, при яких зберігається не лише здоров'я працюючих, а й створюються передумови для підтримання високого рівня працездатності.ДОПУСТИМІ умови праці - характеризуються такими рівнями факторів виробничого середовища і трудового процесу, які не перевищують встановлених гігієнічних нормативів, а можливі зміни функціонального стану організму відновлюються за час регламентованого відпочинку або до початку наступної зміни та не чинять несприятливого впливу на стан здоров'я працюючих та їх потомство в найближчому і віддаленому періодах.ШКІДЛИВІ умови праці - характеризуються такими рівнями шкідливих виробничих факторів, які перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та/або його потомство.Шкідливі умови праці поділяються на 4 ступені:1 ступінь - викликають функціональні зміни, що погіршують здоров'я;2 ступінь - здатні викликати стійкі функціональні порушення, призводять у більшості випадків до зростання виробничо-обумовленої захворюваності, появи окремих ознак або легких форм професійної патології;3 ступінь – призводять до розвитку професійних захворювань, як правило, легкого та середнього ступенів важкості;4 ступінь - призводити до значного зростання хронічної патології та рівнів захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, а також до розвитку важких форм професійних захворювань;НЕБЕЗПЕЧНІ (ЕКСТРЕМАЛЬНІ) - умови праці характеризуються такими рівнями шкідливих факторів виробничого середовища і трудового процесу, вплив яких протягом робочої зміни (або ж її частини) створює загрозу для життя, високий ризик виникнення важких форм гострих професійних уражень. 25. Професійні захворювання характерні для працівників галузевих об’єктів

Професійним захворюванням у робітників і службовців вважається таке захворювання, яке розвинулося під впливом систематичного і тривалого шкідливого впливу фактора, властивого даній професії, або умов праці, характерних лише для того чи іншого виробництва.

Причина інвалідності від професійного захворювання встановлюється, коли вплив професійного фактора стало безумовним і єдиним моментом захворювання та подальшої інвалідності. Інвалідність внаслідок професійного захворювання встановлюється при всіх ускладненнях і всі наслідки професійного захворювання, що зумовило інвалідність, а також і в тих випадках, коли професійна хвороба мала істотне значення в зміні характеру перебігу вже наявного раніше захворювання не професійного характеру- більш швидке прогресування наявного процесу, що зумовило встановлення або підвищення групи інвалідності. Необхідно враховувати, що деякі професійні захворювання можуть прогресувати і після припинення роботи в контакті з шкідливим професійним фактором.

Наприклад, силікоз, не діагностований у піскоструминника під час його роботи з впливом пилу, що містить двоокис силіцію, може через кілька років після припинення даної роботи викликати виражені функціональні порушення - "пізній силікоз", що зумовить визначення групи інвалідності внаслідок професійного захворювання. Питання про встановлення причини інвалідності професійне захворювання ЛТЕК вирішує на підставі висновку профпатологічних відділення лікарні, клініки професійної патології медичного інституту або державного інституту удосконалення лікарів, науково-дослідного інституту гігієни праці та профзахворювань. У складних експертних випадках МСЕК, при розгляді питання про професійний характер захворювання, враховує відомості про умови праці окремих професій, викладених у списку профзахворювань і в окремих випадках направляє хворих на консультацію в інститути гігієни праці та профзахворювань. При розгляді питань про професійний характер захворювань застосовується Список професійних захворювань та

Інструкція щодо його застосування. Слід мати на увазі, що професія хворого, що має дане захворювання, не обов'язково повинна ставитися до наведених у списку, оскільки професії в списку наводяться не повністю, лише як приклад.

Єдиної класифікації професійних захворювань немає. Найбільш прийнята класифікація, заснована на етіологічним принципом. Виділяють наступні професійні захворювання, що викликаються дією:

- Промислового пилу;

- Хімічних виробничих факторів;

- Фізичних виробничих чинників;

- Біологічних виробничих факторів;





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 516 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...