Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Архітектура



· Кромлех в селі Мирове біля Томаківки

Рідкісним і найдавнішим пам'ятником археології є кромлехи. Зазвичай це розташовані по колу, або у вигляді квадрату, і складені з необроблених каменів або плит споруди що іноді утворюють одне або декілька концентричних кіл. Призначення цих споруд достеменно невідоме. Можливо це були місця жертвопринесень, або календар. Враховуючи в світлі розсекречених зараз і визнаних науковцями якихось нез'ясовних можливостей людини, стертих сучасною наукою і урбанізацією, віддаленням людства від природних навичок язичницьких вчень (шамани та інш.) що підживлювалися невідомими джерелами енергії, можливо припустити що кромлехи (і піраміди!) створювалися для концентрації енергії з метою її використання для тих функцій людства про які ми зовсім забули, або які були свідомо стерті з нашої свідомості сучасною будовою науки, підігнаною під чиї то спрямування.

· Палац князя Потьомкіна

Князь Григорій Олександрович Потьомкін-Таврійський відзначився на Україні знищенням Запорізької Січі, а пізніше, бувши генерал-губернатором "вновь приобретенного (рос.)" Новоросійського краю, збирався влаштовувати цю країну, змішуючи, як завжди, своє і державне в одне, йому приналежне господарство. Палац збудований у Катеринославі (Дніпропетровську) у 1789 р. - дітище самого Потьомкіна, особисто намалювавшого обриси майбутнього палацу- але так ніколи і не побувавшого у ньому. Проектуванням палацу займалися відомі архітектори того часу М. Казаков і К. Геруа, але більшою мірою авторство проекту приписують Івану Старову, що проектував Преображенський собор у Дніпропетровську. Палац був побудований на землях викуплених Потьомкіним у Запорізького козака Лазаря Глоби, а навколо палацу розташовувався сад, влаштований головним садівником Потьомкіна-британським садівником по влаштуванню ландшафтних парків- Вільмом Гульдом (1735-1812), сьогодні - парк Т.Г. Шевченко.

· «Вежі» -елітний житловий комплекс

Елітний житловий комплекс "Башти" побудований у Дніпропетровську компанією "Перспектива" в 1999-2005р. і входить в містобудівний ансамбль "Крутогірний". Складається комплекс з двох 28-поверхових житлових будинків-веж заввишки по 106 м, об'єднаних трирівневою платформою. Архітектори-А. Дольник, С. Піщаний; конструктори-Ю. Прокуратов, А. Прокуратов. У комплексі передбачено вільне планування квартир площею від 78 до 628 м2, дахова котельна, чотири швидкісних ліфта. На нижніх поверхах розташований спортивно-оздоровчий комплекс з плавальним 25-метровим басейном, тимчасова парковка на 40 авто, дві стоянки по 76 авто, мається паркова зона відпочинку. З моменту своєї появи "Вежі" увійшли до списку визначних пам'яток міста.

· Амурський (старий) міст

Амурський (Старий) міст побудований через Дніпро у Дніпропетровську і складається з двох мостів. Мосту № 1 - двоярусного, побудованого в 1884 р. в Катеринославі (Дніпропетровську) для пропуску потягів по нижній частині і пішоходів і возів по верхній частині мосту. Автор проекту-професор Н.П. Белелюбський. Під час Другої світової війни міст був зруйнований і відновлений повністю у 1955 р.. Довжина мосту -1395 м, з підходами-2397 м, ширина-15,5 м, по мосту прокладено трамвайну та тролейбусну лінії. У 1977 р. для збільшення пропускаючої здатності залізниці поруч зі старим мостом побудований і введений в експлуатацію другий міст- ж / дорожній одноярусний- міст № 5. Обидва мости обладнані підйомними прогонами для пропуску судів.

· Площа Жовтнева

Жовтнева площа у Дніпропетровську до революції 1917 р. мала назву- Соборна. План устрою площі був закладений із заснуванням міста (1786 р.) Катеринослава його головним архітектором - академіком архітектури Клодом Геруа, головною будівлею площі був Преображенський Собор. Жовтнева площа завжди була і залишається в центрі всіх історичних подій міста, будучи головною його прикрасою. Будівлі що оточують площу і пам'ятники на ній- карби однієї великої історії міста Дніпропетровська. Відреставрована після Другої Світової Війни площа схожа на парк і все більше перетворюється в історико-меморіальний комплекс у центрі міста.





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 221 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...