Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Додатки. Додатки оформляються як продовження роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи



Додатки оформляються як продовження роботи на наступних її сторінках, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи. Наприклад, "... у дод. А" або (дод. А).

Як правило, кожен додаток починається з нової сторінки. Він має заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово: "Додаток _" і велика літера, що позначає додаток.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ш, Щ, Ь. Наприклад: Додаток А, Додаток Б і т.д. Один додаток позначається як додаток А. Логічно взаємопов’язані додатки позначаються великою літерою і порядковим номером. Наприклад, баланси підприємства за 2007-2009 роки позначаються: Додаток А.1, Додаток А.2, Додаток А.3.

Назва додатку містить назву таблиці або рисунку, що в ньому відображені.

Якщо в додатку таблиця чи рисунок розміщені в альбомній орієнтації, то його назва відображається в книжковій орієнтації.

6. РЕЦЕНЗУВАННЯ, ЗАХИСТ ТА ЗБЕРІГАННЯ ДИПЛОМНИХ РОБІТ

Згідно з регламентом студент зобов'язаний подавати дипломну роботу науковому керівнику на першу перевірку частинами у встановлені строки. У разі недодержання студентом календар­ного графіка виконання дипломної роботи, керівник дипломної програми (завідувач кафедри), за поданням наукового керівника дипломної роботи, має право звер­нутися до ректора з пропозицією відрахувати студента як такого, що не виконує навчальний план.

Після завершення написання роботи студент подає дипломну роботу науковому керівнику для одержання від нього письмового відгуку з оцінкою дипломного дослідження. Обсяг відгуку повинен бути 1-2 стор. друкованого тексту.

Крім того, на кожну роботу повинна бути рецензія висококваліфікованого спеціаліста з боку підприємства, установи чи організації. Студент особисто передає переплетену дипломну роботу рецензенту.

У рецензії (відгуку) повинні бути висвітлені такі питання:

- відповідність роботи темі та завданню на дипломну роботу;

- ступінь використання в роботі новітніх нормативно-законодавчих актів;

- повнота розкриття теми;

- ступінь використання ПК;

- якість оформлення роботи;

- значимість роботи в її практичному застосуванні;

- інші питання.

Рецензія пишеться на 1 - 2 стор. друкованого тексту, підписується рецензентом та засвідчується печаткою установи. У ній дипломна робота оцінюється оцінками: "відмінно", "добре", "задовільно" і "незадовільно".

З відгуком наукового керівника і рецензією студент знайомиться заздалегідь, щоб підготувати відповіді на поставлені в цих документах питання і зауваження.

Не менш ніж за 10 днів до початку екзаменаційної сесії дипломна робота, рецензія і відгук надходять на кафедру, де на їх підставі завідуючий вирішує питання про допуск дипломної роботи до захисту. У випадку, коли робота визнана неякісною і завідуючий кафедри вважає, що вона не може бути представлена до захисту, питання її допуску вирішується на засіданні кафедри. Рішення кафедри затверджується наказом ректора про допуск до захисту. На підставі наказу ректора по кожному допущеному до захисту студенту секретарем державної екзаменаційної комісії готується подання на голову державної екзаменаційної комісії.

Для перевірки підготовки спеціалістів, що випускаються, та присвоєння їм кваліфікації в навчальних закладах створюються Державні екзаменаційні комісії (ДЕК).

До захисту студент готує ілюстрації, таблиці, рисунки, діаграми, схеми. Їх кількість, форму і зміст він вибирає на власний розсуд та погоджує з науковим керівником. Оформлення листків з ілюстраціями повинно забезпечити їх інформативність, графічну чіткість.

У ДЕК подають такі матеріали:

- виконані дипломні роботи з рецензією та відгуком;

- відомості про успішність студентів за весь період навчання;

- інші необхідні матеріали.

До початку захисту своєї роботи, студент розвішує на спеціальних стендах підготовлений ілюстрований матеріал. Голова комісії оголошує захист; науковий керівник називає прізвище, ім'я та по батькові студента і тему його дипломної роботи, дає коротку характеристику роботи та свою оцінку і оцінку рецензента. Після цього студенту надається до 10 хвилин для доповіді. У ній коротко вказується мета роботи, характеристика об’єкта дослідження, результати аналізу діяльності підприємства, організації, установи, пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності, очікуваний економічний ефект від впровадження рекомендацій. Основна увага доповіді повинна бути зосереджена на висновках і пропозиціях.

