Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Необхідно перевірити повноту вжитих заходів впливу органами ПФУ до платників, що мають недоїмку зі сплати єдиного внеску



При виявленні недоїмки органом Пенсійного фонду, він надсилає платнику ЄВ вимогу про сплату недоїмки, яка є виконавчим документом (додаток №1).

Якщо з виникненням та сплатою недоїмки пов'язано застосування фінансових санкцій (штрафів і пені), то такі суми штрафів і пені включаються до вимоги про сплату недоїмки.

Вимога формується на суму боргу, що перевищує 10 грн.

Якщо порушення, виявлене органом Пенсійного фонду, пов'язано з виникненням недоїмки, то платнику єдиного внеску буде вручено вимогу про сплату недоїмки та рішення про застосування штрафних санкцій і пені. Якщо виявлене порушення законодавства про єдиний внесок не пов'язано з виникненням недоїмки, то платник єдиного внеску отримає тільки рішення про застосування штрафних санкцій.

Вимога про сплату недоїмки вважається надісланою (врученою):

- юридичній особі (відокремленому підрозділу юридичної особи) — якщо її передано службовцю такого платника під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення;

- фізичній особі — якщо її вручено особисто такій особі чи її законному представнику або надіслано листом на її адресу за місцем проживання чи останнім відомим місцем перебування (проживання) з повідомленням про вручення.

В той же час, вимога про сплату недоїмки вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата, якщо платник єдиного внеску на день надсилання такої вимоги не повідомив у встановленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання).

Якщо платник єдиного внеску згоден із зазначеними у вимозі сумами недоїмки та фінансових санкцій, то він зобов'язаний сплатити їх протягом 10 робочих днів із дня отримання вимоги.

У разі його незгоди з розрахунком суми боргу, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, платник єдиного внеску узгоджує її з органами Пенсійного фонду. Порядок розгляду органами Пенсійного фонду України скарг на рішення про накладення штрафу, нарахування пені та заяв платників при узгодженні ними вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Пенсійного фонду від 08.10.2010 р. № 22-7.

Якщо вимогу не буде узгоджено з Пенсійним фондом, платник єдиного внеску право оскаржити її в суді з одночасним письмовим повідомленням органу Пенсійного фонду про таке рішення. При цьому строк сплати штрафу і пені, зазначених у вимозі, буде зупинено до прийняття судом рішення у справі. Причому платник єдиного внеску сам зацікавлений в інформуванні органу Пенсійного фонду про своє рішення оскаржити вимогу в суді, бо інакше, якщо протягом 10 робочих днів ним не буде зроблено жодних із зазначених дій, територіальний орган ПФУ повинен направити вимогу про сплату недоїмки підрозділу державної виконавчої служби. При цьому до суми боргу включать суми узгоджених, але своєчасно не сплачених платником штрафів і пені (п.4 ст.25 Закону про ЄВ).

Крім того, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення і недоїмки.

Суми недоїмки, штрафів, пені погашаються за рахунок коштів, що надійшли від платників і/або від державної виконавчої служби,у порядку календарної черговості їх виникнення (Додаток №2).

Якщо у платника єдиного внеску є не сплачені суми недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним згодом суми зараховуватимуться в рахунок сплати недоїмки штрафів і пені в порядку календарної черговсті їх виникнення.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 179 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...