Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VIII пара - присінково-завитковий нерв



скла­дається з двох частин: присінкової та завиткової. Присінкова частина проводить відчуття від статичного апарату, який знаходиться в присінку і півколових каналах лабіринту внутрішнього вуха, а завиткова частина проводить слухові відчуття від спірального кортієвого органа, який знаходиться в завитці. Обидві частини мають нервові вузли, що складаються із біполярних клітин і лежать в піраміді скроневої кістки. У внутрішньому слухо­вому ході ці дві частини з’єдну­ються, утворюючи присінково- завитковий нерв. Останній входить у мозок і підходить до ядер, які розташовані в мості

на межі з довгастим мозком.

IX пара - язикогорловий нерв (п. glossopharyngeus),

змішаний, має рухові, чутливі та парасимпатичні волокна. Його ядра розташо­вані в довгастому мозку. Нерв виходить з черепа через ярем­ний отвір. Його чутливі волок­на іннервують задню третину слизової язика, слизову горла,

X пара - блукаючий нерв (n. vagus)

змішаний, найдовший нерв із черепномозкових. Його рухове, чутливе та парасимпатичне ядра лежать у довгастому мозку. З черепа блукаючий нерв виходить через яремний отвір і в ділянці шиї лежить поряд із внутрішньою яремною веною та загальною сонною артерією. Через верхній грудний отвір він проходить у грудну порожнину, де лівий знаходиться на передній поверхні стравоходу, а правий - на задній і, анастомозуючи між собою, вони утворюють стравохідне сплетення. Проходячи через діафрагму в черевну порожнину, блукаючі нерви формують передній (лівий) та задній (правий) блукаючі стовбури. Кінцеві гілки блукаючих нервів у черевній порожнині йдуть до вузлів черевного (сонячного) сплетення і разом із симпатичними нервами, утворюючи сплетення на артеріях, підходять до органів.

Рухові волокна блукаючих нервів іннервують посмуговані м’язи горла, м’якого піднебіння та гортані, парасимпатичні - гладку мускулатуру внутрішніх органів, серцевий м’яз та залози; чутливі волокна проводять чутливість від внут­рішніх органів, заднього відділу твердої мозкової оболонки і зовнішнього вуха.Отже, блукаючий нерв має чотири відділи: черепний, шийний, грудний та черевний. В кожному із цих відділів від нерва відходять гілки, які іннервують органи дихання, більшу частину травного тракту (доходячи до низхідного відділу ободової кишки), печінку, підшлункову залозу, нирки, а також гілки до серця і початку аорти.

XI пара - додатковий нерв (n. accessorius)

руховий. Його ядра лежать у довгастому мозку і верхніх шийних сегментах спинного мозку. Він виходить із черепа через яремний отвір разом з IX і X парами. Додатковий нерв іннервує груднино-ключично-соскоподібний та трапецієподібний м’язи.

XII пара - під’язиковий нерв (n. hypoglossus)

руховий. Його ядро розташоване в довгастому мозку. З черепа нерв виходить через канал під’язико­вого нерва потиличної кістки й іннервує м’язи язика. Разом з волокнами шийного сплетення утворює шийну петлю, гілки якої іннервують підпід’язикову групу м’язів шиї.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 948 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...