Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Електропневматичні виконавчі механізми



У електропневматичному виконавчому механізмі приводом служить пневматичний циліндр, що переміщує своїм штоком виконавчий орган залежно від того, в яку порожнину подається стиснене повітря. Виконавчі механізми такого типу застосовують для управління шиберними засувками на елеваторах та комбікормових заводах. Їх також використовують для приводу перекидних клапанів. На рисунку зображена схема роботи засувки з керуванням пневматичним виконуючим механізмом.

1- засувка

2 - електромагнітний клапан відкриття

3 - виводи живлення котушок клапанів

4 – розподільчий пристрій

5 – пружина

6 - електромагнітний клапан закриття

7 – коробка роздачі повітря

8 – пневматичний циліндр

9 – кінцевий вимикач відкриття засувки

10 – переміщуваний пристрій замикання кінцевих вимикачів

11 - кінцевий вимикач закриття засувки

12 – поршень

13 – повітряні клапани

Керування пневматичним циліндром, який жорстко з’єднаний з шибером засувки здійснюється за допомогою повітророзподільного пристрою з вбудованими в нього двома електромагнітними клапанами: відкриття ЕМО і закриття ЕМЗ.

В початковий момент засувка відкрита.

Засувка відкрита Засувка закрита

Кінцевий вимикач КВВ в положенні коли К1 включити неможливо, а його контакт перемкнутий на включення лампочки Л-В, яка сигналізує про те що засувка відкрита. Кінцевий вимикач закриття засувки КВЗ знаходиться в стані коли реле К2 може бути включене. При натисканні кнопки SB2 струм протікає через реле К2, вмикаючи його. Контакти реле К2-1 і К2-2 замикаються. Замикання контакту К2-1 спричиняє включення електромагніту ЕМЗ. Під дією якоря електромагніта привідна система рухається вгору і, долаючи зусилля пружини 5 відкриває доступ через пневмоклапан стисненому повітрю в порожнину ІІ пневматичного циліндра, а порожнина І з’єднується з атмосферою. Тиск повітря в порожнині ІІ спричиняє рух поршня який штовхає шибер до закриття засувки. При цьому кінцевий вимикач КВВ звільняється, його контакти перемикаються, лампочка Л-В гасне, а реле К1 підготовлене до включення. Процес триває поки не станеться натиснення на кінцевий вимикач закриття засувки. Його контакти перемикаються: ланцюг живлення реле розмикається, а ланцюг живлення лампи Л-З замикається, вона засвічується і сигналізує про закриття засувки. Контакти К2-1 і К2-2 розмикаються, електромагнітний клапан ЄМЗ знеструмлюється. Пружина опускає якір який перекриває шлях стисненому повітрю. Моменти вмикання-розмикання кінцевих вимикачів регулюються пристроєм що переміщується і фіксується в потрібних точках позиціювання.

Процес відкривання засувки ініціюється натисканням кнопки SB1 і протікає аналогічно закриванню.

Керування перекидним клапаном за допомогою пневматичного виконуючого механізму. Керування проходить таким же чином як і керування засувкою, за винятком того. що з штоком пневматичного циліндра з’єднано не шибер а перекидну заслінку.

4 - розподільчий пристрій

8 – пневматичний циліндр

14 – перекидна заслонка

15 - перекидний клапан





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 441 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...