Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні вказівки до вивчення курсу



«Адміністративне судочинство»

Методичні вказівки для проведення семінарських, практичних занять, організації самостійної, індивідуальної роботи, написання рефератів складені на основі робочої навчальної програми курсу «Адміністративне судочинство».

Самостійна робота, являючись невід`ємною і важливою частиною навчального процесу, відтак є серйозним осмисленням та аналізом набутих знань.

Саме тому з метою правильного та послідовного вивчення даного предмету для студентів та курсантів (після ретельного ознайомлення з програмою курсу) необхідним є відвідування лекцій, семінарських та практичних занять.

В процесі цієї роботи у студентів та курсантів відбуваються процеси формування правосвідомості та розвитку мислення правничими категоріями як майбутніх фахівців-податківців на підставі засвоєння та узагальнення навчального матеріалу. Завдяки організації самостійної роботи на науково-дослідницькому рівні, підготовці доповідей на наукових студентських та курсантських конференціях, рефератів, підготовці розрахункових робіт вони набувають важливих умінь робити усні наукові повідомлення, аргументовано обстоювати свою думку, наукового писемного мовлення тощо.

Самостійна робота втілюється у такі різноманітні форми занять, як лекційні, семінарські, практичні заняття; тестування; виконання домашніх та контрольних робіт; розв`язування задач або творчих завдань; робота в Інтернеті; складання графічних схем; підготовка реферативного повідомлення, доповіді; побудова аналітичних графіків; аналіз та оцінка правової ситуації; опрацювання законодавчих актів, нормативних матеріалів і літератури. Сприяє розширенню загального кругозору студентів та курсантів, поглибленню професійних знань і самостійна робота за індивідуальним планом. В процесі її виконання у студентів та курсантів формуються навички та вміння самостійної роботи із літературними джерелами, законодавчими актами та нормативними документами, робити теоретичні висновки і узагальнення, проводити самостійні наукові дослідження.

Надзвичайно важливою формою такої роботи є організація самостійної роботи на науково-дослідницькому рівні, підготовка доповідей на наукових студентських та курсантських конференціях, які допомагають у виробленні навичок творчого підходу до навчання.

Для більш ґрунтовного вивчення конкретної проблематики за програмою курсу «Адміністративне судочинство» і поглибленню теоретичних професійних знань пропонується самостійна робота за індивідуальним планом. Саме тоді формуються навички самостійної роботи із літературними та законодавчими джерелами, критичного вивчення літератури, робити узагальнення та висновки, що є важливим етапом навчального процесу підготовки юристів-правознавців та податківців-правознавців до їх професійної діяльності. Виробляється вміння самостійної дослідної роботи, оволодіння методами наукового аналізу практичної інформації та методами наукового дослідження під час вирішення правових питань, що розробляються в роботі.

Формою контролю як самостійної, так і іншої роботи студентів передбачено складання іспиту на екзаменаційній сесії. Основні принципи, якими необхідно керуватися під час контролю в межах рейтингової системи:

1) контрольні завдання мають бути взаємопов`язаними і взаємозумовленими, тобто становити систему;

2) систему контрольних завдань необхідно складати так, щоб вона забезпечувала реалізацію різних функцій перевірки (оцінка навчання, розвиток, стимул, корекція);

3) система контрольних завдань має забезпечувати ефективну перевірку основних якостей знань – повноту, глибину, системність, міцність, оперативність, конкретність, узагальненість;

4) результативність виконання контрольних завдань, відповідних рівням знань, оцінюються в балах на основі поелементного аналізу.

З метою самоконтролю пропонується проведення початкового етапу такої роботи - письмово дати відповіді на питання, сформульовані по тій чи іншій темі.

Успішність виконання студентами та курсантами самостійної, індивідуальної роботи, підготовки до семінарських, практичних занять, написання рефератів залежить не лише від грунтовних знань даного курсу, а й значною мірою від володіння методикою наукового дослідження, тобто вміння самостійно знаходити потрібну наукову літературу, планувати та організовувати дослідження, аналізувати фактичний матеріал тощо. (Адже значна частина навчальних годин з «Адміністративного судочинства» винесена на самостійне опрацювання). Як свідчить практика, саме цих навичок і вмінь часто бракує студентам та курсантам, які приступають до роботи. Незнання правил і прийомів наукової праці призводить до непродуктивних витрат сил і часу і, отже, до зниження якості роботи.

Мета вказівок – ознайомити студентів та курсантів з методикою виконання такого роду робіт. У них роз`яснюються вимоги до цих видів роботи, наведено поради щодо того, як вибирати тему й розробляти програму дослідження, добирати й вивчати літературу, виконувати дослідне завдання, писати й оформляти текст, готуватися до виступу чи захисту. В методичних рекомендаціях вміщено ряд законодавчих та нормативних актів, перелік рекомендованої літератури тощо, опрацювання яких сприятиме вивченню курсу.

Підготовка до семінарського, практичного заняття, написання реферату, реферативного повідомлення, самостійна та індивідуальна робота студентів та курсантів – це форми їх самостійної навчально-дослідної роботи. В процесі її виконання вони розширюють свій загальний кругозір і поглиблено вивчають ту чи іншу темуЗ дисципліни «Адміністративне судочинство». Разом з тим набувають навичок та вмінь, необхідних для проведення самостійних наукових досліджень: вчаться аналізувати наукову проблему, яку досліджують, спостерігати й вивчати навчально-виховний процес у світлі цієї проблеми, добирати й критично вивчати літературу з теми дослідження, робити теоретичні висновки й узагальнення, розробляти програму й використовувати різні методи дослідження, аналізувати одержані результати, обгрунтовувати рекомендації з удосконалення чинного законодавства та навчально-виховного процесу в академії. Працюючи над зібраним матеріалом, студенти та курсанти набувають умінь наукового писемного мовлення, а готуючись до виступу - робити усне повідомлення, аргументовано обстоюючи свою думку. Адже самостійні наукові пошуки сприяють розвиткові мислення студентів та курсантів: умінням аналізувати, зіставляти, узагальнювати, конкретизувати, робити висновки.

Ці форми роботи передбачають ґрунтовне вивчення конкретної наукової проблеми тієї чи іншої теми курсу. Важливою її складовою є критичний огляд наукових праць з певної теми.

Студенти та курсанти можуть також розробити навчально-методичні матеріали (тести, кросворди та перелік питань для формування певних навичок і вмінь, наочні засоби навчання, методичні рекомендації щодо поліпшення процесу навчання та виховання тощо), підготувати реферування наукових статей відповідної тематики даного курсу, які можуть бути впроваджені у навчально-виховний процес.





Дата публикования: 2014-11-29; Прочитано: 207 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...