Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Контроль за своєчасним і якісним навчанням виконує відділ охорони праці, або ІТП, на якого наказом керівника підприємства накладено ці обов’язки



Навчання з питань охорони праці - це навчання працівників, учнів, курсантів, студентів, слухачів з метою отримання необхідних знань і навичок з питань охорони праці або безпечного ведення робіт.

1. Спеціальненавчання-єщорічневивченняпрацівниками,якізалучаютьсядовиконанняробітзпідвищеноюнебезпекоюаботам,деєпотребавпрофесійномудоборі,вимогвідповіднихнормативно-правовихактівзохоронипраці;

2.Вивченняосновохоронипраціунавчальнихзакладахіпідчаспрофесійногонавчанняпрацівниківнапідприємстві

Перевірказнаньпрацівниківзпитаньохоронипрацінапідприємствіздійснюєтьсякомісієюзперевіркизнаньзпитаньохоронипраці.

3.Навчанняіперевірказнаньзпитаньохоронипраціпосадовихосіб

Перелікпосадпосадовихосіб,якіпроходятьнавчанняіперевіркузнаньзпитаньохоронипраці,.

Особи,відповідальнізатехнічнийстанібезпечнуексплуатаціюмашин,механізмів,обладнанняпідвищеноїнебезпеки,тапосадовіособи,службовіобов'язкиякихпов'язаніз:

а)керівництвомтаконтролемзавиконаннямробітзпідвищеноюнебезпекою;

б)будівництвом,експлуатацією,реконструкцією,технічнимпереоснащенням,консервацієюталіквідацієюоб'єктівпідвищеноїнебезпеки;

в)розробкоюпроектів,технологічнихрегламентівтаіншоїтехнічноїдокументаціїдляробітпідвищеноїнебезпеки;

г)підготовкоюперсоналудляобслуговуваннямашин,механізмівтаустаткуванняпідвищеноїнебезпеки;

ґ)розробкоюнормативно-правовихактівзпитаньвиготовлення,монтажутаексплуатаціїмашин,механізмів,устаткуванняпідвищеноїнебезпекитаоб'єктівпідвищеноїнебезпеки,підчаснавчаннязгіднозп.5.1Типовогоположення,проходятьнавчанняі

Перевірказнаньпрацівниківзпитаньохоронипрацінапідприємствіздійснюєтьсякомісієюзперевіркизнаньзпитаньохоронипраці

стажування-набуттяособоюпрактичногодосвідувиконаннявиробничихзавданьіобов'язківнаробочомумісціпідприємствапіслятеоретичноїпідготовкидопочаткусамостійноїроботипідбезпосереднімкерівництвомдосвідченогофахівця;

дублювання-самостійневиконанняпрацівником(дублером)професійнихобов'язківнаробочомумісціпіднаглядомдосвідченогопрацівниказобов'язковимпроходженнямпротиаварійногоіпротипожежноготренувань.


ІНСТРУКТАЖІ для працюючих поділяють на вступний, початковий, на робочому місці, повторний, позаплановий і поточний.

     
ВСТУПНИЙ Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці або іншим фахівцем відповідно до наказу (розпорядження) по підприємству, який в пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці. з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади; з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства; безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства
Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, який зберігається службою охорони праці або працівником, що відповідає за проведення вступного інструктажу, а також у наказі про прийняття працівника на роботу.
Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник структурного підрозділу, майстер) або фізична особа, яка використовує найману працю.
ПЕРВИННИЙ Первинний інструктаж проводиться до початку роботи безпосередньо на робочому місці з працівником:новоприйнятим (постійно чи тимчасово) на підприємство або до фізичної особи, яка використовує найману працю; який переводиться з одного структурного підрозділу підприємства до іншого; який виконуватиме нову для нього роботу; відрядженим працівником іншого підприємства, який бере безпосередню участь у виробничому процесі на підприємстві.
Первинний інструктаж на робочому місці проводиться індивідуально або з групою осіб одного фаху за діючими на підприємстві інструкціями з охорони праці відповідно до виконуваних робіт.
ПОВТОРНИЙ Первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі проводить безпосередній керівник робіт (начальник структурного підрозділу, майстер) або фізична особа, яка використовує найману працю. Повторний інструктаж проходять всі працівники незалежно від кваліфікації, освіти і стажу роботи не рідше ніж через шість місяців. Його проводять з метою перевірки знання робітниками правил і норм з охорони праці.
на роботах з підвищеною небезпекою - 1 раз на 3 місяці; для решти робіт - 1 раз на 6 місяців.
ПОЗАПЛАНОВИЙ з працівниками на робочому місці або в кабінеті охорони праці: при введенні в дію нових або переглянутих нормативно-правових актів з охорони праці, а також при внесенні змін та доповнень до них; при зміні технологічного процесу, заміні або модернізації устаткування, приладів та інструментів, вихідної сировини, матеріалів та інших факторів, що впливають на стан охорони праці; при порушеннях працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що призвели до травм, аварій, пожеж тощо; при перерві в роботі виконавця робіт більш ніж на 30 календарних днів - для робіт з підвищеною небезпекою, а для решти робіт - понад 60 днів.
ЦІЛЬОВИЙ індивідуально з окремим працівником або з групою працівників при ліквідації аварії або стихійного лиха; при проведенні робіт, на які відповідно до законодавства оформлюються наряд-допуск, наказ або розпорядження. Обсяг і зміст цільового інструктажу визначаються залежно від виду робіт, що виконуватимуться.
Про проведення первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів та їх допуск до роботи, особа, яка проводила інструктаж, уносить запис до журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці. Сторінки журналу реєстрації інструктажів повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою. У разі виконання робіт, що потребують оформлення наряду-допуску, цільовий інструктаж реєструється в цьому наряді-допуску, а в журналі реєстрації інструктажів - не обов'язково.

3. ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРАЦІ ТА ПРОФІЛАКТИКАТРАВМАТИЗМУ ПРИ ВИКОНАННІ ОСНОВНИХ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ

3.1. Вимоги промислової безпеки при виконанні земляних робіт.

Безпечність виконання земляних робіт залежить від виду і способу їх виконання, умов рельєфу місцевості, виду споруди і роду ґрунту.

Основною причиною травматизму при виробництві земляних робот є обвалення ґрунтових мас у процесі їх розробки і при наступних роботах у котлованах і траншеях, наприклад, при влаштуванні фундаментів, укладанні труб і т.і.

Аналіз статистичного матеріалу з виробничого травматизму останніх років показав, що близько 10% всіх нещасних випадків з важкими наслідками пов’язані з виконанням земляних робіт.

Небезпека обвалення ґрунту зростає зі збільшенням глибини розробки.

Найчастіше обвали ґрунтових мас виникають навесні в період активної дії поверхневих вод, дощів і відтаювання ґрунтів.

Обвали ґрунту спостерігаються коли:

q Перевищується глибина розробки без кріплення

q Недостатньо міцне кріплення

q Неправильна розбірка кріплення

q Нестійкі укоси із-за великої їх крутизни

þ Всі заходи з техніки безпеки спрямовуються на попередження обвалів ґрунтових мас.

Копання траншей і котлованів з вертикальними стінками без кріплення, згідно з вимогами СНіП ІІІ-4-80*, дозволяється на глибину не більше:

v В насипних, піщаних, і гравелистих ґрунтах …..1 м.

v В супіщаних…………………………………….…1,25 м.

v В суглинках і глинах ……………………………..1,5 м

v Для котлованів і траншей глибиною до 3 м використовують інвентарне кріплення, а для більш глибоких - кріплення виготовляють за індивідуальним проектом, що затверджується головним інженером будівельної організації.

Розробку виїмок (траншей, котлованів) без кріплення слід вести з укосами. Крутизну укосів траншей і котлованів глибиною більше 5 м треба встановлювати за спеціальним розрахунком.

þ Крутизна укосів вважається безпечною у тому випадку, коли вона дорівнює куту внутрішнього тертя або трохи більше за нього.

Для сипучих ґрунтів цей кут називається кутом природного укосу. Під час дощів укоси закладають з деяким коефіцієнтом запасу.

Сили тертя і зчеплення, що утримують ґрунт у рівновазі, не постійні, вони суттєво змінюються залежно від вологості ґрунту. Тому керівник робіт повинен систематично наглядати за станом укосів виїмок, оглядати виїмки перед початком кожної зміни. Якщо незакріплені виїмки підлягають зволоженню. Працювати лише вживши заходи, що запобігають його обваленню.

&При розробці траншей роторним екскаватором в щільних зв’язних ґрунтах допускається з вертикальними стінками без кріплення на глибину не більш як 3 м. У разі необхідності перебування працівників в траншеях треба обладнати кріплення.

Приступаючи до виконання земляних робіт в зоні розташування підземних комунікацій, керівник робіт повинен:

ü Отримати письмовий дозвіл організації, що відповідає за експлуатацію цих комунікацій

ü До початку робіт встановити знаки, які зазначають місця розміщення підземних комунікацій (Встановлює організація, що їх експлуатує)

þГрунт біля комунікацій слід розробляти лопатою без різких ударів під наглядом майстра, а в безпосередній близькості від кабелів, що перебувають під напругою, і газопроводів, крім цього, під наглядом інженерно технічного працівника власника комунікацій.

þЯкщо знайдено не зазначені у робочих кресленнях підземні комунікації, боєприпаси, роботи в цих місцях необхідно негайно припинити до визначення характеру виявлених комунікацій чи предметів і отримати відповідне розпорядження на подальше їх виконання.

þ При копанні котлованів і траншей в місцях руху людей і транспортних засобів навколо місця виконання робіт встановлюють суцільні огорожі висотою 1,2 м з системою освітлення.

þ В місцях переходу робітників через траншеї глибиною понад 1 м необхідно влаштовувати перехідні містки шириною не менш як 0,6 м з перилами висотою 1м. Для спуску людей в траншеї і котловани встановлюють драбини шириною 0,6 м з перилами чи приставні драбини.

Грунт, що виймають треба розташовувати на відстані не менш, як 0,5 м від брівки.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 787 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...