Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

ТЕМА 49. Облік фінансових доходів і витрат підприємства



План

Вступ

1. Сутність, визнання, оцінка і класифікація фінансових доходів та витрат, значення та завдання їх обліку

2. Характеристика фінансово-господарської діяльності та постановки обліку на підприємстві (суб’єкті дослідження)

3. Синтетичний і аналітичний облік фінансових доходів підприємства

4. Синтетичний і аналітичний облік фінансових витрат підприємства

5. Відображення інформації про фінансові доходи та витрати у фінансовій звітності

6. Напрями вдосконалення обліку фінансових доходів та витрат

Висновки та пропозиції

У вступі необхідно розкрити значення фінансових доходів та витрат у діяльності підприємства. Вказати вітчизняних та зарубіжних вчених, які досліджували вказану проблематику. Розкрити мету та завдання, визначити об’єкт і суб’єкт, методи та інформаційну базу дослідження.

У першому питанні розкрити сутність фінансової діяльності, критерії визнання, особливості оцінки та склад доходів від фінансової діяльності відповідно до П(С)БО 15 «Дохід» і витрат відповідно до П(С)БО 16 «Витрати». Розглянути основні принципи обліку і відображення у фінансовій звітності доходів та витрат. Навести огляд нормативно-правових актів, якими регламентується облік доходів і витрат від фінансової діяльності, дослідити його значення та завдання.

У другому питанні розкрити особливості господарської діяльності досліджуваного підприємства, описати його організаційну структуру управління, структуру бухгалтерії, розподіл функцій працівників бухгалтерії, описати Наказ про облікову політику підприємства та форму бухгалтерського обліку. Показати динаміку діяльності підприємства в абсолютній сумі та розрахувати темпи росту й приросту за три останніх роки. Дати оцінку стану активів і пасивів підприємства, розрахувати показники його платоспроможності, ліквідності та рентабельності.

У питанні спочатку надається характеристика базового підприємства, а саме вказується:

- повна та скорочена назви;

- дата та мета заснування;

- місце знаходження;

- форма власності;

- види діяльності підприємства (не більше 10 згідно зі Статутом, за якими в останні 3 роки були найбільші показники за обсягами діяльності);

- місце підприємства серед подібних суб’єктів господарювання у області (регіоні чи країні в цілому) та у галузі (підгалузі, системі) діяльності шляхом використання статистичних даних;

- галузеві особливості діяльності підприємства, які впливають на організацію фінансового обліку.

Надалі у питанні здійснюється аналіз основних показників фінансово-господарської діяльності досліджуваного підприємства за три останні фінансові роки, аналізується виробнича, фінансова та загальноекономічна інформація, на підставі якої визначається рівень ефективності діяльності підприємства; а саме - у окремих таблицях чи у одній загальній таблиці подається характеристика:

- майна підприємства (актив Балансу) (Додаток И);

- джерел формування майна підприємства (пасив Балансу) (Додаток К);

- витрат, доходів та фінансових результатів (дані Звіту про фінансові результати) (Додаток Л).

Після кожної таблиці обов’язково робляться висновки, які мають вигляд тексту, в якому порівнюються розраховані відхилення та визначаються можливі причини цих змін.

За бажанням студента та за погодженням із науковим керівником, аналіз можливо поглибити, розраховуючи показники, що характеризують фінансову стійкість та ліквідність, ділову активність та рентабельність діяльності й виявити тенденції їх розвитку; тобто - надати комплексну оцінку майнового та фінансового стану підприємства, але за дисципліною «Фінансовий облік II» це не є обов’язковим.

Надалі у питанні описується організація бухгалтерського обліку на досліджуваному підприємстві, наявність наказу про облікову політику та послідовність (з року в рік) її застосування на суб’єктом господарювання, визначаються складові облікової політики та критично оцінюється зміст наказу про облікову політику з точки зору бухгалтера.

На закінчення питання студенту необхідно зробити висновок щодо можливості й необхідності для досліджуваного підприємства вибору інших варіантів змісту складових облікової політики за тим чи іншим об’єктом та аргументувати запропоновані зміни.

У третьому питанні розкрити особливості синтетичного й аналітичного обліку доходів від участі в капіталі, дивідендів, відсотків одержаних та інших доходів від фінансових операцій на прикладі досліджуваного підприємства. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку фінансових доходів на підприємстві.

У четвертому питанні розкрити особливості синтетичного й аналітичного обліку втрат від участі в капіталі, відсотків за кредит та інших фінансових витрат (за користування отриманими кредитами, випущеними облігаціями, фінансовою орендою тощо) на прикладі досліджуваного підприємства. Вказати, які реєстри аналітичного обліку використовуються для обліку фінансових витрат на підприємстві.

У третьому та четвертому витаннях показати нетипову кореспонденцію або недоліки обліку на підприємстві (див. розділ «Структура і правила оформлення роботи»).

У п’ятому питанні розкрити, в яких формах фінансової звітності та в яких статтях відображається інформація про фінансові доходи та витрати.

У шостому питанні розкрити:

- які технічні, методичні та організаційні напрями вдосконалення обліку фінансових доходів та витрат (вдосконалення організації обліку, документального оформлення, складання реєстрів обліку або впровадження комп’ютерних технологій).

У висновках та пропозиціях узагальнити результати дослідження обліку фінансових доходів та витрат і вказати напрями його удосконалення.

У додатки включити: витяг зі статуту підприємства; схему організаційної структури управління підприємством; Наказ про облікову політику підприємства; посадову інструкцію бухгалтера, що веде облік фінансових доходів та витрат; первинні документи; облікові реєстри за основними рахунками теми; Головну книгу; фінансову звітність за три роки.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 454 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...