Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Проектування подовжнього профілю мостового переходу



Подовжній профіль мостового переходу в межах ширини розливу ріки складається з характерних ділянок: 1 - міст і ділянки високих насипів, що примикають до нього; 2 - низький заплавний насип; 3 - ділянки сполучення низьких і високих заплавних насипів.

При заданій величині отвору моста його довжину L M орієнтовно (тому що схема моста не розробляється) можна визначити за формулою

(9.1)

де L - отвір моста; m - закладення конусів насипів у моста (m =1,5-2,0); Н м - відмітка проїзної частини моста; РРВВ - розрахунковий рівень високих вод; - довжина фундаментних опор моста.

Міст може розташовуватися в подовжньому профілі на ділянці опуклої вертикальної кривої, прямої з ухилом не більш 2%, у тому числі і на горизонтальній ділянці.

При виборі проектного рішення необхідно враховувати особливості розташування русла ріки в поперечному перерізі річкової долини, вимоги забезпечення відводу води з проїзної частини моста, конструктивні особливості пролітних будівель.

Нижче приводиться послідовність проектування подовжнього профілю мостового переходу при розташуванні моста на горизонтальній прямій.

Мінімальна сумарна довжина моста і високих заплавних насипів, у межах якого не допускається змін елементів проектної лінії, дорівнює

Lnp=Lм+20, м. (9.2)

Якщо ця ділянка запроектована у виді прямої горизонтальної лінії, то її відмітка дорівнює Н м.

З метою економії об’ємів земляних і робіт для укріплення на підходах до моста необхідно значну частину подовжнього профілю проектувати у виді горизонтального насипу оптимальної висоти з відміткою H min.

Ділянки сполучення високої і низкою заплавних насипів складаються з прямої вставки з ухилом І эк опуклої й увігнутий вертикальних кривих, що примикають до неї.

Ухил прямої вставки І эк, що відповідає найменшому об’єму земляних робіт на ділянці сполучення, визначається за формулою

, (9.3)

де - мінімальний радіус опуклої кривої, призначуваний у залежності від категорії дороги.

Рис.9.1. Приклад подовжнього профілю мостового переходу

Довжина опуклої вертикальної кривої, що сполучає горизонтальну ділянку з ділянкою, що має ухил І эк, дорівнює

(9.4)

різниця відміток між початком і кінцем кривої складає

(9.5)

Аналогічні формули використовуються і для увігнутої кривої: довжина увігнутої кривої

; (9.6)

різниця відміток між початком і кінцем увігнутої кривої

(9.7)

Довжина прямої вставки з ухилом І эк між опуклою й увігнутою кривими визначається за формулою

(9.8)

Приклад подовжнього профілю мостового переходу через ріку з однією заплавою показаний на рис.9.1.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 303 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...