Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Зміст, структура, послідовність вивчення та зв'язок курсу з іншими економічними дисциплінами



Курс "Економіка торгівлі" має чітко визначену, суворо продуману, нау­ково обґрунтовану послідовність, яка дає можливість викладачу більш гли­боко розкрити, а студентам краще засвоїти зміст навчальної дисципліни.

Зміст курсу визначається предметом вивчення, а також його про­грамою.

Програма курсу "Економіка торгівлі" складається з вступу і 4-х розділів. У вступі — розгляд торгівлі як галузі господарювання, її місця в системі економічних наук.

У першому розділі — "Торгівля в період розбудови ринкової економі­ки в Україні" - розглянуто економічну сутність, соціально-економічні форми, роль та значення торгівлі в народногосподарському комплексі країни, а також споживчий ринок товарів та послуг.

У другому розділі — «Організаційно- економічні основи функціонуван­ня торгових підприємств» - розглянуто роздрібні торгові підприємства як основну ланку роздрібної торгівлі, їх організаційно-економічні особ­ливості, державне регулювання діяльності торгових підприємств в умо­вах переходу до ринку.

Окремо виділено товарооборот торгових підприємств як економічну категорію, його сутність і значення в системі соціально-економічних відносин. Передбачено розгляд оптової торгівлі як форми товарного обі­гу, оптового товарообороту підприємств. Самостійною темою виділено вивчення товарообороту місцевих ринків.

Третій розділ — це "Економічні ресурси торгових підприємств та ефективність їх використання", в якому заплановано вивчення тем "Пер­сонал торгових підприємств і його матеріальне стимулювання", "Мате­ріальні ресурси торгових підприємств", де значне місце приділено ви­вченню матеріально-технічної бази, її сутності, соціально-економічної ролі.

Останній розділ передбачає вивчення фінансово-економічних резуль­татів та ефективності діяльності торгових підприємств. Тут окремо було розглянуто валові доходи торгових підприємств, витрати обігу, прибут­ки і рентабельність, соціально-економічну ефективність діяльності тор­гових підприємств, ризик у діяльності торгових підприємців.

Засвоєння цього курсу дає можливість визначити суть, природу і місце торгівлі в системі ринкових відносин, її роль і місце в економіці держави.

Наш курс має тісний зв'язок з іншими дисциплінами. Він базується на вивченні курсу політичної економії, макро- і мікро- економіки, мате­матики для економістів, статистики, бухгалтерського обліку, товарознав­ства продовольчих і непродовольчих товарів та інших навчальних дис­циплін. Належні знання цих дисциплін дають можливість глибше роз­крити зміст окремих проблем і конкретних питань вказаного курсу.

Цей курс є основною профілюючою дисципліною не тільки для спе­ціальності "Економіка підприємства", але й для інших економічних спе­ціальностей. Він покликаний дати глибокі та стійкі знання з економіки торгівлі, ознайомити вас з закономірностями розвитку сфери товарного обігу, забезпечити оволодіння методами аналізу і планування окремих по­казників розвитку торгівлі як в цілому, так і споживчої кооперації зокрема.

Успішне вирішення цих важливих завдань вивчення курсу, крім на­ших зусиль, передбачає творче і систематичне вивчення курсу кожним студентом. Перехід до ринку вимагає, щоб при підготовці спеціалістів

І вищою економічною освітою серйозна увага приділялася формуван­ню у студентів наукового методу пізнання, творчого підходу до оволоді­ння науками, відповідального ставлення до навчання, самостійної роботи над курсом.

Особи, які закінчують вищу школу, повинні бути зразком виконання державного та громадського обов'язку.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 371 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...