Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Символи в марках легованих сталей



Елемент Символ Елемент Символ Елемент Символ
Алюміній Нітроген (Азот) Ванадій Вольфрам Ю А Ф В Силіцій Манган Купрум Молібден С Г Д М Нікол Ніобій Титан Хром Н Б Т Х

Високолеговані сталі

Для виготовлення хімічної апаратури, яка працює в жорстких умовах, в основному використовують сталі трьох груп:

I група – корозійностійкі (нержавіючі) сталі для експлуатації в агресивних середовищах;

II група – жаростійкі сталі, які мають стійкість у газових середовищах при температурі вище 5500С;

III група – жаростійкі сталі, які працюють у навантаженому стані при високих температурах.

Основними типами високолегованих сталей є хромисті, хромонікелеві та хромонікельмолібденові сталі.

Хромисті сталі містять 13, 17, 25, 28 % хрому та відносяться до групи сталей підвищеної стійкості, що обумовлено здатністю хрому до пасивації. Сталі, які містять 13 % і більше хрому, називають нержавіючими.

Хромонікелеві сталі більш технологічні, корозійностійкі, що обумовлено введенням до їх складу нікелю. Недоліком хромонікелевої сталі є характерна для металів схильність до точкової корозії (особливо в зоні зварювальних швів) у розчинах, які містять йони хрому та окисника.

Хромонікельмолібденові сталі виготовляються на основі хромонікелевих сталей з додаванням до них 4 % молібдену, а іноді й міді. При цьому підвищується корозійна стійкість.

Чавуни

Чавуни – це сплави заліза з вуглецем, де вміст останнього більше 2 %. За структурою розрізняють білий чавун (з білим зламом), який містить Карбон у формі цементу і сірий чавун (із сірим зламом), у якому Карбон знаходиться у формі графіту.





Дата публикования: 2014-12-10; Прочитано: 251 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...