Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Охарактеризуйте взаємодію держави і громадянського суспільства



Проблеми та перспективи практичної взаємодії держави та громадянського суспільства стали в кінці двадцятого століття особливо актуальними для країн Східної Європи, і відсутність традиції громадянського суспільства зокрема як "здатності людей до солідарності, до існування громадою, колективної співпраці та організованості, що засновується ані на імперативах традиційного суспільства, ані на директивному впливі держави"1, відчувається особливо гостро і помітно гальмує процес демократизації. В Східній Європі проблема формування громадянського суспільства є унікальною, адже, за висловом Гелнера, східноєвропейці "знайшли термін, аби позначити те, чого в дійсності у них не існувало"2. Тобто для всього східноєвропейського і не тільки простору постає проблема віднайдення а може й створення таких форм, інституцій, випрацювання таких механізмів, за яких сутнісний смисл поняття "громадянське суспільство", яке історично "виросло" та сформувалось на американському західноєвропейському ґрунті, ефективно працюватиме на нашій, східноєвропейській, українській, території, що має свою самобутню історію, культуру, своє певним чином влаштоване суспільство. Також є ще одна істотна особливість: весь цей процес відбувається паралельно із іншим не менш складним — розбудовою державності. Обидва процеси є сучасними та принципово взаємозалежними, це особливо інтенсивно відбувається в Україні і саме зараз, тут і тепер. Важливо, щоб вони протікали збалансовано і Україна не похитнулася ані в бік жорсткого ететизму, ані тотальної аномії.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 195 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...