Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема № 20. Основні завдання, які необхідно вирішувати в технологічній частині дипломної роботи магістра і бакалавра



Тема № 20. Основні завдання, які необхідно вирішувати в технологічній частині дипломної роботи магістра і бакалавра

Дипломне проектування починається після вивчення всього циклу дисциплін, передбачених навчальним планом. В процесі виконання дипломної роботи студенти повинні використати свої знання придбані в процесі підготовки по технологічним і економічним дисциплінам.

Робота над дипломним проектом складається з ряду етапів: переддипломної практики, аналізу зібраних матеріалів, обґрунтування теми, синтез та обґрунтування запропонованих заходів, з розрахунками, написання записки. Робота над проектом закінчується захистом проекту перед ДЕК.

Важливою частиною дипломного проекту, або дипломної роботи є технологічна частина, де обґрунтовуються технологічні заходи.

Перед початком переддипломної практики кожному студенту-дипломнику призначається консультант з технологічної частини та видається завдання на розробку технологічної складової дипломних проектів і робіт. Необхідно прагнути, щоб технологічна частина проекту і роботи виконувалася за завданням підприємства.

Весь період переддипломної практики потрібно використовувати для нагромадження даних, необхідних для виконання технологічної частини проекту. Студент вивчає виробничий і технологічний процеси цеху, заводу, для чого використовує технологічні регламенти виробництва деталей, будівельних матеріалів, хімічних продуктів, маршрутні і операційні карти обробки деталей. Вивчаються документи, пов'язані із сировиною, матеріалами, напівфабрикатами, методами контролю якості цих матеріалів і готової продукції.

До даних, отриманих на підприємствах, потрібно підходити критично. У технічних відділах заводів необхідно одержувати інформацію про роботу кращих зразків технологічного устаткування, тому що йде швидкий розвиток технічного прогресу. Паралельно потрібно вивчати літературу з відповідного технологічного процесу виробництва, обробки речовин.

У процесі розробки технологічної частини дипломних проектів і робіт студенти повинні орієнтуватися не тільки на передовий досвід даного підприємства, але й узагальнити досвід інших підприємств, застосовувати новітнє устаткування, прогресивну технологію. Потрібно також, висвітити стан і розвиток галузі промисловості, що відноситься до теми дипломного проекту, роботи з урахуванням новітніх досягнень техніки і технології.

Студент-дипломник повинен розуміти, що технічне удосконалювання виробництва здійснюється з метою підвищення продуктивності праці, якості продукції, зниження її матеріалоємності, енергоємності, а, отже, зменшення собівартості продукції. Варто пам'ятати, що в дипломні проекти і роботи не можна механічно переносити нормативи, запозичені з літератури. Потрібно враховувати конкретні умови підприємства, виробничий процес якого використовується в технологічній частині проектів і робіт.

На основі аналізу відібраного студентом для вивчення виробничого процесу з урахуванням думок інженерно-технічних працівників, економістів підприємства виявляються прогалини, складаються пропозиції з їх усунення. На основі таких пропозицій розробляються технологічні заходи.

Технологічна частина повинна містити елементи самостійної роботи студентів, що становлять собою оригінальні технологічні рішення, при цьому звертається увага на перенесення у виробництво нових наукових досягнень.

Загалом технологічна частина може включати заходи, що пов'язані з удосконалюванням технологічних процесів, модернізацією устаткування, використанням нових матеріалів, каталізаторів, способів їхнього одержання, застосуванням нетрадиційних методів інтенсифікації процесів (ультразвуку, магнітного поля), з удосконаленням методів обробки заготовок у деталі, технологічного оснащення (пристроїв, інструментів), контрольно-вимірювальних приладів, поліпшенням умов охорони праці та техніки безпеки.

Технологічна частина дипломних проектів і робіт оформляється у вигляді пояснювальної записки та графічної частини.

Пояснювальна записка повинна бути викладена, грамотно. Не допускається скорочення слів, крім загальноприйнятих позначень, а також неточні назви машин, апаратів, операцій, процесів. Обсяг технологічної частини пояснювальної записки 12 - 15 сторінок друкованого тексту залежно від характеру проектованої технології.

Назва і зміст технологічної частини дипломного проекту повинні відповідати темі дипломного проекту. Звичайно, технологічна частина включається в дипломну записку у вигляді розділу, підрозділу під назвами: "Технологічні заходи підвищення якості виробництва продукції", "Удосконалення технологічного процесу одержання продукції", "Технологічні заходи підвищення якості запропонованих послуг" або під іншими назвами.

При складанні технологічної частини обов’язково проводяться розрахунки для обґрунтування запропонованих рішень. Для цього студенти зобов'язані користуватися підручниками, монографіями, довідниками, нормативами підприємства, на яких проводилася практика. Написання формул повинне супроводжуватися поясненням літерних позначень, що входять у них, величин. Далі підставляють у формули чисельні значення та проводять розрахунки [1].

Опис технологічної частини може ілюструватися схемами, рисунками, на які повинні бути посилання в тексті. Це вказує на більш глибокий розгляд та викладення технологічної частини студентом-дипломником.

Використання літературних джерел також супроводжується посиланнями на них у тексті, при цьому порядковий номер літературного джерела беруть у квадратні дужки.

У процесі викладу технологічних заходів, що стосуються металургійних, вугілля-, нафтопереробних виробництв, хімічних, деревообробних, виробництв будівельних матеріалів, формулюють сутність цього заходу в тому місці технологічного процесу, де воно впроваджується. Далі в проектній частині дипломної записки показують, як забезпечує технологічний захід одержання економічного результату.

При описі технологічної частини проектів, виконуваних за даними машинобудівних підприємств, розробка технологічного заходу супроводжується необхідними розрахунками, складанням маршрутних карт, поопераційних карт, визначенням штучного часу обробки заготовок, деталей, штучно-калькуляційного часу [1]. На базі цих даних здійснюються техніко-економічні розрахунки.

В основі графічної частини лежить конструкторська розробка, що може бути присвячена компонуванню устаткування в технологічній схемі, розробці пристроїв, упровадженні нових обробних інструментів, механізмів, машин, апаратів, верстатів. Графічна частина забезпечує наочне уявлення про технологічний захід і процес, у якому він проводиться.

Таким чином, дотримання студентами-дипломниками рекомендацій дозволить краще розподілити час для підготовки технологічної частини дипломного проекту, чітко уявити конкретні завдання, що стоять перед ними.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 275 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...