Захист дипломної роботи проводиться на відкритому засіданні ДЕКу, тому запитання студентові можуть ставити всі присутні члени ДЕКу, причому питання можуть бути пов'язані не тільки з темою дипломної роботи, а також і з іншими галузями знань з метою виявити загальну ерудицію майбутнього спеціаліста, вміння публічно виступати й аргументовано відстоювати свою точку зору.

Загальна тривалість захисту однієї роботи в середньому 30 – 45 хвилин. Після захисту всіх дипломних робіт протягом дня ДЕК на своєму закритому засіданні дає їм оцінку та оголошує студентам свої рішення. Студентам, які успішно захистили дипломну роботу, присвоюється кваліфікація " Економіст " зі спеціальності «Фінанси», «Банківська справа». Про це робиться запис у заліковій книжці та протоколі засідання комісії.

Виконані студентами дипломні роботи після їх захисту зберігаються в навчальному закладі протягом 5-ти років. Після закінчення цього терміну питання про подальше зберігання дипломних робіт вирішується спеціальною комісією, що призначається наказом ректора.

Кращі дипломні роботи, що є навчально-методичною цінністю, можуть бути використані як навчальні посібники у кабінетах дипломної роботи і навчальних кабінетах зі спецдисциплін, бібліотеці.

7. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

Дипломна робота подається студентом в термін, що передбачений графіком. Дипломна робота, виконана згідно з вимогами, допускається до захисту після підписання викладачем – науковим керівником, завідувачем кафедри.

Робота допускається до захисту, але повертається на доопрацювання, якщо:

– тема розкрита недостатньо, матеріал якогось розділу не повністю розкриває тему;

– вступ, висновок не відповідають вимогам, за змістом не пов’язані з темою дипломної роботи.

Готова робота здається не пізніше ніж за 10 днів до захисту.

Науковий керівник у відгуку може попередньо оцінити роботу.

Кінцева оцінка залежить від того, як:

– студент виступить на захисті;

– студент відповідає на запитання членів ДЕКу;

– якісно виконана і оформлена робота.

Якість виконання оцінюється за критеріями:

– науковий рівень роботи;

– практичне спрямування роботи;

– самостійність студента у викладенні матеріалу теми;

– логіка розкриття теми, стиль;

– оформлення матеріалів дипломної роботи, схем, графіків;

– використання (застосування) наведених пропозицій в практичній діяльності підприємств, установ.

Підсумкова оцінка за виконання і захист дипломної роботи студентами денної форми навчання складає максимум 100 балів.

За відгук керівника стосовно відповідності змісту дипломної роботи затвердженій темі За захист дипломної роботи Загальна кількість балів
     

Оцінювання дипломної роботи здійснюється таким чином:

- відгук керівника стосовно відповідності змісту дипломної роботи затвердженій темі – максимум 40 балів;

- захист дипломної роботи – максимум 60 балів.

Критерії оцінювання дипломної роботи кервіником наступні:

Бали Критерії оцінювання
36-40 Студент оформив дипломну роботу відповідно до Методичних рекомендацій. Зміст роботи відповідає обраній для дослідження темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість наукової літератури, у тому числі й іноземної, опанував всю різноманітність теорій і гіпотез з даної проблеми, вийшов на високий рівень теоретичних узагальнень, провів детальний аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті, подав його з використанням ілюстративного матеріалу. Студентом повністю розкритий зміст роботи, яка містить певну новизну. На основі проведених досліджень та облікових робіт зроблені ґрунтовні висновки, узагальнення та пропозиції. Студент дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.
34-35 Студент оформив дипломну роботу відповідно до Методичних рекомендацій. Зміст роботи відповідає обраній для дослідження темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент використав значну кількість наукової літератури, у тому числі й іноземної, провів детальний аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті, подав його з використанням ілюстративного матеріалу. Але студентом допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу. Студентом розкритий зміст роботи, яка містить певну новизну. На основі проведених досліджень та облікових робіт зроблені відповідні висновки та пропозиції. Студент дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.
30-33 Дипломна робота оформлена відповідно до Методичних рекомендацій. Зміст роботи відповідає обраній для дослідження темі, містить всі необхідні структурні компоненти. Студент не використав усіх можливих літературних джерел, у тому числі й іноземного походження. В роботі наявний детальний аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті і представлений з використанням ілюстративного матеріалу. Крім того, в роботі допущені неточності в теоретичному узагальненні матеріалу. На основі проведених досліджень та облікових робіт зроблені висновки та пропозиції. Студент не завжди дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.
26-29 Студент оформив дипломну роботу з незначними порушеннями Методичних рекомендацій. Зміст роботи відповідає обраній для дослідження темі, однак відсутній послідовний логічний взаємозв’язок між структурними елементами. Студент не використав усіх можливих літературних джерел, у тому числі й іноземного походження. В роботі наявний аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті, представлений з використанням ілюстративного матеріалу, але прослідковуються проблеми в узагальненні матеріалу. На основі проведених досліджень та облікових робіт не чітко зроблені висновки та пропозиції. Студент не завжди дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.
24-25 Студент оформив дипломну роботу з порушеннями Методичних рекомендацій. Зміст роботи відповідає обраній для дослідження темі, однак відсутній послідовний логічний взаємозв’язок між структурними елементами та алгоритм розв’язання поставленої проблеми. В роботі наявний стислий аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті, представлений з використанням ілюстративного матеріалу, але прослідковуються проблеми в узагальненні матеріалу. На основі проведених досліджень та облікових робіт не чітко зроблені або й відсутні висновки та пропозиції. Студент не завжди дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.
1-23 Дипломна робота виконана з порушенням Методичних рекомендацій Зміст роботи не відповідає обраній для дослідження темі, відсутній послідовний логічний взаємозв’язок між структурними елементами та алгоритм розв’язання поставленої проблеми. В роботі наявний стислий аналіз явищ і процесів на досліджуваному об’єкті, відсутні узагальнення теоретичного та практичного матеріалу. Студент не дотримувався плану-графіку виконання і подання на перевірку керівнику структурних частин дипломної роботи.

