Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок відпуску ліків аптечного виготовлення. Доставка ліків додому



Усі виготовлені в аптеці лікарські засоби відпускаються тільки після перевірки їх якості провізором-аналітиком чи провізором та надання дозволу на реалізацію уповноваженою особою, а у разі її відсутності - завідувачем аптеки або його заступни­ком. Основою для відпуску ліків є квитанція для одержання виготовленого препарату. Інколи в аптеку звертаються хворі, які замовляли ліки індивідуального виготовлення, але загубили квитанцію на їх отримання. У такому випадку фармацевтичний фахівець повинен провести докладну розмову з відвідувачем аптеки. Спочатку він повинен запи­тати дату замовлення ліків та прізвище хворого і за рецептурним журналом '(корінцями квитанційної книжки) знайти номер і вид замовленого лікарського засобу/На вертуш­ках з нумерацією аптечний фахівець відшукує лікарську форму і рецепт до неї, просить хворого по можливості згадати, де і хто виписував йому рецепт, які ліки призначалися і скільки він за них заплатив. Після цього відпускає лікарський засіб,; а сам факт цієї операції реєструє у відповідному журналі, де вказує номер запису, дату відпуску, номер рецепта, прізвище хворого, лікарську форму, вартість, адресу хворого і ставить особис­тий підпис.

При наявності чи відсутності квитанції усі виготовлені в аптеці лікарські форми підлягають контролю при відпуску. Провізор, який відпускає ліки, перевіряє відповід­ність:

· упаковки лікарських засобів фізико-хімічним властивостям інгредієнтів, що вхо­дять до складу лікарської форми;

· оформлення лікарських засобів вимогам чинних нормативних матеріалів;

· зазначених у рецепті доз отруйних та наркотичних (психотропних) лікарських засобів віку хворого;

· номера на рецепті і на етикетці;

· прізвище хворого на квитанції, етикетці і рецепті або його копії (сигнатурі);

· відповідність складу лікарського засобу, зазначеному на етикетці, - пропису в рецепті.

Фармацевтичний фахівець, що відпустив лікарський засіб, повинен поставити свій підпис та дату відпуску на звороті рецепта (замовлення) і на паспорті письмового конт­ролю.

Рецепти на лікарські засоби, які підлягають предметно-кількісному обліку в закла­дах охорони здоров’я, та ті, за якими ліки відпущені безоплатно чи на пільгових умовах, залишаються і зберігаються в аптеці. На інших рецептах при відпуску за ними лікар­ських засобів, проставляють штамп “Відпущено” і повертають хворому. Відпуск ліків за рецептами із штампом “Відпущено” заборонено.

Зараз новий розвиток отримала одна з форм організації праці і логістичного обслу­говування споживачів - доставка ліків додому, на роботу, у лікарняну палату (рис. 6.1). Власне доставці передує процес замовлення ліків. Він здійснюється телефоном, інтер- нетом і безпосередньо в аптеці хворими, їх родичами чи знайомими, а також, при необ­хідності, лікарями.

Доставку ліків здійснюють працівники аптек, спеціальні кур’єри, родичі або зна­йомі. Ліки додому доставляються важкохворим, інвалідам, матерям із грудними дітьми, самотнім пенсіонерам, хворим, що за якимись причинами не можуть прийти в аптеку за ліками. Доставка здійснюється безоплатно незалежно від вартості препарату, безоплатно при встановленій мінімальній сумі замовлення, за окремим тарифом при вартості ліків менше визначеної суми або незалежно від суми замовлення. Для доставки рецептурних препаратів хворий повинен мати відповідним чином оформлений рецепт. Облік достав­лених додому ліків ведеться у спеціальному журналі, де вказується номер запису, дата і час прийому замовлення, хто його прийняв, прізвище, ім’я, по батькові хворого, номер рецепта і форма лікарського засобу, склад лікарського засобу, час відправки хворому, прізвище особи, що доставила препарат, підпис особи, яка отримала лікарських засіб.

Контрольні питання

1.Організація роботи з приймання рецептів.

2.Основні помилки лікарів при виписуванні рецептів.

3.Загальні правила таксування рецептів на індивідуально виписані ліки.

4.Таксування рідин для зовнішнього і внутрішнього застосування, очних крапель, ін’єкційних розчинів.

5.Таксування порошків, свічок, пілюль і мазей.

6.Таксування водних витяжок, спирту і спиртових розчинів.

7.Методи реєстрації рецептів. Особливості реєстрації безоплатних і пільгових рецептів.

8.Загальні вимоги до виготовлення лікарських засобів в умовах аптеки.

9.Оснащення асистентської кімнати.

10.Загальні правила виготовлення ліків.

11.Особливості роботи з отруйними, наркотичними і психотропними речовинами і прекурсорами списку № 1.

12.Організація предметно-кількісного обліку лікарських засобів в аптеках.

13.Оформлення до відпуску лікарських форм, виготовлених в аптеках.

14.Порядок відпуску ліків аптечного виготовлення. Доставка ліків додому.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 4754 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...