Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 5. Господарство та економічна думка суспільств середньовіччя



(кінець V ст. – XV ст.)

14. Розвиток аграрних відносин у країнах Західної Європи V−XV ст.

15. Міста, ремесло і торгівля у господарській системі феодального суспільства.

16. Пам’ятки економічної думки середньовіччя. Економічні погляди каноністів і Томи Аквінського. Нікола Орем про суть і природу грошей.

17. Аграрні відносини та організація сільського господарства в Київській Русі (IX ст. − середина XII ст.). Пам’ятки економічної думки.

18. Давньоруське місто, організація торгівлі та ремесла в Київській Русі (IX − середина XII ст.).

19. Галицько-Волинська держава, її господарський розвиток. Економічні наслідки татаро-монгольської навали та васальної залежності від Золотої Орди.

20. Господарський розвиток українських земель під владою Польщі таЛитви та його відображення в документальних джерелах (друга половина XV − XV ст.).

21. Господарство та економічна думка суспільств Східної цивілізації середньовіччя. Відображення постулатів Корану в економічній думці арабських мислителів. Концепція «соціальної фізики» Ібн Хальдуна.

РОЗДІЛ II. СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ІНДУСТРІАЛЬНОЇ МАКРОЦИВІЛІЗАЦІЇ (XVI – кінець XX ст.). ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК РИНКОВОГО ГОСПОДАРСТВА У СУСПІЛЬСТВАХ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ ТА ЇХ ВІДОБРАЖЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ

Тема 6. Становлення ринкової економіки та економічної думки у країнах Європейської цивілізації (XVIсередина XVIII ст.)

22. Розклад феодального та становлення ринкового господарства у країнах Західної Європи. Процес так званого первісного нагромадження капіталу як вихідний пункт становлення світової ринкової економіки.

23. Розвиток меркантилістської доктрини. Характеристика раннього монетарного та пізнього меркантилізму.

24. Зародження класичної політичної економії. Економічні погляди В. Петті та П. Буагільбера. Виникнення теорії трудової вартості.

25. Економічна школа фізіократів. Економічні погляди Ф. Кене і А. Тюрго.

26. Формування ідейно-теоретичних і методологічних засад класичної політичної економії у вченні А. Смітта.

Тема 7. Утвердження ринкового господарства та його особивості в окремих країнах Європейської цивілізації (кінець ХУІІІ − 70-ті рр. ХІХ ст.). Економічна думка про суть та функціонування ринкової економіки

27. Теорія промислового перевороту: передумови, етапи, хід і соціально-економічні підсумки. Характеристика промислового перевороту у Великій Британії, Франції, Німеччині та США (країна за вибором студента).

28. Соціалістичні економічні теорії та їх еволюція. Основні ідеї марксистської економічної теорії.

29. Дослідження основних проблем ринкового господарства у працях Д. Рікардо, Т. Мальтуса, Дж.С. Мілля.

30. Економічні погляди Ж.Б. Сея, Ф. Бастіа, С. Сисмонді.

31. Зародження системи «національної політичної економії» у працях Ф. Ліста. Теоретико-методологічні особливості вчення «старої» історичної школи (40‑60-ті рр. XIX ст.) (В. Рошер, Б. Гільдебрант, К. Кніс).

32. Значення ліберальної економічної теорії Г.Ч. Кері в утвердженні капіталістичних відносин у США.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 551 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...