А критерії оцінювання захисту дипломної роботи наступні:

Бали Критерії оцінювання
54-60 Студент дає обґрунтовані, глибокі та теоретично правильні відповіді на поставлені питання, грамотно узагальнює матеріал і робить відповідні висновки та пропозиції. Вільно володіє питаннями теми на основі опрацбованої економічної літератури й законодавчо-нормативної бази. Демонструє здібності аналітичного міркування. Вміє аналізувати різну інформацію з теми й знаходити правильне рішення проблеми. Вміє пов’язувати теорію з практикою: самостійно оцінює різноманітні виробничі ситуації, використовує набуті знання і уміння в нестандартних ситуаціях.
51-53 Студент вільно володіє матеріалом досліджуваної теми у повному обсязі на основі опрацьованої спеціальної літератури та законодавчо-нормативної бази. Демонструє здібності аналітичного міркування, уміння робити порівняння, аналіз. Припускає одну-дві несуттєві помилки при відповіді на питання, самостійно виправляє їх. Форма та зміст відповіді мають окремі неточності. Узагальнює матеріал і робить відповідні висновки.
45-50 Студент володіє матеріалом досліджуваної теми у повному обсязі на основі всього комплексу вивченої спеціальної літератури та законодавчо-нормативної бази. Здатний застосувати вивчений матеріал на рівні стандартних ситуацій, допускає неточності у трактуванні окремих проблем. Грамотно викладає відповідь, але зміст і форма відповіді мають окремі неточності; припускає помилки, які за допомогою керівника може виправити.
39-44 Студент володіє матеріалом досліджуваної теми на репродуктивному рівні. Виявляє знання й розуміння основних положень матеріалу теми, але викладає його неповно, непослідовно, припускається неточностей у визначенні понять. Студент не може самостійно аналізувати матеріал, порівнювати та робити висновки, виправляти допущені помилки.
36-38 Студент володіє матеріалом досліджуваної теми на репродуктивному рівні, або частково здатний за допомогою керівника логічно відтворити значну його частину. Не може без допомоги зробити висновки, пов’язати теоретичні узагальнення з практикою, не може логічно викласти проблеми; не виправив повністю недоліки, наведені у рецензії. Відповідає не на всі додаткові запитання. Не розуміє економічний зміст показників (господарських операцій).
1-35 Студент має розрізнені безсистемні знання, володіє матеріалом досліджуваної теми на елементарному рівні засвоєння, викладає його безладно, уривчастими реченнями; не орієнтується в проблемі, не опанував навіть мінімуму наукової літератури. Допускає помилки у визначенні термінів, що призводить до викривлення їх змісту. Не володіє методикою складання форм звітності, бухгалтерської звітності, розрахунку економічних показників. Не відповідає (або дає неповні неправильні відповіді) на основні та додаткові запитання.

Отже, підсумковий рейтинговий бал з оцінювання вмінь і знань студентів за результатами виконання і захисту дипломної роботи становить 100 балів, в тому числі 40 балів за відповіднійсть змісту затвердженій темі дипломної роботи та 60 балів за її захист.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 468 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...