Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Об’єкт та предмет дослідження регіональної економіки. Основними характеристиками будь-якої науки є об´єкт дослідження, предмет дослідження та об´єкт пізнання



Основними характеристиками будь-якої науки є об´єкт дослідження, предмет дослідження та об´єкт пізнання. Об´єкт дослідження -це фрагмент дійсності, на який спрямована пізнавальна або практична діяльність, тобто це те, що вивчає і досліджує дана галузь науки. Предмет дослідження - це ті аспекти, властивості і відношення, що їх вивчає дана наука. Об´єкт пізнання - це все те, на що спрямована діяльність дослідника, що протистоїть йому як об´єктивна реальність.

Регіональна економіка - це галузь економічної науки, що вивчає специфічні, просторові аспекти вияву економічних законів. Об´єктом дослідження є продуктивні сили. Предметом дослідження - їхній територіальний стан і розвиток.

Подібний об´єкт дослідження властивий багатьом галузям економічної науки (табл.1.1).

Таблиця 1.1

Об´єкт та предмет дослідження різних галузей економічної науки

Наука Об´єкт дослідження
Політекономія Продуктивні сили у взаємозв´язку із виробничими відносинами
Економічна історія Історія розвитку продуктивних сил
Розміщення продуктивних сил Територіальні закономірності розміщення продуктивних сил
Регіональна економіка

При цьому розміщення продуктивних сил як наука вивчає загальні і часткові закономірності розміщення продукивних сил. При цьому такі територіальні закономірності носять як регіональний, так і міжрегіональний і глобальний характер. Регіональна економіка є наукою про конкретні прояви загальних і часткових закономірностей розміщення продуктивних сил.

Продуктивні сили - це система суб´єктивних (людина) і речових (засоби виробництва) елементів, що виражають активне ставлення людей до природи. Продуктивні сили взаємодіють наступним чином (рис.1.1):

Розміщення продуктивних сил як явище - це динамічний стан, що характеризує поділ продуктивних сил на території згідно з природними, соціальними та економічними умовами окремих регіонів і визначається особливостями територіального поділу праці, властивими даній соціально-економічній системі. У даному аспекті розміщення продуктивних сил є предметом дослідження регіональної економіки.

 
 


Рис.1.1 - Схема взаємодії продуктивних сил





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 354 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...