Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Розділ 13



КОДЕКС ПОВЕДІНКИ ЖУРНАЛІСТА

Режисер, оператор, фотограф, журналіст, які працюють у ЗМІ чи у дизайн-проекті, мають у своїй роботі керуватися певним кодексом поведінки. Вони повинні відстоювати й захищати принципи свободи слова у ЗМІ, зокрема, під час збору інформації, при підготовці коментарів та критичних зауважень. Повинні докладати зусиль для виключення можливостей викривлення фактів, замовчування новин та цензури.. Вони мають отримувати інформацію, фото та ілюстрації тільки чесним шляхом та відкритими способами, захищати конфіденційність джерел інформації.

Не можна приймати подарунки, хабарі чи підношення, які могли б впливати на виконання професійних обов‘язків. Не можна спотворювати чи замовчувати правду у зв‘язку з рекламними цілями чи винагородами.

Журналіст чи фотограф не повинні робити нічого такого, що може привести до втручання у чиєсь приватне життя, спричинити горе, призвести до стресу, за винятком випадків, коли це може бути виправданим переважанням інтересів суспільства. Вони не повинні усвідомлено дозволяти публікувати чи поширювати у ЗМІ матеріали, які були змонтовані, сфальсифіковані без зазначення того, що фотограф дійсно це зробив таким шляхом. До маніпуляцій не відносіться звичайні професійні тонкощі - обробка, балансування кольору, ліквідування плям, регулювання контрастності, обрізування країв чи маскування з юридичних причин або з мотивів безпеки.

Журналіст не повинен створювати нові чи давати хід існуючим матеріалам, які заохочують прояви дискримінації, насмішок, упередженого ставлення чи ненависті щодо віку, статі, расової приналежності, кольору шкіри, віросповідання, дієздатності, фізичних вад чи особливості, сімейного стану чи сексуальної орієнтації особи, крім випадків, коли така інформація є вкрай необхідною.

Такі положення щодо етики фахівців, які працюють у ЗМІ, прийняті Міжнародною спілкою журналістів і Спілкою журналістів України.

Питання для самоконтролю:

1. Розказати про права журналіста.

2. Розказати про етичні засади роботи журналіста.

3. Розказати про обов‘язки журналіста.

Література: [№17, 18].






Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 292 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...