Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Стаття 464. Відкриття кримінального провадження за нововиявленими обставинами



1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшла до суду, передається в порядку черговості судді суду. У розгляді заяви та перегляді судового рішення за нововиявленими обставинами не має права брати участь суддя, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого порушується питання.

2. Не пізніше наступного дня після надходження заяви до суду суддя перевіряє її відповідність вимогам статті 462 цього Кодексу і вирішує питання про відкриття кримінального провадження за нововиявленими обставинами.

До заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена згідно з вимогами, передбаченими статтею 462 цього Кодексу, застосовуються правила частини третьої статті 429 цього Кодексу. Копія ухвали невідкладно надсилається особі, яка її подала, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами й усіма доданими до неї матеріалами.

Відкривши кримінальне провадження за нововиявленими обставинами, суддя надсилає учасникам судового провадження копії ухвали про відкриття провадження, заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання, про що повідомляє зазначених осіб.

1. При надходженні до суду заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відповідно до ч. 3 ст. 35 КПК визначається суддя для конкретного розгляду поданної заяви. При визначені судді, якому передається заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами необхідно враховувати положення ст.ст. 75, 76 КПК. За наявності обставин, що виключають участь судді у кримінальному провадженні та з метою недопущення повторної участі судді в кримінальному провадженні судді, якому була передана заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, йому може бути заявлений відвід (самовідвід) в порядку ст. 80 КПК, який вирішується відповідно до ст. 81 КПК та тягне за собою наслідки, передбачені ст. 82 КПК.

2. Протягом доби суддя, якому була передана заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, має перевірити дану заяву за формальним критерієм її відповідності вимогам ст. 462 КПК. Про вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами див. коментар до ст. 462 КПК.

3. У випадку невідповідності заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначеним вимогам, суддя має постановити ухвалу про залишення поданої заяви без руху, у якій зазначаються недоліки цієї заяви і встановлюється строк, необхідний для їх усунення. Ст. 464 КПК не визначає конкретного строку, в який мають бути усунені недоліки поданої заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, однак уявляється можливим застосування норми кримінального процесуального закону за аналогією, а саме: враховуючи обмеження ст. 399 та ст. 429 КПК строку, в який мають бути усунені недоліки поданих апеляційних чи касаційних скарг, строк, в який мають бути усунені недоліки поданої заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, також не повинен перевищувати п’ятнадцяти днів з дня отримання ухвали особою, яка подала таку заяву.

4. Необхідно враховувати, що заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повертається, якщо: 1) особа не усунула недоліки поданної заяви, яку залишено без руху; 2) заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подала особа, яка не має права подавати таку заяву; 3) заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подана після закінчення строків, передбачених ст. 461 КПК, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.

5. Копія ухвали про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами невідкладно надсилається особі, яка подала таку заяву, разом із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами й усіма доданими до неї матеріалами.

6. Крім формального критерію, для відкриття провадження за нововиявленими обставинами суддя не повинен перевіряти наявність юридичного критерію, який виступає підставою для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Тобто встановлення факту наявності нововиявлених обставин та їх причинний зв’язок із винесенням необґрунтованого чи незаконного рішення є предметом дослідження безпосередньо під час судового розгляду поданної заяви. Таким чином, суддя, перевіривши формальну відповідність поданної заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами вимогам ст. 462 КПК, має відкрити кримінальне провадження за нововиявленими обставинами та виконати вимоги, визначені ч. 4 коментованої статті КПК.

7. Відкривши кримінальне провадження за нововиявленими обставинами, суддя надсилає особам, передбаченим статтею 460 цього Кодексу, копії ухвали про відкриття провадження, заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання, про що повідомляє зазначених осіб.

8. На суд законом покладений обов’язок сповіщати про надходження заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами всіх передбачених ст. 460 КПК осіб шляхом письмових повідомлень. Строк направлення повідомлення заінтересованим учасникам процесу законом не встановлений. Однак для досягнення цілей судочинства і забезпечення прав і законних інтересів учасників процесу суд повинен направляти повідомлення про заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, що надійшли, у найкоротший строк від дня їх одержання. При цьому суд повинен перевірити, чи відповідає подана заява вимогам ст. 462 КПК і чи подана вона в передбачений законом строк. Якщо заява не відповідає вимогам закону або подана з порушенням строків, відведених для перегляду судових рішень за нововияявленими обставинами, настають наслідки, передбачені ст. 464 КПК.

9. Повідомлення про подані заяви щодо перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами повинні містити відомості про осіб, що ініціюють перегляд судового рішення, виклад нововиявлених обставин, що є підставою для такого перегляду, роз’яснення прав тих, кому направлені повідомлення. Повідомлення вручається за правилами вручення судової повістки. Копія повідомлення додається до справи.

10. Суд повинен з’ясовувати, чи виконані вимоги коментованої статті про повідомлення осіб, інтересів яких стосується заява. При порушенні зазначених вимог закону суд зобов’язаний вжити заходів щодо усунення порушень.





Дата публикования: 2015-01-14; Прочитано: 226 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...