Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

A10 Координація роботи з зовнішніми аудиторами



Начальник відділу внутрішнього аудиту відповідає за координацію зусиль внутрішніх та зовнішніх аудиторів для забезпечення адекватної аудиторської роботи, а також для зменшення до мінімуму подвійної роботи аудиторів. Координація зусиль аудиторів включає:

1. Періодичні зустрічі для з’ясування обсягів аудиторської роботи в банку, сучасної інформації про результати оцінки ступеню ризику, планів проведення аудиторських перевірок, а також графіку роботи внутрішнього аудиту на рік.

2. Періодичні зустрічі для з’ясування планів зовнішніх аудиторів та рівня безпосередньої та непрямої допомоги, яка потрібна, та яку є можливість надати.

3. Доступ до детальних аудиторських програм один одного, документації внутрішнього контролю, а також робочих документів.

4. Взаємне розуміння зовнішніми та внутрішніми аудиторами засобів, методів, підходів та термінології, які використовуються в аудиторські діяльності. Це важливо для здійснення ефективної координації роботи зовнішніх та внутрішніх аудиторів, а також для того, щоб вони могли покладатися на результати роботи один одного.

5. Взаємне інформування про заплановані дати та особливі цілі проведення аудиторських перевірок, а також повідомлення зовнішніх аудиторів щодо часу проведення заключної зустрічі, якщо вони виявили бажання взяти в ній участь.

6. Обмін аудиторськими звітами та листами керівництву.

7. Оцінка зовнішніми аудиторами роботи персоналу відділу внутрішнього аудиту, який надає безпосередню підтримку зовнішнім аудиторам.

8. Доступність навчальних ресурсів зовнішніх аудиторів та інформації щодо можливостей використання цих послуг внутрішніми аудиторами.

9. Періодичні зустрічі для оцінки результатів роботи та координації діяльності двох служб.

Нижче наводяться приклади, коли внутрішні та зовнішні аудитори особливо зацікавлені в результатах роботи один одного.

10. При використанні блок-схем чи описів системи бухгалтерського обліку.

11. При проведенні оцінки встановлених систем контролю за допомогою опитувального листка.

12. При перевірці систем контролю в системі бухгалтерського обліку.

13. При проведенні аудиторської перевірки суттєвих статей фінансових звітів.

14. При прийнятті зовнішнім аудитором рішення щодо відвідання філії банку на основі інформації, наданої внутрішнім аудитором.

15. При прийнятті зовнішнім аудитором рішення щодо перевірки комп’ютерної системи банку на основі інформації, наданої внутрішнім аудитором.

Планування аудиторських перевірок внутрішніми та зовнішніми аудиторами на основі результатів роботи один одного може бути надзвичайно корисним для обох аудиторських служб. Завдяки обміну інформацією та добрим робочим стосункам між внутрішнім та зовнішнім аудитом з’являється можливість скоротити час, відведений на проведення конкретної аудиторської перевірки, та зробити аудит більш ефективним.






Дата публикования: 2014-12-25; Прочитано: 178 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...