Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Овердрафт



Овердрафт (контокорент) – короткостроковий кредит, що надається банком надійному підприємству понад залишок його коштів на поточному рахунку (в межах заздалегідь обумовленої суми) через дебетування його рахунку [3].

Для підприємства в комерційному банку може бути відкритий спеціальний позичковий рахунок – контокорент – єдиний рахунок, на якому враховуються всі операції підприємства. На контокорентному рахунку відображуються, з одного боку, погашення кредиту банку та інші платежі з доручення підприємства, з другого – кошти, які надходять на користь підприємства (виручка від реалізації продукції, наданий кредит та інші надходження). Контокорент – це поєднання позичкового рахунка з поточним, він може мати дебетове та кредитове сальдо.

Банк бере на себе здійснення розрахунків за поточними вимогами і зобов'язаннями підприємства, і з цією метою відкриває йому контокорентний рахунок. Грошові зобов'язання, які має підприємство, можуть часом перевищувати його фінансові можливості. У зв'язку з цим виникає потреба в отриманні контокорентного кредиту.

Якщо підприємство використовує контокорентний кредит без згоди з банком або виходить за встановлені межі кредиту, то цю частину кредиту називають терміном «овердрафт».

При дебетовому сальдо контокорентного рахунка банк за використані ним кошти сплачує підприємству відсотки, як правило, у розмірі ставки на вклади до запитання. При кредитовому сальдо – навпаки, підприємство сплачує банку відсотки в розмірі, передбаченому кредитною угодою.

Відкриваючи контокорентний рахунок підприємству, банк визначає ліміт кредиту, який може бути протягом року переглянутий за згодою сторін. Ліміт кредитування може бути збільшений, якщо підприємство переконає банк у доцільності такого рішення (плановане збільшення обсягів виробництва тощо).

Ліміт кредиту за контокорентним рахунком залежить від розміру необхідного кредиту, можливості підприємства погашати його, щоденного обсягу реалізації продукції, ступеня довіри банку до свого клієнта.

Коли підприємство робить перевитрати за контокорентним рахунком, то банк може:

переглянути ліміт кредиту (за наявності об'єктивних причин);

стягнути штраф;

відмовити в контокорентному кредиті.

Контокорентний кредит може використовуватись для:

фінансування придбання засобів виробництва, готової продукції, виробничих запасів;

подолання тимчасових фінансових труднощів.

Характерні особливості контокорентного кредиту:

визначення ліміту кредитування;

можливість скасування кредитної угоди будь-коли.

Однак контокорентний кредит має й певні переваги для підприємства-позичальника:

відсотки за кредит нараховуються лише за фактичні дні користування;

кредитними коштами підприємство може скористатися будь-коли без укладення додаткової кредитної угоди.

Використання контокорентного кредиту пов'язане з більшими витратами для підприємства. Відсотки за користування позичкою за контокорентним рахунком є найвищими у банківській практиці.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 643 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...